У зоні особливої уваги

Официально

  30 Апр , 2009

29 квітня ХХVІІІ сесія обласної ради п’ятого скликання продовжила свою роботу. У зоні особливої уваги депутатського корпусу було питання про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік.
Розглядаючи це питання на сесії обл-ради 23 квітня цього року, зазначила, відкривши пленарне засідання, голова обласної ради Тетяна Демченко, у співдоповіді та у виступах депутатів було підкреслено, що значна кількість рішень обласної ради, пропозицій та рекомендацій постійних комісій, рішень президії облради до змін у запропонованому проекті рішення не були внесені.

 

– Тому, з урахуванням внесених доповнень, за які ми з вами проголосували на ХХVІІІ сесії обласної ради 23 квітня, – звернулась Тетяна Демченко до депутатів, – прийнято процедурне рішення: у розгляді питання про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік оголосити перерву. З метою доопрацювання проекту рішення з цього питання обласною державною адміністрацією.

 

– При доопрацюванні проекту цього рішення, – проінформувала депутатів перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Бракован, – були враховані всі пропозиції, проголосовані на сесійному засіданні 23 квітня. Окрім видатків (200 тисяч гривень) на завершення робіт з облаштування артезіанської свердловини з водогоном до Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Жовтневого району. У зв’язку з тим, що зазначені видатки не належать до загального фонду, і це питання буде вирішено за рахунок капітальних видатків.

 

При доопрацюванні змін до обласного бюджету-2009, акцентувала Наталія Бракован, обласна державна адміністрація підійшла комплексно, тобто були враховані першочергові проблемні питання, що стосуються охорони здоров’я й освіти, соціального захисту населення тощо.

 

– З урахуванням розрахунків і обґрунтувань головних розпорядників коштів обласна державна адміністрація вважає за необхідне збільшити видатки на медикаменти і харчування, на закінчення капітальних ремонтів, розпочатих у 2008 році по вищевказаних бюджетних установах. Також вирішити проблему щодо поховання одиноких померлих громадян, у яких не було певного місця проживання. Крім того, збільшити видатки на придбання путівок на оздоровлення дітей-сиріт, на ремонт оздоровчого дитячого табору "Орлятко".

 

Взято до уваги рішення обласної ради від 16 січня 2009 року щодо надання державного пільгового кредитування індивідуальним сільським забудовникам за програмою "Власний дім".

 

Тобто обласна державна адміністрація, за словами Наталії Бракован, опрацювала та врахувала найбільш проблемні питання, які порушували депутати обласної ради і які були окреслені рішеннями сесій та постійними комісіями обласної ради.

 

Джерело фінансування – вільний залишок коштів обласного бюджету, який на 1 січня 2009 року становив двадцять мільйонів гривень.

 

Запропонований проект рішення із доповненнями до змін до обласного бюджету на 2009 рік було прийнято депутатами одноголосно.

 

Про виконання цьогорічних планових надходжень податків та зборів до бюджету депутатів проінформував перший заступник голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області Олександр Бернацький. Незважаючи на цьогорічне, у першому кварталі, зниження обсягів промислового виробництва на тридцять три відсотки відносно рівня 2008 року, зазначив він, було мобілізовано 316,9 мільйона бюджетних гривень. Миколаївська область за рівнем виконання цього завдання – на третьому місці в державі.

 

Фракція комуністів в обласній раді запропонувала прийняти Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо подальшого функціонування підприємств із колективною формою господарювання. Із подальшим прийняттям у другому читанні Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України щодо колективного сільськогосподарського підприємства", йдеться у проекті Звернення, уже в самій назві проглядається знищення колективної власності. В Україні ж на сьогодні більше 800 сільськогосподарських підприємств, які працюють на базі колективної власності. Вони частково утримують соціальну сферу села. Із прийняттям цього закону органи місцевого самоврядування не зможуть сповна забезпечити роботу цих закладів на селі.

 

Депутати підтримали пропозицію своїх колег, а текст проекту Звернення доручили доопрацювати обласній державній адміністрації та постійній комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села.

 

Із 120 депутатів обласної ради участь у роботі ХХVІІІ сесії п’ятого скликання взяв 71 депутат.

 

На засідання сесії були запрошені заступники голови обласної державної адміністрації, керівники обласних управлінь, працівники виконавчого апарату обласної ради.

 

Рішення ХХVІІІ сесії обласної ради п’ятого скликання з цього та інших питань порядку денного будуть опубліковані на сторінках газети "Рідне Прибужжя"

 


 Надія БОНДАРЧУК


Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ