Аеропорт: на злітній смузі приватизації

Официально

  13 Июн , 2009

10 червня відбулося спільне засідання трьох постійних комісій обласної ради – з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності (голова Олександр Зубко), з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова Віктор ВІдЯпІн) та з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (Таміла БугаЄнко).

 

Справді, розглядаючи питання "Про основні показники соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки "Миколаївщина-2010" на 2009 рік, члени робочої групи (керівник О.М. Смирнов) зазначили наступне. У ній недостатньо економічно обгрунтовано запропоновані основні показники Програми соціально-економічного розвитку області на 2009 рік, не визначено важелів впливу на подолання кризи в економічній та соціальній сферах області. Так, у восьми із 17 запропонованих показників планується значне зменшення порівняно з 2008 ро-ком. Наприклад, темпи зростання обсягів сільськогосподарського виробництва прогнозуються із зменшенням на 10,3 відсотка порівняно з минулим роком. Водночас дані головного управління статистики Миколаївської області за січень-квітень 2009 року свідчать про позитивні тенденції у сільському господарстві.

 

Що ж до показника "Темпи зростання обсягів капітальних вкладів у порівняльних цінах" при плані спаду на 22,4 відсотка, то ті ж статистичні дані свідчать про  зменшення обсягів виконаних будівельних робіт на більш ніж 70 відсотків.

 

Облдержадміністрацією не взято до відома рекомендації профільних постійних комісій облради, засідання яких відбулося у березні 2009 року, щодо роботи основних промислових підприємств області, в тому числі рекомендації стосовно виведення із кризи суднобудівної галузі.

 

Йшлося і про затвердження Переліку об’єк-тів, фінансування яких у 2009 році буде проводитись за рахунок видатків бюджету розвитку обласного бюджету.

 

Увага депутатів була звернена і на завершення недобудованих об’єктів, що фінансувалися за Ташлицькою програмою. Рішення було одне: їх конче потрібно завершити в цьому році. Дуже багато питань виникло і щодо реконструкції дошкільних навчальних закладів. Це питання виділено як окреме, його буде розглядати профільна комісія. Неоднозначна ситуація склалася і з фінансуванням Богданівської ЗОШ Доманівського району.

 

– Це одноповерхова будівля, – зазначила Т.І. Бугаєнко, – де навчається 280 дітей. Згідно із складеним проектом, на цей об’-єкт потрібно спрямувати 23 млн. грн. Це, зрозуміло, великі кошти. На сьогодні – нереальна сума. Тому депутати прийняли рішення перенести фінансування цієї школи до бюджету розвитку з тим, щоб управління освіти і науки облдержадміністрації, районна влада, УКБ визначили, які першочергові роботи слід виконати на цьому об’-єкті. Якщо це буде їдальня – це одна сума, ремонт даху – інша. Але добудова другого поверху, як на мою думку, так і на думку членів трьох постійних комісій, нереальна. 

 

Питання перетворення комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Миколаїв" у публічне акціонерне товариство вирішили однозначно. Воно буде винесене на розгляд позачергової сесії. Ситуація, що тут склалася, не терпить зволікань із виконанням рішення обласної ради щодо приватизації цього комунального підприємства. Необгрунтовані порушення відповідальними виконавцями термінів процесу корпоратизації підприємства можуть призвести до безпідставного затягування процесу приватизації аеропорту.

 

Керівник робочої групи, яка вивчала це питання, Олександр Криничний зазначив:

 

– Рішення обласної ради 2007 року щодо аеропорту було цілком правильним. Підприємство мало великі проблеми, пов’я-зані з боргами. Отож для їх вирішення приватизація – оптимальний шлях. Але для того, щоб такий великий народногосподарський комплекс приватизувати, звичайно, слід пройти тривалу у часі процедуру, відповідно до чинного законодавства, яка повинна бути оформлена облдержадміністрацією як виконавчим органом влади. Звичайно, тут понад рік тому проводилися заходи по інвентаризації майна аеропорту, відновленню і підтримці його життєдіяльності. Наприкінці 2008 року Верховною Радою України було прийнято новий Закон про акціонерне товариство, що мав набрати чинності лише через півроку. Такий час настав у кінці квітня 2009 року. Тепер, згідно з цим законом, змінюється і назва підприємства. Воно має стати публічним акціонерним товариством. На сьогоднішньому спільному засіданні трьох комісій депутати чітко визначили свою позицію щодо цього питання. А саме – винести його на розгляд позачергової сесії, висловивши при цьому свої пропозиції. Це дасть можливість облдержадміністрації та керівництву аеропорту "Миколаїв" привести у відповідність необхідні документи і вчасно їх представити на розгляд депутатів. З тим, щоб не повторилась ситуація із його Статутом.

 

Депутатами було розглянуто й інші заплановані на розгляд позачергової сесії питання, а також звернення.

 

У спільному засіданні постійних комісій узяли участь голова обласної ради Тетяна Демченко та її заступник Володимир Пащенко.

 


Тетяна КОНОВАЛЬЧУК    

Сообщение:

*

НОВОСТИ