Дати лад – кожній бюджетній гривні

Официально

  13 Июн , 2009

10 червня відбулося спільне засідання депутатських комісій – з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики (голова Володимир ФУКС) і з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування (Олена СИМОНЕНКО). У передсесійній роботі також взяли участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Володимир ПАЩЕНКО.

 

Про основні показники Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки "Миколаївщина-2010" на 2009 рік доповіла начальник головного управління економіки облдержадміністрації Наталія Мартинова. Уважно вислухавши доповідь, депутати висловили низку критичних зауважень. "Чому планується такий значний спад виробництва?", – риторично запитала Олена Симоненко. Володимир Фукс звернув увагу представників облдержадміністрації на те, що в підготовлених матеріалах мала б бути інформація про банки, які збанкрутували або близькі до цього. А голова постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов зазначив, що було б добре, якби облдержадміністрація регулярно надавала депутатам обласної ради інформацію про поточну соціально-економічну ситуацію в Миколаївській області.

 

Затвердивши Перелік об’єктів, фінансування яких у 2009 році буде проводитись за рахунок видатків бюджету розвитку обласного бюджету, присутні водночас висловили неабияку стурбованість щодо завершення горезвісної "епопеї" з газифікацією Арбузинки.

 

– Гіршої ситуації, ніж із газифікацією цього районного центру, – наголосила голова обласної ради Тетяна Демченко, – немає ніде в області. Адже при тому, що в будівництво підвідного газопроводу інвестовані значні бюджетні кошти, люди змушені робити газифікацію власних осель за величезні гроші.

 

Багато "туману" й довкола підготовки пи-тання приватизації комунального підприємст-ва "Міжнародний аеропорт "Миколаїв", який наразі має стати публічним акціонерним товариством. "Чому ми не можемо вчасно побачити статут цього підприємства?", "Що від нас приховують?" – запитували депутати. Крім того, члени комісій наголосили на тому, що до складу конкурсної комісії з приватизації Миколаївського аеропорту мають бути обов’язково включені депутати обласної ради.

 

***
Після розгляду питань порядку денного позачергової сесії обласної ради, члени постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування розглянули й своє профільне питання – "Про хід виконання рішення обласної ради від 6 червня 2008 року № 21 "Про вшанування пам’яті героїв – членів підпільної молодіжної організації "Партизанська іскра", рішення президії обласної ради, рекомендацій постійної комісії з цих питань та стан використання коштів обласного бюджету, виділених на благоустрій музею".

 

Насамперед, депутатів вельми непокоїло: чи дано лад кожній гривні з обласного бюджету, спрямованій на завершення ремонт-них робіт в музейному комплексі "Партизанська іскра"? На це запитання детальну відповідь присутнім надали начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров та начальник управління капітального будівництва облдержадмініст-рації Світлана Григор’єва, які доповіли про використання коштів на кожен вид ремонтно-оздоблювальних робіт.

 

І все ж, – поцікавилися члени комісії, – чому так довго велися ці роботи? І, чому, зрештою, вони обійшлися обласному бюджету дорогувато?

 

– Плитка "Старый город", якою вимощували площу перед центральним входом до музею, – пояснив Михайло Федорович, – високої якості, адже туди входить гранітна крихта. Оскільки ж такий вид плитки в нашій області виготовляє лише одна фірма, то прискорити хід робіт не було можливості, хоча будівельники і так завершили роботи раніше зазначеного в договорі кінцевого терміну. Щодо цін, то їх перевіряли компетентні органи, в тому числі – шляхом зустрічних перевірок. Порушень при цьому не виявлено.

 

І все ж депутатів, здається, не зовсім задовольнила отримана відповідь. Принаймні, у своїх рекомендаціях вони запропонували КРУ перевірити використання коштів обласного бюджету в 2009 році. Крім того, члени комісії запропонували облдержадміністрації вивчити питання щодо ремонту освітлення та заміни вікон, реконструкції діорами у виставковому залі, а також можливості введення в музейний комплекс "Партизанська іскра" житлового будинку, в якому народився та проживав Герой Радянського Союзу Парфентій Гречаний.

 

Різку оцінку депутатів викликало введення музейного уроку "Партизанська іскра: трагедія однієї долі" без попереднього погодження з профільною депутатською комісією. Такого не повинно бути, адже депутати мають знати, на які цілі витрачаються кошти обласного бюджету.

 

На завершення своєї роботи присутні розглянули звернення Обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу щодо сприяння у виділенні коштів на оновлення матеріалів книги "Велика Місія" та проведення дводенного семінару в с. Коблеве Березанського району. Позитивно сприйнявши ці пропозиції, члени комісії рекомендували облдержадміністрації при розробці проекту внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік винайти необхідні кошти. Бо пам’ять про Героїв – нетлінна.

 


Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ