Головний критерій – кінцевий результат

Официально

  13 Июн , 2009

12  червня відбулася XXIX по-зачергова сесія обласної ради п’ятого скликання. У роботі найвищого представницького органу Миколаївської області взяли участь 73 депутати обласної ради, представники обласних управлінь і відомств, районів Миколаївщини. Відкрила і вела сесійне засідання голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

З питання "Про внесення змін і доповнень до Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки "Миколаївщина-2010" доповіла начальник головного управління економіки облдержадміністрації Наталія Мартинова.
Як розповіла головний економіст області, падіння обсягів промислового виробництва в 2009 році значною мірою зумовлені зниженням у галузях виробництва будівельних матеріалів – на 55,4 відсотка, машинобудування – на 18,5 відсотка і галузі електроенергетики – на 25 відсотків (більш ніж півроку не працює один із блоків Южно-Української АЕС).

 

Але якщо фінансово-економічна ситуація на підприємстві "Зоря" – "Машпроект" поступово стабілізується, то суднобудівні гіганти нашої області, а саме Чорноморський суднобудівний завод і завод ім. 61 комунара, скоріше мертві, аніж живі. Лише по зарплаті своїм працівникам обидва підприємства сумарно заборгували понад

10 мільйонів гривень, а заборгованості по податках та перед державними фондами вимірюються ще більшими цифрами.

 

А що в такій критичній, майже катастрофічній ситуації робить облдержадміністрація?

 

"Ситуація в зоні особливої уваги обл-держадміністрації", "працюють робочі групи", "будемо сприяти" – ці та інші формальні відповіді доповідача лише викликали гіркі саркастичні посмішки на обличчях депутатів. Либонь, тому, що у підсумку "копіткої" та "системної" роботи обласної виконавчої влади щодо порятунку суднобудівних велетнів Миколаївщини немає головного – позитивного кінцевого результату, натомість ситуація стає дедалі гіршою та непрогнозованою.

 

Годі й казати, що за таких економічних реалій різко тоншають наші гаманці, а черги в центри зайнятості збільшуються буквально день у день.  І ще треба подякувати долі, що загальну невтішну картину дещо виправляють такі підприємства, як ВАТ "Вадан Ярдс Океан", ТОВ "Сандора", ТОВ СП "Нібулон", ДП НВКГ "Зоря" – "Машпроект". Та й аграрії області, попри всі випробування та негаразди, сподіваються на гарний ужинок. Цього року в основних показниках Програми соціально-економічного розвитку області на 2009 рік "забитий" показник у 2 мільйони тонн зібраного збіжжя.

 

Після доповіді відбулося жваве обговорення зазначеного питання. Так, депутат Віктор Яцевілов повідомив, що в місті Первомайську назріває "соціальний бунт".

 

– Ситуація на двох "градообразующих" підприємствах Первомайська, – розповів депутат, – є критичною. Цукровий завод практично зупинився, різко зменшив оберти і завод "Фрегат" – знижена чисельність персоналу, фактично припинилися відрахування до бюджету…

 

– Якщо ми втратимо суднобудівні заводи, – сказав депутат Ігор Овдієнко, – то ми втратимо лице нашого міста, області. Ви (звертаючись до голови облдержадміністрації О.М. Гаркуші) маєте застосувати владу, у вас для цього є всі важелі впливу.

 

На переконання депутата Володимира Фукса, заяви представників виконавчої влади про те, що "ми робимо все можливе", лише дискредитують облдержадміністрацію.

 

Ухваливши проект рішення у цілому, депутати взяли до відома запевняння облдержадміністрації, що уточнені показники Програми соціально-економічного розвитку області на 2009 рік не призведуть до зміни доходної частини обласного бюджету. Крім того, згідно з протокольними дорученнями сесії обласної ради будуть сформовані робочі групи з числа фахівців облдержадміністрації із залученням депутатів обласної ради, котрі вивчатимуть ситуацію на промислових підприємствах Первомайська та суднобудівних заводах Миколаєва з метою вироблення шляхів виходу з критичної ситуації. Своє слово мають сказати й правоохоронні органи. А вже на черговій сесії обласної ради облдержадміністрація має прозвітувати перед депутатським загалом про ефективність вжитих заходів.

 

Ще одне надважливе питання порядку денного стосувалося "перевтілення" комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Миколаїв" у публічне акціонерне товариство. Іронію декого з присутніх викликало слово "публічне" у назві новоутвореного підприємства. Проте це не чиясь синтаксична примха, а вимога часу – з недавніх пір набули чинності зміни в законодавстві, згідно з якими всі акціонерні підприємства в Україні називатимуться не відкритими та закритими, а публічними та приватними відповідно. "Така форма матиме значно вищий рівень рентабельності" – навіть пожартував губернатор Олексій Гаркуша.

 

Якщо ж серйозно, то принагідно депутати затвердили статут авіатранспортного підприємства, а його керівником призначили добре відомого Андрія Кейяна, якому, вочевидь, зі своєю новою посадою довго призвичаюватися не доведеться.

 

Великий сесійний резонанс мало й обговорення, у розділі "Різне", факту проведення 9 червня у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти агітаційного заходу (семінару) щодо вступу України в НАТО. Багатьох з депутатів здивувало: чому така агітація проводилася в стінах об’-єкта обласної комунальної власності, а на захід "запросили" вчителів з усієї області? Більше того: депутат Лариса Шеслер поскаржилася, що з боку директора інституту навіть була спроба не пустити депутатів до місця проведення семінару.

 

– Сьогодні, – зауважила Л.В. Шеслер, –  у школах кажуть, що НАТО – це Сонечко, а завтра ваша дитина прийде додому і скаже мамі-росіянці: твої діди гнобили дідів мого тата-українця, тому потрібно вступати до НАТО. Це породжує великі проблеми в сім’ї та суспільстві.

 

– Чому за бюджетні кошти в області розгулюють іноземні представники і при цьому ще нас "трансформують" щодо євроатлантичної інтеграції? – риторично запитав Микола Дзарданов.

 

– Наші військові частини, – сказав Олександр Усенко, – перетворюються в бази для майбутніх військовополонених.

 

Після дискусії депутати більшістю голосів затвердили текст Заяви депутатів обласної ради із зазначеного питання, в якій рішуче засудили використання системи освіти в політичних цілях та зажадали припинити тиск на населення Миколаївської області щодо вступу України до НАТО.

 

Наостанку роботи позачергової сесії обласної ради голова обласної ради Тетяни Демченко отримала згоду депутатів на привітання від депутатського корпусу народу Російської Фе-дерації, який 12 червня відзначав найбільше державне свято – День Росії. Гадаю, що до цих привітань долучиться не лише колектив нашої газети, а й ви, шановні читачі. Бо тільки в дружбі та злагоді зі своїм найбільшим сусідом, у тім, як і з іншими сусідами, Україна може побудувати своє щасливе майбутнє.Андрій ТЮРІН


Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ