Про економічну кризу і НАТОвську пропаганду

Официально

  13 Июн , 2009

Одинадцятого червня відбулося спільне засідання двох постійних комісій Миколаївської обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села і з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження відповідно. Вів засідання Сергій Рижков.

 

Того ж дня відбулася постійна комісія облради з питань планування, бюджету, фінансів і інвестицій. Вів засідання її голова Олександр Смирнов.

У роботі комісій взяли участь голова Миколаївської обласної ради Тетяна ДемЧенко та її заступник Володимир Пащенко.

 

Депутати заслухали доповідь начальника головного управління економіки ОДА Наталії Мартинової стосовно основних показників Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки станом на 2009 рік.

 

Наталія Василівна повідомила депутатів, що на теренах нашої області відбувається, цитую, "зниження падіння об’ємів виробництва", що, напевне, означає деяку стабілізацію на промислових підприємствах області, які потерпають від економічної кризи.

 

У свою чергу, Тетяна Демченко зазначила:

 

– Депутатський корпус хвилює ситуація, яка склалася навколо суднобудування, адже ні для кого не секрет, що два кораблебудівні підприємства-гіганти – Чорноморський суднобудівний завод та імені 61-го комунара – є майже банкротами. Що з цього приводу робить обласна державна адміністрація?
Тетяна Василівна запропонувала визначитися з ситуацією, яка склалася з соціальною інфраструктурою заводів, зокрема із санаторієм-профілакторієм "Інгул" та базою відпочинку "Комунар".

 

Голова обласної ради наголосила на необхідності усім зацікавленим сторонам сісти за стіл переговорів та, нарешті, разом вирішити це питання.

 

Окрім того, стосовно економічної ситуації в області висловився і голова постійної комісії облради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов. Він зауважив:

 

– Депутатським корпусом не сприймаються деякі пункти доповіді. Їхні цифри є у кілька разів заниженими. Це стосується рівня безробіття та кількості створення робочих місць. Ці цифри не відповідають реальній ситуації, що склалася в області.

 

Також Олександр Смирнов зазначив, що Миколаївській області під час економічної кризи, особливо у порівнянні зі східними областями, дещо пощастило:

 

– Миколаївська область знаходиться на рівні третьої позиції. Ми маємо таку структуру виробництва, яка не зациклена на якійсь одній галузі, провал котрої тягне за собою всі інші галузі…

 

Депутати заслухали начальника управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації Юлію Кравченко стосовно перетворення комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Миколаїв" у публічне акціонерне товариство.

 

Юлія Вікторівна довела до відома присутніх, що вступила в дію нова редакція Закону України "Про акціонерні товариства", за якою відміняються терміни "закрите акціонерне товариство" та "відкрите акціонерне товариство" та вводяться нові – "приватне акціонерне товариство" та "публічне акціонерне товариство".

 

Депутати обласної ради разом із працівниками облдержадміністрації намагаються створити конкурсну комісію, яка повинна прискорити процес приватизації підприємства.

 

Юлія Кравченко повідомила, що приватизація аеропорту повинна поповнити обласний бюджет приблизно на 45-46 мільйонів гривень.

 

Тетяна Демченко, у свою чергу, наголосила, що обласна рада вимагає, щоб під час приватизації були дотримані наступні умови:

 

– збереження профілю підприємст-ва;

– збереження кількості робочих місць;

– погашення заборгованості по заробітній платі;

– завершення процесу приватизації до кінця поточного року.

 

Під кінець засідання заступник голови обласної ради проінформував присутніх про те, що більшість депутатського корпусу цікавить питання, яке, на їхню думку, потребує ретельної перевірки: "Чому Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, замість того, щоб підвищувати педагогічний рівень учителів, займається проведенням семінарів на тему вступу України до НАТО? Подібний семінар відбувся у цьому закладі дев’ятого червня нинішнього року".

 

Депутати розглянули й інші важливі питання.

 


Андрій ЧИЖЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ