В авральному режимі

Официально

  11 Июн , 2009

9 червня відбулося спільне засідання двох постійних комісій обласної ради – з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією та з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів. Головував на засіданні Сергій ДЕРГУНОВ, а в обговоренні питань порядку денного (а це – питання, що їх планується винести на розгляд позачергової сесії обласної ради) активну участь взяли заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО, радник голови облради Таміла БУГАЄНКО, голова постійної комісії  з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр СМИРНОВ. 

 

Начальник головного управління економіки облдержадміністрації Наталія Мартинова доповіла про основні показники Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки "Миколаївщина-2010" у розрізі нинішнього, 2009-го року. Що й казати, особливо похвалитися у цьому році області немає чим. За одним із фундаментальних параметрів розвитку економіки – обсягом промислового виробництва – з початку року зареєстровано значне, у 21,2 відсотка, зменшення. Щоправда, за підсумками всього року економісти дають більш "оптимістичний" прогноз – падіння "всього" на 16,5 відсотка.

 

Здавалося, нашу аграрну область має суттєво "виручити" її сільськогосподарське спрямування, тим паче – за батьківського, вмілого керування досвідчених "докторів" аграрної справи. Ан ні: у Програмі заплановано зниження обсягів сільськогосподарського виробництва в цьому році на 10,3 відсотка.
Що сталося?

 

Звісно ж, у всьому винна клята криза. Саме її, бідолашну, мають проклинати пересічні мешканці області, котрі найбільше потерпають унаслідок фінансово-економічних катаклізмів. Ось тільки чомусь ніхто не відповість з високої трибуни: а що за минулі роки зробили наші очільники заради, приміром, порятунку та розвитку суднобудівної галузі регіону? Або, скажімо, технологічного переозброєння промислового виробництва? Чи, можливо, здійснено рішучий прорив щодо залучення іноземних інвестицій? І чи багато зроблено в напрямку інтенсифікації того ж сільського господарства, підвищення його конкурентоспроможності на світовому ринку? Гадаю, відповіді на ці нагальні запитання нечасто почуєш з вуст найбільших посадовців виконавчої влади області, котрі зазвичай прикриваються фіговим листком світової, ба, кризи…

 

Нічого подібного не почули депутати й на спільному засіданні постійних комісій. Висловивши своє здивування та незгоду з багатьма пунктами запропонованого облдержадміністрацією проекту рішення, депутати у своїх рекомендаціях запропонували обласній державній адміністрації доопрацювати проект рішення та винести його на розгляд уже чергової (виділення моє. – А.Т.) сесії обласної ради. З тим – аби розробити та вжити конкретних, дієвих заходів щодо недопущення різкого спаду випуску продукції промисловості та сільського господарства, забезпечення зайнятості населення. "Потрібна серйозна дискусія з цього приводу", – резюмував Олександр Смирнов.

 

Водночас присутні скрупульозно, крок за кроком, розглянули проект рішення щодо затвердження Переліку об’єктів, фінансування яких у 2009 році буде проводитись за рахунок видатків бюджету розвитку обласного бюджету. Враховуючи клопотання органів місцевого самоврядування, до проекту рішення включено ряд важливих, справді невідкладних соціальних проектів. А на пропозицію членів робочої депутатської групи, котра прискіпливо вивчала це питання, 3,5 мі-льйона гривень, що планувалося спрямувати з бюджету розвитку обласного бюджету на завершення реконструкції Доманівської ЗОШ № 1, тепер буде виділено з коштів, які передбачено на виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2009 році (так звана Ташлицька програма). Це своє рішення депутати мотивували тим, що останнє фінансове джерело є більш надійним, натомість перспективи наповнення бюджету розвитку – нечіткими та менш прогнозованими.

 

Серйозне занепокоєння депутатського загалу викликає й ситуація довкола майбутнього комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Миколаїв".

 

Так, принципове рішення щодо приватизації цього стратегічного для області об’єкта депутати прийняли на сесії ще раніше. Проте яким буде реальне наповнення цього меморандуму? Нині облдержадміністрація пропонує на позачерговій сесії облради перетворити це підприємство у так зване публічне акціонерне товариство. Але що це таке і з чим його, перепрошую, їдять, на момент проведення засідання членам комісій достеменно відомо не було. Принаймні, статуту цього новоутвореного підприємства депутати на своїх руках не мали, про що, очевидно, заздалегідь мусили б потурбуватися фахівці облдержадміністрації. Відтак предметної дискусії з цього приводу не вийшло. Хоча є висока ймовірність того, що до дня проведення позачергової сесії необхідний пакет документів до обласної ради надійде та буде розглянутий. Проте, хочеться запитати, кому потрібен подібний "аврал"?Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ