В бій ідуть одні жінки!

Спорт

  16 Июн , 2009

Ніхто не очікував такого у Миколаєві! Ніхто не здогадувався, що саме місто корабелів у вересні цього року стане господарем престижного європейського спортивного заходу під назвою Чемпіонат Європи-2009 із жіночого боксу. Вся правда про майбутні змагання відкрилася у четвер, 11 червня, під час проведення прес-конференції міським головою Володимиром Чайкою та представниками Федерації боксу України.

 

Право на проведення цього чемпіонату Україна виборола у таких європейських лідерів, як Норвегія, Данія, Італія. Очевидно, Федерації боксу нашої країни таки вдалося обгрунтувати переваги Миколаєва. Власне, про подібні переваги йшлося і на прес-конференції. Як зазначив головний секретар Федерації боксу України Ілля Гурович, на нашу користь, найперше, зіграло зручне розташування спортивного комплексу (мова йде про СК "Надія") та готелю "Турист", тобто учасникам не доведеться витрачати час на переїзд, особливо після втомлюючого поєдинку. До того ж, Миколаїв уже приймав чемпіонат подібного рівня, але то були тільки юнацькі змагання. Таким чином, позитивний імідж міста був створений.

 

До вересня залишилося мало часу, а потрібно встигнути зробити ще дуже багато. Тому робота з організації спортивних змагань активно ведеться вже сьогодні. Зокрема у день конференції мер міста відправив до СК "Надія" електриків для ремонту освітлення у приміщенні. Цей факт можна оцінювати по-різному. Здається, це ж добре, що керівництво міста взяло у свої руки нагляд за ремонтними роботами у спорткомплексі, але як же раніше тут відбувалися баскетбольні ігри, інші змагання? Невже до боксерського чемпіонату ніхто не бачив, що освітлення не відповідає нормам?

 

Звичайно, є і плюси у підготовці! Уже визначено склад волонтерів, які зустрічатимуть, супроводжуватимуть іноземних гостей. Ведуться переговори щодо забезпечення прямою трансляцією поєдинків інформаційними джерелами, найперше, телебаченням (телеканал "Мегаспорт") та в мережі Інтернет. Здійснено домовленості із керівництвом готелів ("Турист", "River-Hotel") про термін проживання учасників та суддів змагань, забезпечення їх харчуванням.

 

Імена учасників, як і склад збірних команд, ще невідомі, оскільки лише через місяць федерації країн, яким було розіслано запрошення, повинні підтвердити участь своїх спортсменів. Та, як запевняють організатори, на спортивному турнірі будуть виступати представники щонайменше 30-ти країн (на останньому чемпіонаті їх було 28). Миколаїв уже має переваги!

 

Міжнародною боксерською організацією визначено основні правила. Вік жінок-боксерів майбутнього чемпіонату від 17 до 34 років. Змагатимуся вони в 11 вагових категоріях.

 

Про високі досягнення представниць Клубу боксу "Миколаїв" та про шанси на перемогу наших дівчат у цьогорічному чемпіонаті розповів заслужений тренер України, старший тренер жіночої боксерської Національної збірної команди України Микола Хаджиогло. У збірній команді України 4 представниці миколаївського клубу. Кожна з них уже виборювала найвищі нагороди на таких змаганнях. Варто сказати, що наші дівчата Наталя Князь (категорія до 48 кг) та Діана Яковлєва (категорія до 52 кг) у минулому році на чемпіонаті Європи серед юніорів, що відбувся у столиці Болгарії, здобули золоті нагороди, які стали першими в історії українського жіночого боксу взагалі. До речі, участь Наталі у "дорослому" чемпіонаті Європи-2009 довгий час була під сумнівом насамперед через вік. Федерація боксу України не дозволяла діючій чемпіонці Європи серед юніорів виступати на турнірі у Миколаєві. Але, як запевнив головний тренер, усе владналося на нашу користь.

 

Чемпіонат Європи із жіночого боксу проходитиме в рамках святкування 220-ї річниці м. Миколаєва, що заплановано на 12 вересня цього року. Вже 14 вересня відбудеться урочисте відкриття спортивних змагань. П’ять днів триватимуть бої! А 20-го визначаться кращі з кращих, володарки золотих медалей у різних вагових категоріях. Будемо сподіватися, що в цей день не раз пролунає український гімн, а на найвищу сходинку п’єдесталу підніметься не одна миколаївська спортсменка.

 


Олена БАБЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ