ЗАЯВА депутатів Миколаївської обласної ради стосовно проведення агітаційного заходу щодо вступу України в НАТО

Официально

  20 Июн , 2009

Агітаційний захід щодо вступу України в НАТО, проведений у м. Миколаєві 9 червня 2009 року, вкотре засвідчив зневагу до думки жителів міста і області. Незважаючи на те, що для Миколаївської області та місцевих громад це питання є досить непростим, акцію було проведено без відповідного погодження з органами місцевого самоврядування.

 

Зумисне попрання прав громадян як з боку українських політиків, так і європейських дипломатів викликало справедливе обурення миколаївців, що мало не спричинило зіткнення з організаторами цього заходу. Але загроза порушенню громадського порядку і стабільності в місті не стала на заваді тим, хто, незважаючи на думку громадян України та жителів Миколаївщини, намагається якнайшвидше заштовхати Україну в НАТО.

 

Депутатський корпус обласної ради вважає неприпустимим і протизаконним використання прихильниками Північноатлантичного альянсу закладів освіти Миколаївської області з метою проведення агітаційних заходів та використання їх у політичних цілях.

 

Вимагаємо не залучати до політичних чвар наших дітей і тих, хто їх навчає і виховує.

 

Вважаємо, що спроба використання закладів освіти з метою нав’язування неприйнятних для Миколаївської громади поглядів є неприпустимою хоча б тому, що ці установи існують за рахунок бюджетних коштів, які формуються з відрахувань платників податків.

 

За рахунок цих коштів утримується комунальна власність, виплачується заробітна плата педагогам, яких виконавча вертикаль влади перетворює в агітаторів НАТО. Варто, мабуть, замислитися над тим, чи не настав час притягти до відповідальності чиновництво за використання системи освіти у політичних цілях?
Депутати обласної ради обурені інформацією про те, що цей захід був нібито ініційований Миколаївською обласною та Миколаївською міською радами, що зовсім не відповідає дійсності.

 

Виходячи з вищевикладеного, депутати обласної ради заявляють, що будь-які заходи, які можуть викликати нестабільність і зіткнення різних верств населення області, не можуть бути проведеними без широкого попереднього обговорення.

 

Вимагаємо припинити тиск на жителів області щодо вступу в НАТО і дати можливість визначитися українському народові з цього питання самостійно. Єдиний шлях, який може поставити крапку в цьому питанні, є референдум, але сьогодні свідомо ігнорується той факт, що зібрано більш як 3 мільйони підписів за проведення всенародного обговорення цього питання.

 

Ми, депутати Миколаївської обласної ради, представляючи загальніінтереси територіальних громад Миколаївщини, займаємо жорстку і принципову позицію у цьому питанні і ще раз заявляємо про неприпустимість втягування України до блоку НАТО.

 

Оголошено на ХХІХ позачерговій сесії обласної ради
п’ятого скликання

 

12 червня 2009 року

Сообщение:

*

НОВОСТИ