І знову злітають перші ластівки

Культура

  7 Июл , 2009

Вже стало традицією на гостинній радсадівській землі проводити чудове дійство – виявлення юних талантів Миколаївської області в проведенні обласного фестивалю-конкурсу дитячої творчості "Перші ластівки".
Не став винятком і 2009 рік. Злетілися ластовенята з усіх районів та міст області. Це були кращі з кращих, які пройшли густе решето відбору в своїх районах та містах.
Суворе журі, громадськість отримали велике задоволення від виступів дівчаток та хлоп’ят на сцені Радсадівського будинку культури. Тут визначалися дипломанти, призери, лауреати конкурсу.
А потім на стадіоні Радсада відбувся гала-концерт. Це був справді чудовий вечір. Як в тій пісні: "зіроньки сяяли і місяць світив". Легесенький південно-східний вітрець повівав, розносячи двлеко-далеко звучання пісень, що виконували діти.
А треба зазначити, що "Перші ластівки" справді відкривають шлях у високе мистецтво, як це сталося з однією з перших ластівенят Оленкою Саяпіною, яка сьогодні вже співає у Великому театрі в Москві.
Щодо виконавців, переможців та призерів. Варто назвати хоч одного з них, як так і рветься рука записати для історії цього фестивалю всіх, хто був на сцені в ці дні в Радсаді. Їх репертуар був надзвичайно широкий, різноманітний, відбивав народне мистецтво нашого регіону.
Був тут і гумор. Слухачам особливо сподобався юний гуморист Михайлик Дроздов з Новосевастополя Березнегуватського району з гуморесками нашого земляка Глазового. Чудово прочитав поезію "Життя немов годинник долі" Віктор Дяченко з Березанського району.
Ну а пісні були понад усе. Це і "Крылатые качели" Анастасії Івченко з Баштанки, і "Рідна хата" Яни Андрієвської з Радсада, і дует Ганни та Славка Товстенків з Ольшанського з їх піснею "На тополі журавель".
Варто згадати і Юлю Турбіну з її "Весна іде", "Весною яблуні зацвітуть" Лізи та Ігоря Цисаруків з Баштанщини. А ще "Чарівна дівчинка" з міста Первомайська Кристина Бурлак і "Перепілочка" Олександри Черненко з села Шевченкове Жовтневого району. А з Казанки ластовенята Валерія Біденко та Тетянка Жильцова порадували піснею "Моє дитинство золоте". Прозвучала і "Нова Україна моя" у виконанні Настусі Сорочан з Березнегуватщини.
Показав свій майстер-клас і ансамбль пісні та танцю управління Міністерства внутрішніх справ України у Миколаївській області. Тут варто зазначити, що цей ансамбль радує всіх, особливо дітей. Тож успіхів у подальшому цим юнакам та дівчатам з ансамблю "Южный патруль".
І на завершення. Дивує і радує оптимізм українського народу, який незважаючи на всі негаразди в нашому повсякденному житті, в житті країни, отій колотнечі у "верхах", залишковому принципі фінансування культури, намаганні до "ручки" добити село, співає наперекір всім тим, хто не бажає розквіту нашої держави, росту культури та добробуту нашого народу.

 

Віктор ЗАДОРОЖНИЙ,
завідувач народним музеєм села Радсад
на громадських засадах

Сообщение:

*

НОВОСТИ