Першочергове завдання влади – це харчування дітей

Официально

  23 Июл , 2009

Двадцять першого липня відбулася нарада голови Миколаївської обласної ради Тетяни ДЕМЧЕНКО з головами районних рад. У роботі також взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Пащенко.
Центральним питанням, що розглядалось на зібранні, було харчування дітей. Воно вже неодноразово порушувалось депутатським корпусом обласної ради та виносилось на чергову сесію від 23 квітня 2009 року. Так, зокрема, радник голови облради, голова постійної комісії цього органу влади з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла БУГАЄНКО проінформувала присутніх про те, як у районах виконується рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 "Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області".

 

Таміла Іванівна зазначила, що з цього приводу ситуація трошки змінилася на краще. Районні ради почали займатися вищезгаданим питанням.

 

Але мають місце і проблеми. Так, в області є ряд шкіл, де взагалі немає їдалень – лише буфети. Серед них – п’ять шкіл Снігурівського району, чотири – Новобузького тощо. Крім того, є дитячі садки, у яких молочні страви готуються не на натуральному – "ЖИВОМУ" – молоці, а на згущеному.

 

Однією з найбільших проблем залишається проблема заготівлі сільгосппродукції, яка, так би мовити, лежить під ногами. Директори багатьох ЗОШ не хочуть укладати договорів з місцевими сільгосптоваровиробниками щодо постачання до шкіл їхньої продукції. Причому останні готові піти назустріч освітянам, та педагоги чи з лінощів, чи з якихось інших причин не хочуть звертатися до сільськогосподарських підприємств.

 

Та все ж приємні винятки тут є. Серед них – Новопетрівська школа Новоодеського району. Тут заготовили і борошно, і олію, і варення смородинове, і заквасили огірки тощо. А це все, яким би дріб’язковим воно не здавалось, – необхідні вітаміни для дітей, запорука дитячого здоров’я.

 

Є позитивні зрушення у питанні заготівлі сільськогосподарської продукції і в Новобузькому, та Березнегуватському районах.

 

Але проблем стосовно харчування дітей ще предостатньо.

 

Таміла Бугаєнко запропонувала винести це питання на розгляд чергової сесії.

 

Голова Новобузької районної ради Валентина Терзієва акцентувала увагу присутніх на проблемі шкільних автобусів. Ії підтримав і голова Казанківської районної ради Василь Кузін. Як відомо, Казанківський район є одним з найбільших за площею районів у Миколаївській області. Він налічує аж сімдесят два населених пункти. І часто відстань між селом, де розташована школа, і селом, звідки до цієї школи підвозяться діти, становить майже двадцять кілометрів. Це при тому, що степові дороги, як ви усі знаєте, м’яко кажучи, не в найкращому стані…

 

Інші голови районних рад підтримали своїх колег з цього транспортного питання, особливо звертаючи увагу присутніх на ремонт автобусів, котрі перевозять дітей.

 

Тетяна Василівна Демченко закликала своїх колег уважніше ставитися до проблем дітей і особливо до їхнього харчування. Ні в якому разі не давати закривати школи без погодження з громадою. Співпрацювати із закладами освіти, вивчати їхні проблеми та допомагати їм.

 

– Часто все залежить від керівника школи. Коли директор на своєму місці, тоді в освітньому закладі лад. Але ж усі діти Миколаївської області – це наші діти. І, в першу чергу, вони не повинні бути голодними, – сказала Тетяна Василівна, висловивши цим однозначну позицію депутатського корпусу.

 

Крім того, на нараді було розглянуто питання щодо заходів підготовки та відзначення на Миколаївщині 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 

Слід зауважити, що з-поміж іншого була озвучена пропозиція стосовно необхідності виплати одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій, а також створення у кожній школі музеїв бойової слави.

 

Адже пам’ять про подвиг наших дідів та прадідів – це урок нам усім. Це та історія, на якій треба вчитися, і без якої не може бути нашого майбутнього.

 

Також Тетяна Демченко висловила сподівання, що жоден пам’ятник не буде обійдений увагою районного керівництва і до свят всі вони будуть впорядковані.
Серед розглянутих питань – питання ефективності та цільового використання земель сільськогосподарського призначення державної власності (ріллі). Доповідав з цього приводу – перший заступник начальника Головного управління Держкомзему в Миколаївській області Сергій Мішнєв. Він зазначив, що сьогодні близько тридцяти відсотків орної землі державної власності використовується неефективно. Часто договори оренди укладаються в обхід чинного законодавства. Тим самим місцеві бюджети втрачають кошти, а це за приблизними підрахунками – не один десяток мільйонів гривень.

 

Усі присутні погодилися, що дане питання потребує невідкладного та детального вивчення.

 

На нараду голови Миколаївської обласної ради Тетяни Демченко з головами районних рад був запрошений для знайомства і начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області Валентин Возчиков. Він детально розповів про повноваження та діяльність інспекції.

 

Андрій ЧИЖЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ