“Поле чудес” на березі лиману

Официально

  11 Июл , 2009

10 липня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколиш-нього середовища, природокористування та ресурсозбереження. Вів засідання голова постійної комісії Сергій РИЖКОВ, а активну участь у депутатській роботі взяв заступник голови обласної ради Володимир ПАЩЕНКО.

 

Передмова до розгляду першого питання порядку денного така: на адресу Миколаївської обласної ради надійшов лист Міністерства охорони навколиш-нього природного середовища України щодо надання погодження на створення національного природного парку на базі регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса".

 

– Але зі створенням національного природного парку не все зрозуміло, – зауважив голова постійної комісії С.С. Риж-ков. – Наприклад, досі достеменно невідомо, як називатиметься парк – чи то "Кінбурнська коса", чи то "Білобережжя Святослава". Більшість депутатів підтримує перший із варіантів, проте і назва "Білобережжя Святослава" цілковито має право на життя – скажімо, як спеціальний туристичний маршрут. Адже й справді князь Святослав, здійснюючи військові походи півднем сучасної України, зупинявся на зимівлю на Кінбурнській косі.

 

 Заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Іван Кубрак доповів депутатам, що під час створення національного природного парку планується включити до його складу 3081 гектар земель держлісгоспу. При цьому Державний комітет лісового господарства України має увійти до нового об’єкта як окремий територіальний підрозділ. До складу парку мають також увійти унікальне орхідейне поле, заболочені місця, що не підлягають розпаюванню, а також частина земель, які доведеться вилучити у нинішніх господарів. Усього, як повідомив І.В. Кубрак, загальна площа земель парку становитиме близько 10,5 тисячі гектарів.

 

Як своєрідну компенсацію за створення національного парку мешканці Кінбурнської коси мають отримати дорогу з твердим покриттям, яка з’єднає ці важкодоступні місця з "материком". У планах – і газифікація сіл, що розташовані на косі.

 

Але чи не розіб’ються ці рожеві хвилі прожектів об сувору скелю реальності?

 

Тобто: чи є погодження місцевих громад на створення парку? Якими конкретними документами ця згода підкріплюється? І чи не стане так, що приїдуть войовничі дядьки з вогнепальною зброєю та, перегородивши парк залізним парканом, почнуть там володарювати на свій лад та розсуд?
Тож, зваживши на те, що необхідного пакета документів депутати на руках не мають, було вирішено за недоцільне поки що надавати своє погодження на створення національного природного парку. Водночас члени комісії запропонували провести широке громадське обговорення проекту за участю громад Кінбурнської коси та Миколаївської області.

 

Бурхливим та гострим виявилося й обговорення ситуації, що склалася внаслідок несанкціонованого видобутку піску біля села Рибаківка Березанського району. Депутати обласної ради неодноразово розглядали це питання, в тому числі з виїздом на місце (робочу групу очолив депутат Анатолій Ніколенко), але віз, точніше, землерийний снаряд, і нині там. Пісок варварським способом добувають з лиману та прибережної території, а потім безкарно вивозять у невідомому напрямку. При цьому ями, що утворюються внаслідок виїмки піску, часто-густо засипають привізним сміттям, а це вже загрожує екологічною катастрофою. Крім того, виникає неабияка небезпека для відпочивальників. Доповнює ж загальну невтішну картину той факт, що від "пісочного бізнесу" бюджет, у тому числі бюджет сільської ради, не отримує жодної копійки.

 

Ця ситуація відома всім – і виконавчій владі, і депутатському корпусу, представникам міліції і прокуратури тощо. Але внаслідок "кришування" незаконного бізнесу з боку зацікавлених структур незаконний промисел продовжується, і кінця йому не видно.

 

Зрештою, члени комісії, вказавши на бездіяльність у цьому питанні виконавчих органів влади та відповідних обласних управлінь, вирішили винести цю проблему на розгляд сесії обласної ради. Тоді й буде, сподіваємось, розставлено всі крапки над "і".

 

На засіданні депутати також розглянули низку питань, пов’язаних з видачею гірничих відводів і наданням погоджень на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на геологічне вивчення надр, а також обговорили хід підготовки Миколаївської області до святкування 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. З усіх питань порядку денного прийнято зважені, конструктивні рішення. 


Андрій ТЮРІН


Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ