Право на повноцінне життя дає малюкам центр допомоги новонародженим “Колиски надії”

Общество

  21 Июл , 2009

16 липня, на базі Миколаївської обласної дитячої лікарні, Фонд Віктора Пінчука відкрив центр допомоги новонародженим "Колиски надії" в рамках однойменної програми Фонду. Загалом це 18-й центр допомоги новонародженим, на відкриття якого Фонд Віктора Пінчука виділив 1 мільйон 63 тисячі 294 гривні.

На цю неординарну і важливу для області подію прибули шановні гості із Києва – віце-президент Фонду Віктора Пінчука Валерій Вакарюк, головний менеджер в Україні та країнах СНД австрійської компанії "N.Z.Techno", консультант програми "Колиски надії" Володимир Мітін, головний неонатолог МОЗ України Єлизавета Шунько, заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, заступник голови облради Володимир Пащенко, представники управління охорони здоров’я облдержадміністрації, партнери та благодійники головного дитячого лікувального закладу області та інші.

 

Вони ознайомилися з діяльністю закладу, яка спрямована на надання невідкладної та планової діагностичної, лікувальної та консультативної допомоги як амбулаторно, так і в умовах стаціонару дітям віком до 17 років включно. Нещодавно обласній дитячій лікарні присвоєно високе звання "Лікарня доброзичлива до дитини".

 

Миколаївська обласна дитяча лікарня – єдиний в регіоні заклад, в якому функціонують відділення реанімації і інтенсивної терапії та педіатричне відділення для новонароджених, що надають анестезіолого-реанімаційну, діагностичну та лікувальну допомогу малюкам (у тому числі новонародженим з екстремально низькою вагою).

 

Особлива увага гостей була зосереджена саме на цих відділеннях. Педіатричне відділення для новонароджених – єдиний діагностичний та лікувальний центр, в якому надається висококваліфікована неонатальна допомога. Відділення розраховане на 60 ліжок, половина з яких – для виходжування недоношених малюків. Відділення працює в цілодобовому режимі, надаючи разом з іншими відділеннями спеціалізовану (у тому числі хірургічну, нейрохірургічну) ургентну та планову допомогу новонародженим з пологових відділень міста та області.

 

Щороку у відділенні отримують висококваліфіковану допомогу більш ніж 1000 хворих новонароджених, із них діти з малою вагою при народженні (<2500 грамів) складають 33%. За десять років у відділенні проліковано 11685 новонароджених, із них 3073 – недоношених. Дітей з вагою тіла менше 1000 грамів – 140, з загальним відсотком виживання – 72%. Найменша пацієнтка Даша, яку виходили у відділенні, мала вагу при народженні 610 грамів. Зараз їй виповнився один рік і один місяць, дівчинка динамічно, гарно розвивається. Для таких пацієнтів умови виходжування, наявна сучасна апаратура відіграють одну із найважливіших ролей.

 

Саме ця категорія хворих, разом з високим професіоналізмом, потребує найбільшої уваги, чуйності та любові. Очолює відділення висококваліфікований фахівець, головний неонатолог області Наталя Іванівна Мартьянова, в її колективі – 7 лікарів та 50 медсестер, які люблять свою справу понад усе.

 

Завдяки благодійній допомозі Миколаївської фірми "Укрпівденьбудінвест" у 2008 році було проведено капітальний ремонт блоку виходжування недоношених дітей, а це 12 палат на 30 ліжок, придбане сучасне медичне обладнання. Створені комфортні умови перебування та наявна сучасна апаратура дали можливість у 2008 році виходити 18 із 25 новонароджених з вагою тіла менше 1000 грамів (70,9%), що є одним з кращих показників по Україні.

 

Відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених ОДЛ розраховане на 9 ліжок (завідувач відділення Фомін Сергій Олексійович). Лише це відділення надає інтенсивну терапію та анестезіолого-реанімаційну допомогу новонародженим дітям Миколаївської області.

 

З моменту відкриття відділення функціонує цілодобова виїзна бригада. Малюки доставляються до лікарні з будь-яких куточків області, завдяки роботі за технологією неонатального реанімаційно-консультативного центру (РКЦН). За минулий рік РКЦН проведено 726 виїздів та евакуйовано 687 немовлят.

 

Протягом 10 років у середньому щорічно надається допомога 400-420 дітям з районів області та м. Миколаєва. Це новонароджені у віці від 0 до 28 діб життя у вкрай важкому стані, більше 90% дітей потребують протезування вітальних функцій (проведення штучної вентиляції легенів). Невідкладна допомога надається не тільки в стаціонарі, а й під час транспортування дитини до лікарні.

 

У відділенні реанімації новонароджених використовується унікальна в своєму роді технологія роботи двома відокремленими територіями, яка відіграє велику роль у зниженні можливості внутрішньо лікарняного інфікування пацієнтів.

 

У відділенні працює 6 висококваліфікованих дитячих лікарів-анестезіологів, 30 медичних сестер. Відділення оснащено сучасним медичним обладнанням, придбаним за бюджетні та спонсорські кошти. Але обладнання, яке працює практично безперервно, потребує постійного відновлення.

 

Про ефективність роботи відділення реанімації новонароджених та виїзної бригади може свідчити значне зниження ранньої неонатальної летальності по Миколаївській області до 2,99 у 2008 році, що є одним з найнижчих показників по Україні (середньоукраїнський показник за 2007 рік – 4,68).

 

Разом з тим, у зв’язку із планомірним зростанням народжуваності в області та постійним збільшенням кількості пацієнтів (досить часто на 9 ліжках реанімації лікування проходять 11-12 дітей), у відділенні реанімації та інтенсивної терапії новонароджених і педіатричному відділенні новонароджених дітей на сьогодні гостро стоїть питання необхідності їх додаткової комплектації високотехнологічним неонатальним обладнанням.

 

Головний лікар Миколаївської обласної дитячої лікарні Дмитро Гоцуляк констатує, що саме тому допомога Фонду є надзвичайно своєчасною та цінною для лікарні. Високий професіоналізм персоналу, за наявності сучасного висококласного європейського обладнання, може творити дива.

 

Тож апарати штучної вентиляції легенів, інкубатори, реанімаційний комплекс, моніторингова апаратура, комп’ютерна станція та інше обладнання, яке передав Миколаївській ОДЛ Фонд Віктора Пінчука, що дозволяє контролювати життєво важливі функції малюків, покращать якість медичної допомоги новонародженим. Дасть шанс на здорове життя.

 

Відкриття Миколаївського центру "Колиски надії", не лише створить додаткові місця у відділеннях, а й надасть більш широкі професійні можливості фахівцям неонатального центру для надання невідкладної допомоги малюкам, дозволить покращити виживаність глибоко недоношених новонароджених та якість їх подальшого життя.

 

Віце-президент Фонду Віктора Пінчука Валерій Вакарюк відзначив: "У червні цього року програмі "Колиски надії" виповнилося вже три роки. Поступово ми рухаємось до того, щоб загальнонаціональна мережа центрів "Колиски надії", які рятують життя наших дітей, з’явились у всіх регіонах України. Адже за час існування програми у центрах народились близько 60 тисяч малюків, при цьому майже 4 тисячі новонароджених були врятовані завдяки обладнанню, встановленому в рамках проекту".

 

Крім того, для створення резервного фонду препарату "Куросурф" відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених Миколаївської ОДЛ отримало чотири дози цього сурфактанту загальною вартістю 17 296 гривень. Цей препарат необхідний для розкриття легень недоношених дітей. Його застосування значно скорочує вірогідність летальних наслідків, пов’язаних з проблемами дихання новонароджених.

 

Присутня на відкритті Центру головний неонатолог МОЗ України Єлизавета Шунько сказала, що сьогодні перед медиками стоїть питання якісного лікування дітей і подальшого їх розвитку. Центри "Колиски надії", які відкриває по Україні Фонд Віктора Пінчука для новонароджених недоношених дітей, дає їм шанс на повноцінне життя.

Прес-служба
управління охорони здоров’я
облдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ