Професійно про користь соку

Общество

  18 Июл , 2009

З чого починається ваш сніданок? З чашки кави і бутерброда? З вівсянки й котлети? Чи, можливо, з тарілки борщу? А де ж сік? – задалися питанням організатори всеукраїнської інформаційної програми для ЗМІ та населення "Професійно про користь соку" і вирішили ліквідувати цю прогалину не лише у сніданках, але й в обідах, вечерях, ланчах сучасних українців. Для цього було організовано серію міжрегіональних "круглих столів" у Полтаві, Києві, Донецьку, Львові та інших містах України. Один з таких "круглих столів" відбувся 15 липня у Миколаєві. У ньому, окрім місцевих журналістів, узяли участь також представники херсонських та кримських ЗМІ. Починали з вікторини. Журналістів перевірили на готовність професійно говорити про сік запитаннями на кшталт: "Звідки походить яблуня?", "Що пили олімпійські боги?", "Який сік називають соком кохання?" і подібними. Після такого "розігріву" говорили про серйозне, а саме: про корисні властивості соку, зручність картонної упаковки у зберіганні соків, про переваги пакетованих соків над фрешами тощо. До професійної розмови про користь соків долучилися провідні спеціалісти в області харчування та технологій переробки харчових продуктів, серед них С. Тищенко, лікар-гастроентеролог Миколаївської міської поліклініки № 3, В. Онопрієнко, віце-президент Асоціації "Союз виробників сокової продукції України", Н. Якименко, менеджер категорії соків та напоїв компанії "Тетра Пак Україна", а також М. Рильський, голова правління Всеукраїнського центру прес-клубів "Україна Форум".

 

"Середній європеєць споживає у рік понад 50 літрів соків, а українець – лише 18 літрів, тобто у три рази менше", – зазначають організатори конференції. Однією з причин цього організатори називають недостатню поінформованість населення про корисні властивості соку, а також про збереження цієї користі у пакетованих упаковках. "Пити соки іноді корисніше, ніж їсти свіжі овочі та фрукти, адже корисні речовини з них набагато швидше потрапляють у кров, а тверді речовини вимагають додаткової переробки", – говорить лікар-гастроентеролог С. Тищенко. Соки покращають травлення, діяльність серцево-судинної системи, нормалізують кислотно-лужний та водно сольовий баланс в організмі. Вони є джерелами мінералів (натрій, магній та інші), органічних кислот, легко засвоюваних вуглеводів (глюкоза, фруктоза, пектин), які не лише забезпечують організм енергією, але й сприяють виведенню шлаків. Багато хто вважає, що пакетовані соки багато в чому програють фрешам (свіжовижатому соку), це справді так, але за умови, якщо фреш був зроблений з екологічно чистих стиглих фруктів чи овочів і випитий відразу після віджимання, інакше його корисні властивості під впливом сонячного світла і навколишнього середовища доволі швидко втрачаються. У такому разі соки в упаковках мають перевагу, адже герметична упаковка, за словами В. Онопрієнка, дає змогу захистити сік від руйнівних впливів зовнішнього середовища, передусім від світла й ультрафіолетових променів. Ще одне занепокоєння споживачів викликає термічна обробка фруктів та овочів при виготовленні соку. Але тут, за словами С. Тищенко, виникає питання: ми чомусь довіряємо звареним(!) домашнім компотам, про залишок корисних речовин в яких можна посперечатись, а боїмося втрати корисних речовин соку внаслідок термообробки на підприємстві. "Сучасна асептична технологія розливу і упаковки соку дозволяє миттєво нагрівати соки до високої температури і так само миттєво охолоджувати. За такого режиму стерилізації зберігаються практично всі вітаміни", – заспокоює В. Онопрієнко.

 

Для того, щоб журналісти могли на власні очі пересвідчитися у правдивості всього сказаного, для них була організована поїздка на Миколаївський соковий завод з відповідною екскурсією підприємством, після якої вже не залишилось сумнівів: тепер ні дня без соку!

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ