Рекордні врожаї зернових

Экономика

  23 Июл , 2009

МИКОЛАЇВЩИНА закінчує жнива. За словами заступника генерального директора ТОВ СП "НІБУЛОН" Костянтина Хмельницького, із запланованих до збирання в південних філіях підприємства 10 700 га вже зібрано врожай з 10 000 га, тобто жнива в цій зоні увійшли у свою фінальну стадію. Загальний вал зерна по філіалах підприємства "НІБУЛОН" на Миколаївщині сягнув наразі понад 49000 тонн, що у кілька разів перевищує показники минулого року. Зросла також і урожайність зернових у філіях області: якщо в минулому році урожайність озимого ячменю становила близько 35 ц/га, а озимої пшениці -49,4 ц/га, то у цьому році показники сягнули 42 ц/га і 53,9 ц/га відповідно. Водночас, разом зі зростанням кількісних показників, зросли і показники якості. Цього сезону із загального валу пшениці зерно 1-го і 2-го класу становить 15% і 55% відповідно. Разом з цим підприємство "НІБУЛОН" запровадило новий напрямок у вирощуванні зернових, а саме: вирощування твердих сортів пшениці, зерно яких використовується для виробництва макаронних виробів, більшість з яких на сьогодні виготовляється із м’яких сортів пшениці. Це дещо знижує їх якість. Тому, враховуючи потребу як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках у твердій пшениці, керівництво підприємства прийняло рішення щодо запровадження цього поки що непопулярного у виробництві напряму. А зважаючи на отримані цьогорічні показники (урожайність твердої пшениці становила приблизно 45-50 ц/га), роботу у цьому напрямку, на думку заступника генерального директора підприємства Костянтина Хмельницького, буде продовжено. Загалом на підприємстві планується отримати близько 130 тисяч тонн збіжжя ранніх зернових.

 

Одними з рекордсменів у збиранні врожаю зернових на Миколаївщині стали цього року працівники філії ТОВ СП "НІБУЛОН" "Прибужанівська". Філія займає 4-те місце у Вознесенському районі за обсягами посівів після таких підприємств, як ТЦ "Лан", "Буранівка". Загальна площа посівних земель – 3304 га, з яких озимою пшеницею було засіяно 1123 га, озимим ячменем – 489 га. "Ще з осені минулого року і навесні цього року ми доклали усіх зусиль, щоб виростити багатий урожай", – говорить директор філії Олена Трічева. Урожайність озимого ячменю на одному з полів цього року сягнула рекордної в районі позначки – 70,6 ц/га! У середньому ж урожайність ячменю досягла 61,3 ц/га (вал зерна становив 2966 тонн), що вдвічі більше, ніж минулого року, озимої пшениці – 55,4 ц/га (вал зерна – 6210 тонн). Такого успіху, говорить директор філії, вдалося досягти завдяки злагодженій командній роботі всіх працівників підприємства, значну частину яких складають молоді спеціалісти.

 

Жнива цього року, у зв’язку із засухою, довелося почати на тиждень раніше запланованого строку. Для збирання врожаю в філії було залучено 7 одиниць зернозбиральних комбайнів. Допомагали збирати врожай і спеціалісти з інших регіонів, зокрема Луганського та Вінницького, де жнива почнуться дещо пізніше. Загалом працювало близько 50 фахівців. Крім того, було проведено значну роботу із захисту посівів від шкідників, зокрема від клопа-черепашки, оброблено поля, прилягаючі до них лісосмуги. Проблемою, за словами Олени Трічевої, тут залишається лише те, що доводиться захищати власні посіви ще й від шкідників із сусідніх полів фермерів-одноосібників. Відзначила керівник філії і якісне насіння для посіву, яке постачає ДП "Лідієвське" – філія ТОВ СП "НІБУЛОН".

 

У 2009 році в філії "Прибужанівська" порівняно з минулим – зросла питома вага високоякісного зерна: якщо у 2008 році переважали зернові 3-го класу, то в цьому році переважно 1-го і 2-го класів. У рамках експерименту близько 100 га землі було віддано під посіви нововведених твердих сортів пшениці, врожайність яких становить на рівні 48,7 ц/га. "Ми хочемо бути на рівні провідних сільськогосподарських підприємств України і Європи, і у нас для цього є всі можливості", – говорить директор підприємства Олена Трічева. Машинно-тракторний парк філії налічує понад 23 одиниці техніки, у тому числі нові трактори марки "Сase", МТЗ-82, МТЗ-1221. Весь тракторний парк на даний момент задіяний на підготовці грунту під посів озимини.

 

На сьогодні в філії завершується збирання ярового ячменю, а в кінці липня планується вже традиційне в селі Прибужани свято обжинків із запрошенням високоповажних гостей, ветеранів праці, з піснями, музикою, а також заслуженими нагородами для найстаранніших працівників.


Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ