Відновлюватимемо дитсадки всі разом!

Официально

  7 Июл , 2009

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, освіти і науки, сім’ї та молоді, спорту (голова Таміла Бугаєнко), яке відбулося 2-го липня, було розглянуто цілий спектр актуальних питань. Та найбільше часу присутні обговорювали проблеми молоді.

Зокрема депутати проаналізували хід виконання розділу 3 Програми "Молодь Миколаївщини" на 2006-2010 роки та рішення обласної ради від 26 березня 2009 року № 8. Доповідач з цього питання, депутат обласної ради Микола Жук за-значив, що при реалізації Програми жодного політичного підтексту немає, відтак кошти на відповідні заходи отримують усі молодіжні громадські організації – пропорційно до їх чисельності, враховується також актуальність проекту. М. Жук також повідомив, що молодіжні парламенти створені у м. Первомайську, Братському, Кривоозерському, Баштанському і деяких інших районах області.

 

Депутат Анатолій Семенков, який, до речі, опікується розвитком молодіжного руху на Миколаївщині ось уже понад 30 років, схвально оцінив діяльність на посаді начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації молодого та ініціативного керівника Руслана Колбаси. Зокрема останнім часом намітилися позитивні тенденції щодо взаємодії органів влади та молодіжних організацій. А гроші з обласного бюджету, що витрачаються на молодіжні проекти, протягом останніх півтора року витрачалися прозоро і з користю для справи.

 

Втім проблем у молодіжній політиці вистачає. На переконання голови обласної ради Тетяни Демченко, потрібно негайно відновити діяльність дієвого органу – Координаційної ради по роботі з молоддю як на обласному, так і на районних рівнях. До складу цих координаційних рад обов’язково мають увійти очільники (або їх заступники) державних адміністрацій, а також усі управлінці, що тим чи іншим чином "спеціалізуються" на вирішенні молодіжних проблем. Тоді й ефективність вирішення порушених молоддю питань буде набагато більшою. Крім того, як запропонували депутати, наголос у роботі з молоддю слід перенести з міст на сільську місцевість, адже часто-густо єдиним "епіцентром" молодіжного дозвілля у селі є місцевий генделик.

 

Продовжується виконання обласної Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості. При розгляді цього питання члени комісії наголосили на тому, що з метою реалізації Програми разом з коштами обласного бюджету повинні одночасно освоюватися кошти районного та сільського бюджетів. Тож вирішено запросити керівників чотирьох районів (Братського, Новобузького, Миколаївського та Очаківського) і попередити, що кошти на реконструкцію дитсадків з обласного бюджету будуть виділені лише тоді, коли районною владою будуть надані гарантії співфінансування та введення об’єктів у дію до кінця 2009 року.

 

Розглянувши звернення деяких районних рад Миколаївщини щодо фінансового забезпечення галузі "Освіта", депутати констатували: про недостатність коштів на утримання загальноосвітніх закладів районному керівництву слід було калатати у всі дзвони не зараз, посеред літа, а напередодні розробки та прийняття відповідних районних кошторисів. А так виявляється, що коли приймали бюджет, то грошей на освіту нібито вистачало, а тепер починаємо відчайдушно кричати "Караул!". То кого намагаємось ввести в оману?

 

Тому члени комісії вирішили рекомендувати облдержадміністрації звертатися з даного питання до центральних органів влади.

 

Того ж дня депутати обговорили проект рішення обласної ради щодо відзначення у Миколаївській області 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Але остаточно доопрацювати проект рішення має відповідна робоча група.Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ