За творчі та наукові досягнення

Культура

  30 Июл , 2009

Приємна подія "наздогнала" святкування річниці Микола-ївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна – нагорода Академії мистецтв України (АМУ). Нагадаємо,
9 червня музею, у фондах якого зберігається та експонується понад 10 тис. творів образотворчого мистецтва, виповнилося 95 років.
28 липня за повної зали музичної вітальні музею срібну медаль "За значні творчі і наукові досягнення і в зв’язку з 95-річчям" директору музею    Сергію Рослякову вручив президент Академії Андрій Чебикін. Розділити радість з директором та творчою громадськістю прийшли  заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, заступник голови обласної держ-адміністрації Володимир Луста, начальник управління культури обл-держадміністрації Михайло Димитров, заступник міського голови Лариса Вдовиченко. Кількість уповноважених владою гостей на  беззмінного (з дня утворення у 1996 р.) керівника АМУ справила глибоке враження. Андрій Володимирович навіть вдався розмірковувати на тему: керівники яких областей України так само небайдужі до мистецьких подій з життя  своєї територіальної громади? "Закарпаття.., Крим.., – морщить чоло президент. – Гм-м… Разок Вінниця відзначилась". І підсумовує:
– На Миколаївщині люблять художників як ніде більше. Можливо, тому у вас так багато яскравих талантів.
Андрій Чебикін зазначив, що срібна медаль – це вища відзнака АМУ. "Є ще одна, хіба, трохи вагоміша. Ну, а що я вручатиму вам на 100-ліття?" Оплески зали – мов на підтвердження, мовляв, не сприймаємо це, як  жарт. Між іншим, 2014 рік  на відзначення сотої річниці "Верещагінки" буде оголошений роком музеїв Миколаївщини. І до цієї визначної дати вже, напевно, буде відремонтовано та відкрито центральний вхід до  скарбниці мистецтва.

 

Олександр Семашко
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ