Официально

  20 Авг , 2009

Триває підготовка до ХХХ сесії обласної ради п’ятого скликання. На минулому засіданні депутати – члени комісії  з питань житлово-комунального господарст-ва, будівництва, приватизації та власності під керівництвом Олександра Зубка вирішили не поспішати із прийняттям рішення, а ще раз більш детально вивчити деякі кадрові питання, що стосуються підприємств обласної комунальної власності.

 

І тепер, ґрунтовно і детально ознайомившись із всіма юридичними аспектами,  на  повторному засідання комісії 19 серпня депутати вирішили винести  на сесію облради питання про звільнення ряду керівників обласних комунальних підприємств та установ.

 

Цього ж дня відбулось спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики, та з питань підприємництва, підтримки малого та серед-нього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення і захисту прав споживачів. У роботі постійних комісій взяла участь голова обласної ради Тетяна Демченко. Депутати розглянули питання, які пропонуються на розгляд чергової сесії. Зокрема, зміни та доповнення до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000-2010 роки, доповнення до Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки "Миколаївщина-2010", відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та інші питання, актуальні для життя обласної громади.

 

Особливо гостру дискусію серед депутатів викликало питання про внесення змін до обласного бюджету області на 2009 рік. Враховуючи, що доведений області обсяг бюджетних ресурсів на виконання делегованих державою повноважень не забезпечує захищених статей видатків, що призвело до складної ситуації з фінансуванням бюджетних установ, особливо в сільській місцевості, депутати запропонували облдержадміністрації терміново надати розрахунки недостат-нього обсягу фінансування захищених статей та підготувати Проект звернення до Кабінету Міністрів України, Комітету з питань бюджету Верховної Ради України щодо надання області додаткового фінансового ресурсу стосовно забезпечення виконання повноважень держави відповідно до вимог Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування".

 

Братський район
Відбулось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Члени ради ознайомились з роботою Кривопустоського дитячого навчального закладу, де виховується близько 20 дітей. Торік у дитсадку замінили вікна, двері, виростили овочі та картоплю на власному городі. Також члени Координаційної ради  відвідали місцеву школу, вже підготовлену до прийому учнів і до опалювального періоду.

 

Сільські голови взяли активну участь в обговоренні питання виконання місцевих бюджетів. Особливо акцентували увагу на розрахунках за земельні паї орендарями, видатках на харчування ДНЗ, придбання медикаментів, вугілля.

 

Голова районної ради Анатолій Дорожинський проінформував присутніх про  стан виконання заходів Програми соціально-економічного розвитку громад за перше півріччя. Зокрема, він відмітив, що через економічні проблеми багато запланованого не вдалося вирішити. Однак є і певні позитивні зрушення. Наприклад, облаштовано зовнішнє освітлення у населених пунктах Сергіївської, Миролюбівської, Новомар’ївської, Кам’яно-Костуватської сільських рад.
Також актуальним сьогодні є питання підготовки об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період. Всього навчально-освітні та дитячі заклади в районі обслуговує 20 котелень (топкових). Станом на 14 серпня до роботи було підготовлено 19.

 

Жовтневий район
Голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко провела в селі Михайло-Ларине виїзну оперативну нараду, метою якої була перевірка стану проведення ремонту місцевого дитячого садка. 

 

Треба зазначити, що в радянські часи садок, розрахований на 5 груп, вважався одним з найкращих в області, але, коли постало питання про його передачу в комунальну власність села, почались проблеми. У 2007 році Фонд державного майна передав заклад у власність сільської громади, але стан приміщень не дозволяв розмістити там дітей.

 

Ще з 2002 року Михайло-Ларинський дитсадок шукав допомогу серед органів державної влади та спонсорів, але реальні кошти отримав лише цього року, коли голова обласної ради Тетяна Василівна Демченко та депутатський корпус, розуміючи ситуацію, почали залучати кошти на проведення ремонту. Частково цю проблему вирішує сільська рада. Обласна рада декілька разів зверталася до Жовтневої районної державної адміністрації з пропозицією спільними зусиллями відновити роботу цього дитячого садочка, але ніяких конструктивних дій з боку районної державної адміністрації немає до цього часу.
Під час наради Таміла Іванівна разом із будівельниками визначились по переліку основних робіт, які потрібно виконати найближчим часом. Депутат обласної ради навела приклади інших дитсадків області, коли активну участь у ремонті брали батьки, тому найближчим часом планується проведення батьківських зборів щодо цього питання.Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ