Официально

  22 Авг , 2009

У ході підготовки до сесії обласної ради проведено засідання постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження. Депутати запропонували підкорегувати та внести доповнення до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000-2010 роки, розглянули стан використання корисних копалин деякими підприємствами області. Щодо останнього питання, члени комісії зазначили, що, на жаль, в області є ряд підприємств, які недбало використовують надані їм у користування родовища. Більше того, причини, з яких не ведеться стабільна та прибуткова діяльність підприємств, не відомі. На думку депутатів, резервування родовищ є недопустимим та протирічить чинному законодавству. Виходячи з цього, комісія підтримала винесення питання використання надр на ХХХ сесію обласної ради.

 

Бурхливе обговорення в постійній комісії викликало питання створення Національного природного парку "Бузький Гард" згідно з  Указом Президента України Віктора Ющенка від 30 квітня 2009 року. До території новостворюваного парку не включаються 1200 га землі колишнього регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", що, звісно, викликає серйозне занепокоєння депутатів стосовно подальшого їх використання та доцільності ліквідації дирекції регіонального ландшафтного парку. Члени комісії заслухали з цього питання начальника головного управління економіки облдержадміністрації Наталію Мартинову, яка проінформувала про роботу над виконанням Указу Президента. Голова комісії Сергій Рижков підкреслив, що депутати зацікавлені, в першу чергу, збереженням та збільшенням загального природно-заповідного фонду  області, а також ефективною діяльністю регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", на роботу якого багато років виділялись кошти обласної громади. Однак присутні на засіданні керівники сільських та районних рад зауважили, що створення національного природного парку не узгоджувалось із місцевими територіальними громадами. Тим більше, що в області вже є приклади зміни умов використання природних угідь новими власниками.

 

В ході засідання члени комісії не змогли почути від відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, чому національний природний парк створено без громадського обговорення, без погодження із сільськими радами і без врахування думки жителів районів та сіл області. Також в питанні створення національного природного парку є певні незрозумілі депутатам аспекти організації території. Заслухавши звіт директора парку Владислава Артамонова, члени комісії запропонували йому підготувати та надати більш розширений та детальний звіт про свою діяльність за 15 років керівництва регіональним ландшафтним парком. Подальше обговорення та прийняття рішення по такому непростому питанню відбудеться на сесії.

 

Завершило напружений передсесійний тиждень засідання постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій під керівництвом Олександра Смирнова. Депутати розглянули понад 20 питань, що виносяться на розгляд ХХХ сесії обласної ради п’ятого скликання. Серед них затвердження розподілу субвенцій з обласного бюджету бюджетам міст і районів області для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни. Депутати взяли до відома звіт голови постійної комісії облради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків із органами місцевого самоврядування та рекомендували більше уваги приділяти забезпеченню відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

 

Депутати розглянули також питання доцільності участі обласної ради у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Область вже має позитивний досвід створення ліній по виробництву паливних брикетів з органічних відходів. Саме тому обласна рада, спільно із районними, сільськими радами і комунальними підприємствами області, підготувала до участі у Всеукраїнському конкурсі корпоративний проект "Впровадження системи повної переробки твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива територіальними громадами Миколаївської області". Члени комісії погодились, що участь у такому конкурсі дасть можливість  залучити додаткові кошти на вирішення проблемних питань у житлово-комунальному господарстві, соціальній сфері та, зрештою, буде реалізована сама по собі вкрай необхідна місцева ініціатива. У разі перемоги, депутати візьмуть на себе зобов’я-зання співфінансування впровадження проекту. Ці кошти складуть невелику частину у порівнянні з фінансуванням із держбюджету. Члени комісії одноголосно проголосували за винесення проекту на сесію обласної ради.

 

Однак найбільшу увагу комісія приділила профільному питанню про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік. У ході засідання постійної "планово-бюджетної" комісії депутати, як і їх колеги із інших комісій, висловили занепокоєння недостатнім фінансовим ресурсом в бюджетах нижчого рівня, тобто в сільських та селищних, по захищених статтях. Були запрошені на засідання комісії і керівники районних рад, в яких є вказані проблеми. У засіданні взяли участь представники Снігурівської, Казанківської, Новобузької районних рад, Баштанської міської ради, Жовтневої районної державної адміністрації, які зазначили, що Порядок розподілу додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості не покриває недостачі коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ по ряду місцевих бюджетів.

 

Представники громад розповіли, що в деяких районах скорочуються години навчання дітей, а вчителі змушені працювати в режимі неповної зайнятості, що негативно позначається і на їх заробітній платі, і на якості навчання. У більшості районів дитячі садки переводяться на неповний режим роботи, з постійної – на сезонний. Причини таких крайнощів очевидні – не вистачає коштів у місцевих бюджетах, аби закрити всі захищені статті бюджету. Присутня на засіданні голова обласної ради Тетяна Демченко запропонувала фінансовому управлінню облдержадміністрації чітко підрахувати, якого фінансового ресурсу не вистачає в місцевих бюджетах області. Учасники розмови спільно дійшли  висновку про необхідність підготовки та розгляду на сесії обласної ради звернення до Кабінету Міністрів України, до Верховної Ради України із аргументами, які дозволять області отримати необхідне фінансування бюджетної сфери.

 

***
На ім’я голови обласної ради Тетяни Демченко надходять численні скарги від жителів області щодо термінів повірки, транспортування та встановлення газових лічильників відповідними службами в сільській місцевості. За дорученням голови обласної ради було створено робочу групу з вивчення питання. До неї увійшли Микола Жук, Олександр Криничний, Олександр Усенко, представники Національної комісії регулювання електроенергетики, Антимонопольного комітету. Робоча група вивчила питання на місці, а результати її роботи будуть розглянуті на черговому засіданні профільної постійної комісії в першій декаді вересня 2009 року.

 

***
Голова Миколаївської обласної ради Тетяна Василівна Демченко провела пряму телефонну лінію з читачами газети "Рідне Прибужжя".
Серед головних проблем, які були озвучені жителями області під час спілкування, треба виділити питання водопостачання та водовідведення, оновлення покриття доріг, зовнішнього освітлення населених пунктів. Крім того, людей турбує відсутність достатнього фінансування захищених статей місцевих рад з державного бюджету.

 

Розширений варіант прямої лінії голови Миколаївської обласної ради буде опубліковано в наступному номері газети.

МИКОЛАЇВСЬКИЙ район

З початку серпня на базі Радсадівського інтернату діє тимчасовий центр дозвілля. Крім дітей, що виховуються в інтернаті, цей заклад відвідують ще
50 дітей. Це діти із малозабезпечених родин та обдаровані, які знаходяться на обліку в сільській раді. Працюють в цент-рі дозвілля волонтери з обласного цент-ру.

 

Дітям пропонуються різноманітні види дозвілля: цікаві ігри, змагання тощо. Працівниками табору була організована поїздка до села Мигія Первомайського району, де діти мали змогу помилуватися чудовими краєвидами регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", поспівати пісні біля вогнища, пройтися по канатній дорозі і просто відпочити.Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ