Аварійний шляхопровід

Официально

  1 Авг , 2009

У середу, 29 липня, відбулося виїзне позачергове засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики в Первомайській селищній раді Жовтневого району. У засіданні, крім членів постійної комісії, взяли участь заступники голів Жовтневої райдержадміністрації та Жовтневої районної ради, заступник начальника УДАІ УМВС України в Миколаївській області О.Г. Тонканцов, начальник відділу безпеки руху Служби автомобільних доріг в Миколаївській області М.К. Ганіч та Первомайський селищний голова А.В. Гусан.

 

Коротко про суть справи. Шляхопровід Новопетрівка – Засілля на балансі Первомайської селищної ради. Збудований ще у 60-х роках минулого століття для потреб ВАТ "Таврія-цукор" цей шляхопровід, а точніше міст через залізничну колію, внаслідок банкрутства вищезазначеного підприємства залишився нічийним. Тому відповідно до закону було прийняте рішення про передачу його Первомайській селищній раді Жовтневого району, яка за рахунок державних субвенцій зобов’язувалася провести ремонт даного об’єкта із подальшою передачею його в підпорядкування Служби автомобільних доріг у Миколаївській області. Проте ремонту проведено не було і перепідпорядкування шляхопроводу Службі автодору також. Основна проблема цієї справи, а відповідно й основне питання, яке розглядалося постійною комісією на виїзному засіданні, – це питання фінансування проведення в першу чергу проектних, а згодом і ремонтних робіт.

 

Згідно з висновками, зробленими спеціалістами ПВКП "Технотранспроект" м. Дніпропетровська на основі обстежувальних робіт, шляхопровід біля с. Засілля – у незадовільному технічному стані: несучі конструкції мають численні корозійні пошкодження, дорожнє покриття, тротуари, огородження повністю вийшли з ладу, перехідні плити внаслідок осідання і розмиву насипів на підході до мосту втрачають надійність, а отже, існує загроза обвалу моста на розташовану під ним залізничну колію. Відповідно даний шляхо-провід потребує капітального ремонту, повна вартість якого, за словами учасників засідання, становитиме близько 4-х мільйонів гривень, а це не один річний бюджет селищної ради. Тому зрозуміло, що за рахунок власного бюджету Первомайська селищна рада не зможе виконати ремонтних робіт на перегоні, а це значить, що необхідно шукати інші джерела фінансування. Як варіант розглядалося закриття мосту. Проте навряд чи це рішення буде доцільним, адже найближчий переїзд через залізничну колію розташований на відстані 3 км від шляхопроводу Новопетрівка – Засілля, а побудувати інший, ближчий, також задоволення не з дешевих.

 

Тому у ході обговорення членами постійної комісії обласної ради було визначено етапність проведення ремонтних робіт на перегоні. Перший етап, а саме лабораторні роботи і до-слідження стану об’єкта, вже були виконані відповідними службами у 2008 ро-ці. Згідно з висновками цих служб експлуатацію мосту було обмежено: дозволено пропуск по шляхопроводу транспортних засобів загальною масою до 10 тонн при обмеженні швидкості руху до 20 км/год та організовано постійний нагляд за станом перехідних плит, а також періодичний нагляд за рухом автотранспорту, який здійснюють працівники Державтоінспекції.

 

Другий етап – основний на даний момент – полягає у розробці проектно-кошторисної документації, яка дозволить визначити, які саме роботи проводити на мосту і витрати на них. За повідомленням начальника відділу безпеки руху Служби автомобільних доріг у Миколаївській області М.К. Ганіча, всі проектні роботи згодне виконати ПВКП "Технотранспроект". Кошти на проведення проектування, а це приблизно 142 тис. гривень, за словами заступника голови Жовтневої райдержадміністрації Р.Р. Валієва, планується виділити із бюджету Жовтневої районної державної адміністрації та районної ради. Дане питання винесене на порядок денний чергової сесії, яка відбулася 31 липня.

 

Останній, завершальний етап – це самі ремонтні роботи. Як уже зазначалось, місцевого бюджету не вистачить для їх проведення, тому необхідно залучати кошти Державного бюджету. До жовтня поточного року Первомайською селищною радою планується отримати проектно-кошторисну документацію від ПВКП "Технотранспроект" із попередніми розрахунками вартості робіт з подальшим інформуванням Миколаївської обласної ради про виконану роботу і проханням звернутися до Кабінету Міністрів України, Служби автодоріг України щодо фінансування реконструкції шляхопроводу Новопетрівка – Засілля.

 


Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ