Бузький Гард: залога від простих людей?

Официально

  22 Авг , 2009

Двадцятого серпня відбулося засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження. Вів засідання голова комісії Сергій Рижков. У роботі взяли участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Володимир ПАЩЕНКО.

 

Перед депутатами стояв ряд важливих питань…

 

Одним з цих питань було погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2009 рік. Стосовно цього питання інформував присутніх начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради, член постійної комісії облради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження Петро Паламарюк.

 

Петро Миколайович сказав про те, що ці ліміти потрібно встановити, щоб регламентувати і організувати побічні лісові користування, як-то збирання плодів шипшини, глоду, звіробою, чистотілу, аронії тощо. Цей регламент не буде розповсюджуватися на фізичних осіб, лише на ті підприємства, які займаються промисловою заготівлею цих плодів.

 

Дуже серйозно депутати підійшли і до питання створення на місці регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" Національного парку "Бузький Гард". На засідання постійної комісії були запрошені начальник головного управління економіки облдержадміністрації Наталія Мартинова, директор регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" Владислав Артамонов, голова Арубзинської районної ради Віктор Захарченко, заступник голови Вознесенської районної ради Олексій Куркотілов, голови селищних та сільських рад, яких стосувалося це питання. Адже саме у них забиратимуться землі під Національний парк "Бузький Гард".

 

Представники облдержадміністрації до засідання профільної комісії з цього питання на засіданнях всіх комісій запевняли присутніх, що вони мають погодження з УСІМА районними, сільськими, селищними радами, у яких збираються ЗАБИРАТИ землю для столичних потреб.

 

Але, як виявилося саме на цьому засіданні, жодного рішення сесій відповідних районних, сільських та селищних рад щодо вилучення своєї землі та передачі її у власність Національному парку не було. А без рішень сесій цих рад землі забиратися не можуть.

 

То що тоді виходить?

 

Миколаївська облдержадміністрація каже одне, а робить інше?

 

І кому на руку таке підтасування цих фіктивних погоджень з місцевими громадами?

 

КОМУ і ДЛЯ ЧОГО потрібно прискорити створення Національного парку "Бузький Гард"?

 

Факти говорять самі за себе…

 

Не може втілюватися добра ідея шляхом фальсифікації та підтасування.

 

У дискусії прозвучала ще й така репліка:

 

– "Гард" – означає "залога". Козаки на наших землях робили залоги від турків і татар. А від кого буде бузько-гардівська залога – від простих людей, які захочуть випасати корів на землях їхніх предків, чи від їхніх дітей, котрі захочуть порибалити на бузьких порогах?!

 

На мій погляд, краще б замість створювання парку виконавча влада, у тому числі й столична, думала б про те, як не закрити школи у Казанківському районі та нормально харчувати дітей під час навчального року, як виплатити зарплати вчителям.

 

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ