Час для прийняття виваженого рішення

Официально

  13 Авг , 2009

Одинадцятого серпня відбулося засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань депутатської етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією. Депутати розпочали підготовку до ХХХ сесії обласної ради нинішньої – п’ятої – каденції. Вів засідання голова комісії Сергій Дергунов. У роботі взяли участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Володимир ПАЩЕНКО.

 

Про деякі питання, які були порушені членами комісії, ми вже розповідали на сторінках нашої газети.

 

Зокрема стосовно скасувань рішень обласної ради про надання гірничих відводів тим чи іншим підприємствам, які хотіли б розробляти корисні копалини на території Миколаївської області.

 

Як було озвучено на комісії, є такі підприємства, що беруть кар’єри "начебто розробляти", але насправді вони їх хочуть перепродати. Та наразі ці ділки не можуть знайти покупця через економічну кризу. Депутати внесли пропозицію щодо того, аби у майбутньому надавати гірничі відводи тільки тим підприємствам, які мають необхідну техніку, обладнання, а головне – БАЖАННЯ займатися видобутком корисних копалин та співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Наприклад, з сільськими радами, на території яких і містяться родовища корисних копалин.

 

Серед підприємств, котрих обласна рада вирішила позбавити гірничого відводу, є ПП "Сіріус", яке "застовпило" місце під кар’єр у Первомайському районі ще у далекому 2003 році, але від того часу нічого там не зробило.

 

Також вирішено винести питання щодо скасування рішення обласної ради "Про надання гірничого відводу ТОВ "Нівен" для розробки Новоселівського родовища облицювальних гранітів". Підприємству було надано погодження ще у 2007 році але з того часу майже ніяких робіт там не проводилося. Окрім того, до бюджету Новоселівської сільської ради Арбузинського району, на чиїй території розташований цей кар’єр, не надійшло жодної копійки і не виконано жодної умови соціальної угоди.

 

На чергову порцію завірянь представника "Нівену" Тетяна Демченко відповіла:

 

– На вашому місці справу треба доводити не словами, як ви це робите, а ділом.

 

Окрім того, члени комісії розглянули питання про долю регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя". Указом Президента України його статус було змінено на "національний".

 

Депутати не проти президентського указу. Вони лише здивовані швидкістю його прийняття та тим, що обласна громада не була поставлена до відома про таку трансформацію юридичного статусу парку. Напевне, все ж таки потрібно було нас – жителів Миколаївської області – та наші представницькі органи місцевого самоврядування спитати про згоду щодо вищенаведеного рішення.

 

Слід зауважити, що майно обласної громади у регіональному ландшафтному парку оцінене у п’ятсот тисяч гривень.

 

Тож треба провести інвентаризацію і визначитися, що з ним робити далі.

 

І хто врешті-решт є матеріально відповідальною особою – директор РЛП "Гранітно-степове Побужжя" чи головний бухгалтер?

 

Національному парку не потрібні близько тисячі двохсот гектарів території свого "предка" – регіонального парку. Що робити з ними?

 

З ліквідацією останнього вони, у буквальному сенсі, зависають у повітрі.

 

Також не зрозуміло, яким чином ліквідатори РЛП "Гранітно-степове Побужжя" збираються захищати трудові права працівників парку.

 

Отож питань багато. І на те, щоб розібратися в них, потрібен час. Таке серйозне для обласної громади рішення, як передача великого шматка прекрасної землі з унікальною флорою і фауною, котрий є власністю обласної громади, у державну власність потребує виважених, обдуманих кроків.

 

Постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянула й інші важливі питання, яких було близько двадцяти.Андрій ЧИЖЕНКО


Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ