Допомогу – найнужденнішим!

Официально

  22 Авг , 2009

20 серпня свої рекомендації щодо формування порядку денного ХХХ се-сії обласної ради п’ятого скликання опрацьовували члени  постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій (голова комісії Олександр СМИРНОВ). У засіданні взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

Одне з найцікавіших засідань, на яких довелося побувати. Вперше довелось побачити хазяїв таємничих ТОВ "Істок" та "Нівен", яким попередні комісії дружно відмовили в отриманні дозволів  на вивчення і користування надрами, відповідно. "Істок" з 1994 р. "будує" на Первомайщині комбінат вартістю 23 млн. євро на родовищі каоліну – глинистої гірської породи білого кольору, сировини для ракетобудування, медицини, паперової галузі. "Нівен" з 2006 р. "сидить" на особливо цінних гранітах Арбузинського району. Для бюджету Миколаївщини "стояння" першого, "сидіння" другого, як блоха на аркані. "Тож – крутіть педалі", – порадив їм делікатний Олександр Миколайович і пошкодував, що надто коротка каденція, щоб переконатися у дійсно щасливому майбутньому інвесторів. 

 

  Прийшов на засідання й Владислав Артамонов, новопризначений директор Національного парку "Бузький Гард" і одночасно – не звільнений (?!) керівник регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя". Відчувається – добре володіє ситуацією, але не допоміг одержати "добро" бажаному для себе і головного управління економіки ОДА "припиненню юридичної особи" регіонального парку. "Відповідальних немає, надто багато темних місць", – зробили висновок депутати і доручили далі розбиратися як з гектарами, що випадають з меж Національного, так і тими, що входять до нього… без дозволів органів місцевого самоврядування.

 

  Зате цілий десант очільників районних і сільрад – з Новобузького, Баштанського, Снігурівського, Жовтневого, Казанківського районів – несподівано для комісії і доповідача з питання про внесення змін до обласного бюджету, начальника головного фінансового управління Вадима Іщенка, зайняв всі вільні і запасні стільці за столом для нарад. І з місця в кар’єр вступили в бій за частку семимільйонної дотації вирівнювання. Новий Буг бідкався на помилку в обрахуванні коефіцієнта щільності, що зумовила недофінансування освіти і дошкільних закладів, і в підсумку призвела до скорочення всієї варіативної частини навчальних планів шкіл, а в садках – робочого дня до 4-х годин з наступним переходом на сезонний режим роботи. Казанка просила щонайменше 600 тис. грн. на освіту, бо припинено фінансування всіх програм, а грошей все одно не вистачає. Район збільшив дохідну частину бюджету на мільйон гривень, та весь він "без сліду" розчинився в латанні освітянських "дір". Баштанка: не покрито 531 тис. грн. по зарплатні працівникам дошкільних закладів. Снігурівський район: Олександрівська сільська рада  рятує становище, наперед збираючи, за порадою фінуправління, податки з підприємців. Жовтневий район, незважаючи на вільні залишки у сумі понад 5 млн. грн., відстоював свої "кровні" 298 тис. грн. дотації, якими розраховує стимулювати сільради і бюджетні організації за проведену роботу: "А інакше немає сенсу розвивати район. Невже знову повернемося до бюджетів споживання?".

 

– Єдиний спосіб виправити становище, – говорить у підсумок непростого засідання Олександр Смирнов, – попросити обласну адміністрацію висвітлити брак реальних обсягів незахищених статей, бажано у розрізі їх географічної локалізації, й при внесені змін до бюджету залучити додаткові кошти з Державного бюджету. І, звичайно, потрібні зміни до Бюджетного кодексу: бюджет логічно формувати знизу.

 

А у "багатого" Жовтневого району гроші таки експропріювали на користь бідних. Засідання, доволі плідне, завершилося рішенням створити робочу групу щодо складання звернення до Верховної Ради України з проханням збільшити фінансовий ресурс дотації вирівнювання для захисту захищених статей. І, як говорить голова обласної ради Тетяна Демченко, – давайте шукати вихід з ситуації, а не замовчувати дефіцит бюджету "на свою голову".

 


Олександр СЕМАШКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ