“Кришталевий дельфін” визначає переможців

Культура, Репортер

  4 Авг , 2009

Уже четвертий рік поспіль морське узбережжя біля села Рибаківка стає свідком грандіозного свята – обласного фестивалю дитячої творчості "Кришталевий дельфін". Чудовий спів, веселі танці і хороший настрій – ось візитна картка фестивалю.

 

 

Фестиваль був започаткований у 2005 році. Ідея його створення належить організаторам дитячого оздоровчого центру для дітей-сиріт та дітей з неблагополучних сімей "Орлятко". Основна мета фестивалю – дати таким дітям можливість відчути себе рівноцінними з іншими дітьми і водночас допомогти їм розкрити свій талант. "Задум  створити фестиваль виник дуже просто, – говорить директор ДОЦ "Орлятко" Олексій Семенович Могильов. – Коли наші діти готували якісь номери художньої самодіяльності, ми спочатку показували їх у таборі. Потім ми почали виходити на зону відпочинку, ставили концерти в сільському клубі в Рибаківці. А потім подумали: чому б не об’єднати усі оздоровчі центри узбережжя в один-єдиний фестиваль". Перший фестиваль мав назву "Маю право", а вже у 2006 році він був перейменований у "Кришталевий дельфін". Назва фестивалю обрана не випадково, адже конкурс проходить на березі моря і дельфін якнайкраще символізує морську стихію, а по-друге, дельфін – це ще й символ щирої дружби, взаємодопомоги і єднання, а кришталевий – як знак дзвінкого дитячого співу, лункого сміху і чистоти сердець. Та й саму назву фестивалю обирали діти.

 

З кожним роком фестиваль дитячої творчості видозмінюється і розширюється. Щоправда, цього року, за словами директора ДОЦ "Орлятко", організатори свята зіткнулися з певними проблемами. Вся справа в тому, що немає повної наповненості дитячих оздоровчих центрів, а отже, вони не можуть підготуватися на належному рівні до фестивалю, не можуть взяти участь у багатьох номінаціях (а їх і справді в цьому році було багато: народний та естрадний спів, народний та естрадний танок, художнє читання, театр мод, малюнок на асфальті, декоративно-прикладне мистецтво, body-art і конкурс зачісок). Але незважаючи на всі перепони, а скоріше навіть завдяки їм, фестиваль має змогу рости. "У нас виникла ідея, яку підтримало і Міністерство освіти і науки України, наступного року провести Всеукраїнський фестиваль для дітей-сиріт. Ми будемо запрошувати творчі колективи сирітських інтернатів з різних областей країни, і це буде справді велике дійство на всю Україну", – поділився планами Олексій Семенович Могильов.

 

Фестиваль відбувався три дні: з 31 липня по 2 серпня. Спочатку проходили відбіркові тури, потім урочисте відкриття фестивалю "Кришталевий дельфін", визначення переможців у різних номінаціях, володарів Гран-прі та Капризів (назва походить від російського "как приз" – своєрідний приз глядацьких симпатій) і феєричний гала-концерт.

 

Як і на кожному справжньому фестивалі, на "Кришталевому дельфіні" було й своє журі. "Раніше, – розповідає директор ДОЦ "Орлятко", – ми запрошували в журі представників від кожного центру-учасника, але виходило так, що кожен вболівав за своїх вихованців. Тому в цьому році ми вирішили запросити незалежне журі для того, щоб результати конкурсу були об’єктивними". Журі й справді було серйозним: Ірина Олексіївна Пак – художній керівник танцювального ансамблю "Ритми планети", Микола Ананійович Рехтета – проректор Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського, викладачі університету та актори Миколаївського художнього російського драматичного театру. Іноді між ними розгорталися запеклі суперечки щодо того, хто достойний стати переможцем конкурсу і володарем Гран-прі, як розподілити місця, щоб це було справедливо, але основним девізом усієї їхньої роботи, як сказала Ірина Пак, стали слова: "Ми приїхала сюди не судити. Ми приїхали сюди нагородити талановитих дітей".

 

Поряд із дорослим працювало і дитяче журі, яке складалося із вихованців усіх таборів-учасників – "Орлятко", "Алый парус", "Космос", "Дружба", "Примор’я" – і визначало переможців у номінаціях "Декоративно-прикладне мистецтво", "Малюнок на асфальті", "Художній малюнок" та "Зачіска і художній розпис обличчя". Особливо цікавим став останній конкурс, адже тут діти власними руками за допомогою фарб  і підручних матеріалів створили незабутні образи: "Метелик", "Океанічна пальма", "Годинник із зозулею".

 

Справжня боротьба на фестивалі "Кришталевий дельфін" розгорнулася між двома оздоровчими центрами "Орлятко" та "Алый парус". Вихованці цих таборів продемонстрували високий рівень підготовки, артистизм і майстерність майже у всіх номінаціях фестивалю. Тому саме вони стали володарями більшості Гран-прі конкурсу.

 

Усіх членів журі підкорила своїм співом Катерина Чорнява, вихованка ДОЦ "Орлятко", з піснею "Журавлі", яка, безсумнівно,  стала хітом фестивалю. У молодшій віковій категорії переможницею стала Олеся Дехтяренко із села Березанка з піснею "Мамина казка". У танцювальному конкурсі рівних не було дитячому колективу ДОЦ "Алый парус" з композицією "Русалочки", а також Наталії Литвин із села Рибаківка з композицією "Східний танок". Глядачам і журі сподобались також танцювальні композиції "Стиляги", "Канкан", представлені "Алым парусом", "Кольори життя", "Гномики", "Дівка веселенька", які виконали вихованці ДОЦ "Орлятко", та багато-багато інших. Деякі учасники ставали справж-німи активістами конкурсу. Так, Оксана Самігуліна не лише самостійно виступала в номінації "Естрадний вокал", але й співала у квартеті, брала участь у конкурсі художнього читання. "Ми цікавимося долею наших переможців, – говорить директор ДОЦ "Орлятко" Олексій Семенович Могильов. – Тісно співпрацюємо з директорами шкіл, особливо шкіл-інтернатів, і радимо їм звернути увагу на цих талановитих дітей, допомогти їм розвинути свої здібності. Ми також даємо рекомендації нашим дітям в училища культури, університети культури. Переможці нашого фестивалю вчаться і у М.Поплавського".

 

Окрасою фестивалю стала церемонія нагородження та фінальний гала-концерт. Усі переможці та призери конкурсу отримали цінні подарунки та дипломи фестивалю, а глядачі одержали можливість знову переглянути свої улюблені номери, повболівати за своїх улюблених виконавців, побачити виступи гостей фестивалю  – професійних колективів "Ритми планети", "Ритми серця", знову і знову відчути теплу атмосферу фестивалю, а після – насолодитися чудовим феєрверком.

 


Тетяна КОРЕНКІВСЬКА


Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ