Медичний міністр – у Миколаєві

Уперше за часів незалежної України Миколаїв з робочим візитом відвідав міністр охорони здоров’я України. Протягом одного дня – 11 серпня – міністр Василь Князевич знайомився з діяльністю кількох лікувальних закладів обласного центру, а  також зустрівся з медичною громадськістю міста. Міністра у його поїздці супроводжували начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна та інші керівники медичної галузі області.
Під час відвідин кожного із закладів охорони здоров’я В.М. Князевич насамперед цікавився умовами надання медичних послуг, фаховим рівнем медичного персоналу та керівного складу, наявними проблемами галузі.
Так, у Миколаївській міській лікарні
№ 4 Василь Миколайович не лише оглянув приміщення та палати для хворих, а й зайшов до кабінету дільничного лікаря. Тож дільничний лікар Наталя Ларіна та медсестра Наталя Висоцька склали такий собі міні-тест на професійну придатність. Міністра цікавило усе: і скільки на дільниці мешкає людей, і як проходить прийом пацієнтів, і де зберігаються особові картки хворих тощо. А в інфекційному відділенні медичного закладу Василь Князевич пересвідчився, наскільки миколаївські ескулапи готові до всесвітнього виклику – експансії вірусу H1N1.
Тепло, пишним короваєм та розкішним букетом квітів міністра зустріли на порозі Миколаївського пологового будинку № 1. Здається, Василя Князевича вийшов привітати увесь колектив цього чудового медичного закладу на чолі з головним лікарем Євгеном Волоховим. Залишився міністр задоволеним і від того, що побачив усередині пологового будинку, який недарма має такий порядковий номер. В індивідуальних пологових палатах створено цілком затишні сімейні умови для перебування мам та їхніх родичів, тож, як слушно зауважив Василь Миколайович, сюди хочеться повернутися ще і ще.
  А ось у Центрі профілактики та лікування на СНІД, як побідкалася головний лікар цього закладу Ірина Кочергіна, нагальною є проблема розширення Центру, бо 60 ліжко-місць – це замало для Миколаївської області, в якій зареєст-ровано 5,5 тисячі ВІЛ-інфікованих. Потребує негайного вирішення й проблема фінансування придбання препаратів антиретровірусної терапії.
Та чи не найбільше часу В.М. Князевич присвятив знайомству з обласною дитячою лікарнею.
Підбила підсумок насиченого подіями дня зустріч міністра з медичною громадськістю області, що відбулася у залі засідань обласної ради. Разом із Василем Миколайовичем місця у президії зайняли голова обласної ради Тетяна Демченко та голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша.
У своєму виступі міністр охорони здоров’я В.М. Князевич поділився з присутніми своїм баченням реформування медичної галузі України, шляхами наближення наявної нормативної бази до європейських та міжнародних стандартів.
Відповів міністр і на численні запитання миколаївської медичної громади, а також вислухав пропозиції з метою поліпшення медичних стандартів. Зокрема, голова обласної ради Т. Демченко звернула увагу В. Князевича на те, що досі не вирішено низку питань функ-ціонування виправної колонії № 5 у Снігурівському районі, де утримуються засуджені, хворі на туберкульоз. Миколаївська обласна рада, до речі, вже двічі зверталася з цього приводу до Кабінету Міністрів України, але віз поки і нині там. Тетяна Василівна також висловила серйозну стурбованість щодо перспектив фінансування медичної галузі на районному та сільському рівнях у наступному році. Який обсяг коштів, згідно з новою редакцією Бюджетного кодексу, передбачать у бюджеті-2010 на фінансування цих соціально важливих статей бюджету?..
Щодо вражень від відвідин нашого південного краю, то вони в міністра цілком позитивні.
– Я задоволений побаченим, – сказав В.М. Князевич. – Там, де я побував, медицина на досить пристойному рівні. Вдячний я миколаївським медикам і за те, що вони убезпечили регіон від серйозних санітарно-епідеміологічних спалахів та потрясінь.
Гадаю, нинішньому стану галузі охорони здоров’я сприяли і депутати обласної ради, які за останні роки затвердили ряд важливих програм медичного спрямування.

 

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ