Ми не байдужі до боротьби зі СНІДОМ

Новости

  20 Авг , 2009

17 серпня в малій залі облдержадміністрації члени обласної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу провели робочу зустріч з фахівцями та регіональними координаторами Міжнародного благодійного фонду "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні".

 

Стосовно епідемічної ситуації в області, то перші позитивні результати у вирішенні проблем сталися не лише завдяки зусиллям влади, а й неурядових організацій. Керівник відділу політики та поширення досвіду МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" Ганна Довбах зазначила, що фонд здійснює активну підтримку громад, що залучені до боротьби з поширенням епідемії в Україні та регіоні.

 

Регіональним координатором недержавних установ, які працюють у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, є начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна, яка в цілому окреслила роль ВІЛ-сервісних організацій у подоланні епідемії в Миколаївській області. З доповідями про досягнення та проблеми співпраці з місцевими державними структурами щодо протидії поширенню ВІЛ/СНІДу в регіоні виступили представники чотирьох організацій. Ці організації надають медичну, соціальну, психологічну, інформаційну допомогу, активно працюють за лікувально-реабілітаційними програмами з використанням замісної терапії, реалізовують проекти та окремі акції у галузі діагностики, профілактики і лікування.

 

Щодо статистики, то за період 2006-2009 років спостерігається зниження темпу приросту захворюваності з +30,8 % до +12,7 %. Активна співпраця медичних та неурядових громадських організацій дозволила знизити рівень вертикальної трансмісії за 5 років майже на 12 %. Найбільшу кількість нових випадків інфекції реєструють в осіб працездатного віку (25-49 років). Станом на 1 липня 2009 року в місті та області 143 дитини із встановленим діагнозом перебувають на обліку. У Миколаївській області силами уряду й недержавних організацій проблему продовжують активно попереджувати й обмежувати.

 


Ольга КЛІНОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ