На честь славетного чемпіона

Спорт

  22 Авг , 2009

Двадцять шостого липня 2009 року в Мар’їному гаю Баштанського району військові моряки колишнього СРСР разом з ветеранами спорту започаткували нову традицію – щорічно в останню неділю липня проводити заходи на честь флоту колишнього СРСР та вихованця Чорноморського флоту СРСР Семена Петровича Бойченка.

 

Саме на річці Інгул, у Мар’їному гаю, робив свої перші кроки у плаванні майбутній перший радянський рекордсмен світу з плавання, багаторазовий рекордсмен СРСР, Європи, заслужений майстер спорту СРСР Семен Бойченко. На його рахунку 111 рекордів – вітчизняних, європейських, світових. У Франції він заслужив звання "Короля батерфляю". Його довоєнні рекорди у плаванні ще чверть століття після війни залишалися недосяжними для олімпійських плавців.

 

Представники Баштанського району, звісно ж, не мали на меті встановлювати нових рекордів, але вважали за свій обов’язок провести спортивні змагання в пам’ять про славетного земляка.

 

Об 11.00 головний суддя змагань, капітан ІІІ рангу Євген Горбенко, одягнений в парадну військово-морську форму, оголосив офіційне відкриття турніру. Змагалися у плаванні на 50 метрів, в естафетному плаванні, пірнанні. Серед учасників були ветерани спорту, представники усіх військово-морських флотів колишнього СРСР, молодь Баштанки. У заході також взяли участь депутати районної ради Сергій Білик та Віктор Федоров, депутат обласної ради Віталій Когут. Усі вони – ветерани баштанського спорту.

 

А 7-8 серпня, на річці Південний Буг в Радсаді відбулися спортивні змагання з плавання у рамках ІІ відкритої першості Миколаєва на відкритій воді. Присвячені вони були також пам’яті Семена Бойченка. У марафонських запливах на 1500 та 3000 м взяли участь представники Донецька, Запоріжжя, Кіровограда, Одеси, Маріуполя, Києва, Харкова, тому змагання мали рейтинг всеукраїнських. Разом із професійними спортсменами у змаганнях взяли участь баштанські ветерани спорту Іван Шляхов, Володимир Мацько, Іван Білик, Євген Горбенко, Віктор Годованюк, Євген Білик, Сергій Білик. Саме останній став переможцем у марафонському запливі на 1500 м. Учасники змагань висловлюють вдячність депутатові Баштанської райради Анатолію Петровичу Поручнику, федерації плавання Миколаївської області під керівництвом депутата обласної ради, ветерана спорту України Володимира Михайловича Ємельянова, ветеранам плавання Миколаєва, які здійснюють конкретні кроки, щоб ім’я Семена Бойченка ожило в Україні. Баштанці вірять, що найяскравіша пам’ять про їхнього та й нашого з вами земляка – це плавання, тому закликають усіх не залишатися осторонь цього питання.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
(за матеріалами Б. Білика)Своєму земляку, пам’ять про якого на довгі роки в Україні була заборонена, Семену Петровичу Бойченку,
присвячую!

 

Безмежний степ, ріка Інгул.
Біля води біленькі хати.
На річці юнаків табун
Та лілії рясне латаття.
Між юних – Бойченко Семен,
Високий, статний, чорнобривий,
Майбутній світу рекордсмен
Та чемпіон кількаразовий.
Поки що він сільський юнак,
Що швидше від усіх долає
Водою по Інгулу шлях
Від Мар’ївки до Мар’їного Гаю.
Настане час і цей юнак,
Напнувши молоді вітрила,
Майне у вирій по світах,
Спираючись на руки-крила.
Здивує світ, торуючи свій путь,
І в далині від батьківського краю
Його, шануючи, у Франції назвуть
Мсьє Бойченко король
від батерфляю.
Погруддя у Парижі Бойченку стоїть
За успіхи спортивні, за наснагу.
На Батьківщині ж на десяток літ
Відправлять чемпіона до ГУЛАГу.
Та тиранії вічно не бувати,
Звільняється із заслання спортсмен,
І на порозі батьківської хати
Із ненькою вітається Семен.
Спливає час, і вільна на віки
Стає на ноги наша Батьківщина.
Пишаються спортсменом земляки.
Гордиться Бойченком Семеном
Україна.

 


Микола ВОЛОНТИР

Сообщение:

*

НОВОСТИ