“Перлини півдня” у намисті духовності

Культура

  6 Авг , 2009

У середу, 5 серпня, в приміщенні Центральної міської бібліотеки
ім. М.Л. Кропивницького пройшов останній день І обласного пісенно-літературного авторського конкурсу людей з обмеженими можливостями "Перлини півдня" і відбулося підбиття його підсумків.
Цей захід мав стати своєрідним поштовхом, повноцінною можливістю відкрити свій талант і проявити творчі здібності людям з особливими потребами. Фізичну слабкість інвалідів компенсує неймовірна сила душі, щирість спілкування зі світом, гост-рота погляду і сприймання звичних речей. Культура суспільства визначається вмінням таку людину розуміти, сприймати її такою, яка вона є. Тому цей конкурс дав людям з особливими потребами не тільки  можливість поділитись своїм талантом, а й змогу соціальної адаптації.
О десятій ранку зала бібліотеки вітала у своїх стінах конкурсантів з усіх куточків Миколаївщини, їх близьких, представників районних громадських організацій інвалідів області, органів влади та соціальних служб. Почесна роль визначити переможців випала на долю представників від кожного організатора заходу. Тож до складу журі увійшли: начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс, голова обласної організації Союзу організацій інвалідів України Галина Руденко, в.о. директора обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Людмила Шинкаренко, директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Тетяна Тверда, а також голова обласної організації Національної спілки письменників України, поет В’ячеслав Качурін, заступник головного редактора газети "Южная правда", заступник голови обласної організації Національної спілки журналістів України В’ячеслав Козлов та заслужений працівник культури України, почесний голова Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України Микола Шарафанов, який у день підбиття підсумків не зміг бути присутнім на конкурсі.
Перед початком показових виступів до учасників звернувся заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Володимир  Луста зі словами: "Ви показуєте нам, як ставитися до життя".
Учасники могли проявити свій талант у трьох номінаціях: поезія, проза і пісня. Провідними темами творів конкурсантів були біль за рідну землю та її сумну історію, а також власні страждання, які ці люди долають силою любові та своєї духовності.
Коли тишу в залі порушили оплески після останнього виступу, члени журі оголосили невелику перерву для визначення переможців. А учасники і гості конкурсу, аби зайняти час хвилювань, розглядали пред-ставлені картини миколаївського письменника і художника Геннадія Молчанова.  Крім того, мали можливість ще й відвідати літературні виставки в холі бібліотеки під гаслом "Труднощі зникають, якщо сміливо йти їм назустріч".
Момент істини не змусив довго чекати, і журі оголосило переможців, на яких чекали призи. У номінації "поезія" ним став миколаївець Владислав Бондаренко. Найкращим автором прозового твору було визнано Оксану Смолу, яка представляла м. Баштанку. Ну, а переможною піснею нагородив глядачів Анатолій Пагер із смт Арбузинка. 
Кожен учасник отримав подяку від обласної державної адміністрації, а наймолодшим конкурсантам подарували книжки. Особливим подарунком нагородили найстаршого конкурсанта, 92-літнього Михайла Васильовича Кравченка "за високий патріотизм у творчості". Серед лауреатів була і депутат Новомар’ївської сільради Братського району Любов Карпівна Панова, яка представила пісню про рідне село. Учасників було чимало, але деякі з них не змогли бути присутніми в останній день конкурсу. Тож побажаймо їм міцного здоров’я, наснаги і творчих успіхів.
Організатори сподіваються, що зможуть надати конкурсу статусу щорічного і акцентують увагу на тому, що проведення "Перлин півдня" відбулося з ініціативи обласних громадських організацій інвалідів. Сподіваймося, що культурні заходи будуть не останніми і далеко не єдиними, а відбудуться ще не раз  на Миколаївщині для людей, які цього потребують та істинно заслуговують.

 


Ольга КЛІНОВА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ