Шаховий липень

Спорт

  6 Авг , 2009

Липень для Миколаєва видався справді шаховим. Уже вшосте поспіль у місті на берегах Інгулу проводиться міжнародний шаховий турнір "Інгульські мости" на призи тижневика "Дзеркало тижня". Щоправда, спортсменів з інших країн на турнірі було зовсім мало: Леонід Козак з Узбекистану та двоє росіян Олексій Мартиненко та Анастасія Мартиненко. Інші 76 спортсменів представляли різні міста України: Херсон, Одесу, Київ, Сімферополь і, звичайно, Миколаїв та Миколаївську область.

 

Змагання відбувалися у трьох категоріях: open-турнір, бліц-турнір та турнір зі швидких шахів. Перемогу в останніх двох упевнено святкував Олександр Зубов, майстер міжнародного класу, чемпіон України з шахів, неодноразовий переможець "Інгульських мостів". З ним достойно конкурували молодий херсонський гросмейстер Юрій Шкурко та зовсім юний шахіст Олександр Бортник із смт Олександрівка Вознесенського району. Проте, незважаючи на свій юний вік (Олександру лише 13 років), хлопець уже п’ятикратний чемпіон України з шахів! Упевнено виступав ще один вихованець Миколаївського обласного шахового клубу Віталій Сивук, який посів перше місце у загальному заліку.

 

У відкритому турнірі (open-турнірі) з 12-ти призових місць сім вибороли миколаївські шахісти. Так само стабільно виступили вони й у бліц-турнірі, в якому взяли участь 60 спортсменів, – 7 призових нагород. Усе це заслуга колективу обласного шахового клубу та дитячо-юнацької спортивної школи, що працює при ньому. Нагадаємо, що миколаївська школа шахів відома не лише в Україні, а й за її межами. Наші співвітчизники Дмитро Даниленко та Анастасія Рахмангулова у складі збірної України стали чемпіонами міжнародного турніру у Москві "Кубок Дворковича". Той же Дмитро Даниленко, а також Віталій Сивук та Олександр Бортник – призери чемпіонату Європи з шахів серед юнаків та дівчат. Багато з миколаївських шахістів чемпіони області і України у різних вікових категоріях. І це лише частина досягнень наших спортсменів, які, сподіваємося, з кожним роком підвищуватимуть свій професійний рівень і завойовуватимуть ще не одну нагороду.


Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ