Сучасні шахраї

Право

  11 Авг , 2009

До правоохоронних органів продовжують надходити заяви про факти шахрайства й усе ще є необхідність повернутися до наболілої теми. Способи, якими користуються шахраї, щоб заробити собі на "хліб насущний" і не тільки, найрізноманітніші. Міліцейська статистика свідчить про те, що зловмисники знаходять різні шахрайські шляхи заволодіння чужим майном, навіть за допомогою "високих технологій". До працівників УДСБЕЗ УМВС України в миколаївській області надійшла оперативна інформація про злочинну діяльність групи осіб, які шахрайським шляхом, з використанням підроблених пластикових карток, займалися переведенням у готівку грошових коштів клієнтів іноземних банків.
Під час проведення оперативно-розшукових заходів усі учасники злочинної групи були затримані при спробі зняття у відділенні одного з миколаївських банків готівкових коштів у розмірі 83 тисячі гривень. За даним фактом слідчим управлінням порушено кримінальну справу за ч. 4, ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великих розмірах).
У подальшому було встановлено, що на підготовчому етапі зазначені особи за допомогою Інтернет-сайтів вивчили інформацію про способи підробки платіжних карток та розробили план, який передбачав заволодіння грошовими коштами шляхом проведення шахрайських трансакцій з використанням підробних платіжних карток іноземних банків через POS-термінал, встановлений у приміщенні спеціально придбаного підприємства.
Між членами злочинної групи були чітко розподілені ролі, згідно з якими одні мали функції по реєстрації фіктивного підприємства, відкритті банківського рахунку, забезпеченні приміщенням, установленні POS-терміналу та забезпеченні конвертації викрадених грошових коштів у готівку. Інші проводили транс-акції з використанням підробних платіжних карток.
Зловмисники володіли достатніми знаннями в області комп’ютерних технологій, тому мали можливість придбати таємні коди клієнтів іноземних банків та виготовити підроблені платіжні картки.
Вказані особи з метою переведення в готівку грошових коштів створили суб’-єкт господарської діяльності, власником та директором якого було призначено підставну особу.
У подальшому, за допомогою злочинних зв’язків з працівниками однієї з філій банку у м. Миколаєві, вони відкрили розрахунковий рахунок, уклали договір з банком та встановили на підприємстві POS-термінал, який використовувався з метою доступу до банківських рахунків клієнтів іспанських, італійських, японських, ізраїльських, німецьких та канадських банків за допомогою підроблених пластикових карток. Картки виготовлялись із заготовлених банківських бланків, на магнітні плівки яких, кустарним способом, за допомогою спеціального пристрою вносилась інформація. Для реалізації своїх злочинних намірів указані особи, використовуючи POS-термінал, проводили псевдорозрахунки за придбаний нібито у фіктивного підприємства товар, у результаті чого на розрахунковий рахунок указаного підприємства були перераховані грошові кошти іноземних банків на суму понад 1 млн. 123 тис. грн. Зловмисники встигли зняти їх готівкою, розподілити між собою та витратити на власні потреби.
Сучасні шахраї використовують і інші способи збагачення. Жертвою таких зловмисників може стати кожний громадянин, який користується послугами банку через платіжну картку. Для того, щоб отримати гроші, зловмиснику достатньо дізнатися ПІН-код картки та її дані. Для цього вони використовують спеціально підготовлене саморобне обладнання, за допомогою якого фотографують набраний ПІН-код та зчитують дані з пластикової картки. Такий спосіб шахрайства вже не новина для правоохоронців, тому такі злочини, як правило, викриваються.
На теперішній час працівниками міліції вживаються заходи щодо встановлення додаткових фактів незаконної діяльності вказаної групи, скоєних на території інших регіонів. Також установлюються особи – працівники банку, які причетні до скоєння даного злочину.

Владислав ГНАТЕНКО,
старший інспектор
ВЗГ УМВС України
в Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ