“З колес” серйозні питання не вирішуються

Официально

  20 Авг , 2009

Вісімнадцятого серпня відбулося засідання постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села. Вів засідання голова постійної комісії Володимир КЛЮЧНИК. У роботі взяли участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Володимир ПАЩЕНКО.

 

Члени комісії розглянули питання, які планується винести на розгляд тридцятої сесії Миколаївської обласної ради.

 

На початку роботи депутати  заслухали звіт свого колеги – голови постійної комісії облради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування Олени  Симоненко. До речі, О.І. Симоненко активно сприяла у вирішенні питання ремонту обласного музею підпільно-партизанського руху у селі Кримка "Партизанська іскра".

 

Олена Іванівна зазначила, що треба у якнайкоротший термін відремонтувати такі пам’ятки  героїзму наших предків у роки Великої Вітчизняної війни, як Алея Слави та Курган Слави. Також вона вказала, що потребує вирішення питання щодо більш щільної  радіофікації сільської місцевості Миколаївської області. Олена Симоненко закликала присутніх уважніше ставитися до Героїв Соціалістичної Праці СРСР та до використання Програми розвитку російської мови у нашому регіоні, населення якого історично було двомовним.

 

Окрім цього, члени комісії розглянули питання щодо припинення юридичної особи – регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" і утворення на його місці Указом Президента України Національного парку "Бузький гард".

 

Про цю проблему ми вже неодноразово писали на сторінках нашої газети.

 

Представники облдержадмініст-рації намагалися запевнити депутатів, що створення Національного парку відкриє нові горизонти та перспективи для області. Але на конкретно поставлене депутатське запитання: "Що РЕАЛЬНО стане кращим у Миколаївській області з відкриттям Національного парку?" представники ОДА не змогли відповісти.

 

Вони намагалися запевнити присутніх, що дуже багато трудилися для того, щоб виконати Указ Президента про створення Національного парку "Бузький гард". У буквальному сенсі, "решали все это на колесах".

 

На це голова постійної комісії Володимир Ключник зауважив, "що "з колес" такі питання не вирішуються". “Нахрапом” вони не беруться.
Голова обласної ради Тетяна Демченко сказала з цього приводу наступне:

 

– Про створення Національного парку треба проінформувати ті сільські громади, яких це стосується. Сесії відповідних сільських рад повинні також вирішувати питання, які стосуються землі, котру у них можуть відібрати під парк. Щоб не вийшло так, як на Львівщині: прогнав корову чи отару овець там, де завжди ганяв, скосив траву там, де завжди косив, і плати штраф.

 

Одним словом, депутати – члени постійної комісії, як і їхні колеги з інших комісій, вирішили не виносити це питання на сесію, а відправити його на додаткове вивчення.

 

Також дуже активно обговорювалося питання щодо внесення змін до обласного бюджету.

 

З цього приводу голова постійної комісії з бюджетних питань Олександр Смирнов та Тетяна Демченко проінформували начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Вадима Іщенка про те, що зазначена ОДА сума на представлення Миколаївської області на Всеукраїнському фестивалі мистецтв, який відбудеться у Національному палаці "Україна" в місті Києві, дуже завищена – аж півтора мільйони гривень! Тоді як Одеська область виділила близько п’ятисот тисяч гривень на представлення своєї області, Донецька – близько чотирьохсот тисяч, а Запорізька з обласного бюджету не виділила жодної копійки. Захід фінансувався за спонсорські кошти.

 

Отже, видатки на фестиваль, особливо в умовах кризи, потрібно однозначно зменшити.  І більш активно залучати спонсорські кошти.

 

Голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села Володимир Ключник зазначив, що треба підтримати два останні племрепродуктори в області – Новобузький та Вознесенський, виділивши їм кошти у сумі близько двохсот тисяч гривень на розвиток. Ця підтримка, з огляду на ситуацію в тваринництві, вкрай потрібна, щоб область взагалі не залишилася без м’яса.

 

Заступник голови обласної ради Володимир Пащенко поінформував присутніх, що на засіданнях постійних комісій "народилася" пропозиція:  встановити до-
плату до пенсії у розмірі сто п’ятдесят гривень тим ветеранам Великої Вітчизняної війни, які звільняли нашу рідну область від фашистських загарбників. Їх залишилося п’ятдесят дві людини.

 

Члени постійної комісії схвалили дану пропозицію.

 

Також було внесено пропозицію зробити темою святкових уроків, які повинні пройти на День знань – 1 вересня 2009 року – шістдесят п’яту річницю визволення України від фашистських загарбників.

 

Адже ми повинні зберігати па-м’ять про подвиг наших дідів і прадідів та передавати його з уст в уста – від внука і до правнука.

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото автора 

Сообщение:

*

НОВОСТИ