Захищені статті бюджету терміново потребують… захисту

Официально

  22 Авг , 2009

У середу, 19 серпня, питання порядку денного ХХХ сесії облради  обговорювали на  спільному засіданні двох постійних комісій: з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів і комісії з питань промислової політики, транс-порту, зв’язку та енергетики. У роботі комісій  взяла  участь голова Миколаївської обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО. Головував – очільник "промислової комісії" Володимир ФУКС.

 

Насамперед були розглянуті профільні питання стосовно звільнень керівників. Депутати вникали у причинно-наслідкові й юридичні "дрібниці", щоб і підприємствам не нашкодити, і запобігти правовим колізіям. Начальника КП "Автотрансобслуговування" М.О. Семикіна свого часу було призначено на посаду наказом облдержадміністрації "в обхід" рішення сесії (про зняття-призначення виключно на пленарних засіданнях). Між тим, останні півроку на підприємстві спостерігається погіршення економічної ситуації, не вирішується питання з дебіторською заборгованістю, яка становить 0,5 млн. грн. Питання усунення від виконання обов’язків "нелегітимного" начальника  буде вирішено після висновків юристів облради. Зі звільненням директора КП "Фармацевтична фабрика ПОКВ" П.А. Кравченка ситуація "легша", якщо це слово доречне в контексті становища фабрики, що з грудня минулого року не працює, та залишку її колективу, борг по зарплатні якому становить за даними ОДА… чи то 100, чи то 320 тис. грн. Для з’ясування картини розвалу вирішено послухати самого Кравченка, по звіті зробити відповідні висновки і прийняти рішення. Також комісії висловилися проти  поновлення  фабрики у списках на приватизацію цілісним майновим комплексом без збереження профілю. А от відпускати директора регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" В.А. Артамонова, на якого чекали аналогічні обов’язки у новоствореному Національному парку "Бузький Гард", депутати не хотіли категорично. Було відмовлено й  клопотанню начальника головного управління економіки ОДА Наталії Мартиновій про припинення юридичної особи регіонального парку.

 

Та найбільшим досягненням спільного засідання комісій стало прийняття проекту звернення до керівництва ОДА (й можливо – КМУ) від імені депутатського корпусу в зв’язку з проблемою, яку ОДА "не бачить" на відміну від колегіального органу управління областю. Йдеться про  заходи на виконання Закону "Про державні адміністрації", за яким захищені статті бюджетів всіх рівнів мають бути забезпечені в повному обсязі. У "реальному часі" виходить навпаки: по цих статтях не виконуються елементарні речі й запроваджується, зокрема в дошкільних закладах,  скорочення робочого дня з 8-ми до 4-годинного,  скасовується варіативна частина навчальної програми у школах, недофінансовується  освітня галузь в цілому, включаючи зарплатню, харчування учнів і енергоносії. Дотація вирівнювання у змінах до бюджету області, запропонованих головним фінансовим управлінням ОДА – 7,2 млн. грн. – не задовольняє вимоги Закону, а справжня ситуація щодо вільних залишків  та перевиконання за I півріччя по зведених бюджетах як області, так  і нижчого рівня, яка  дала б об’єктивну картину невирішених питань, виявилася… конфіденційною і  для депутатів – закритою.  Звернення має на меті спонукати адміністрацію області підготувати і оприлюднити перелік проблем, який дає уявлення про  реальне неперекриття обов’яз-кових видатків.

 

Олександр СЕМАШКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ