Сузір’я сучасних київських митців

Культура, Новости

  8 Сен , 2009

 

Напередодні двох свят "Дня прапора України" і "Дня незалежності України" в МОХМ ім. В.В. Верещагіна відкрилася виставка "Сузір’я сучасних київських митців".

 

У 2008 році музеєм був започаткований цикл виставок "Художні школи України". Першою із цього циклу експонувалася виставка: "Місто білих акацій", де були представлені твори художників Одеської художньої школи із збірки МОХМ ім. В.В. Верещагіна. Продовженням циклу і є виставка "Сузір’я сучасних київських художників", яка представляє Kиївську художню школу.

 

Основу експозиції складають живописні та графічні твори київських художників, які є учасниками творчого об’єднання "Всеукраїнський симпозіум живопису "Спокуса"", надані музею для експонування одним із співзасновників цього об’єднання Олександром Усом.

 

Доповнюють експозицію виставки твори київських митців із збірки музею.

 

Виставка складається із 32 експонатів – 17 живописних та 15 графічних робіт семи експонентів. Це київські художники, викладачі, мистецька еліта, серед яких:

 

– академік, президент АМ України, народний художник України, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, професор А.В. Чебикін.

 

– Член-кореспондент АМ України, заслужений діяч мистецтв України, професор, член НСХ України М.Є. Гуйда.

 

– Заслужений художник України, професор, завідувач кафедри рисунка, живопису та графічного дизайну В.Г. Колесніков.

 

– Заслужений діяч мистецтв України, професор, член НСХ України О.В. Кожеков.

 

В експозицію виставки також увійшли твори сучасних київських художників В.Є. Чуйкова, О.В. Ольхова, К.В. Ходаківської. Твори представлені в експозиції виставки реалістичного напрямку, різноманітні за тематикою і засобами виконання.

 

Усі вони демонструють оригінальну авторську манеру живопису та графічної техніки.

 

До експозиції виставки увійшли твори художника А.В. Чебикіна, які демонструють розмаїття графічних технік – акварелі "Крим. Гори", та гуаші "Під скелями", кольорового офорту "Падіння Ікара" та шовкографії "Вітер", "Птахи". У збірці нашого музею є ранні твори художника із серії "Під мирним небом" – "Спекотний день", "На балконі" та "Літо", які виконані у техніці літографії – вони також експонуються.

 

У галузі станкового живопису та графіки працює М.Є. Гуйда. Тема творчості митця – буття людини і природи. В експозиції виставки представлено полотно "Кримський пейзаж" своєрідне за колоритом. Кольорова гама витримана у блідо-жовтих та чорних тонах.

 

Багатокольоровою яскравою гамою О.В. Ольхов відтворює знамениту набережну, що оживляється присутністю голубів у роботі "Голуби в Ялті". У 2000 році художник брав участь у Венеційській бієналі, звідти він привіз декілька полотен, присвячених цьому чудовому, романтичному місту.

 

В експозиції виставки одна з робіт цього циклу "Вечірня Венеція". У своїй творчості митець дотримується реалістичної манери письма. Його творам притаманні і риси імпресіонізму.

 

"Балет – це подих в просторі, спрямований до Всесвіту почуттів" – вважає митець В.Г. Колесніков. Це художник зі своїм своєрідним, самобутнім світобаченням. Його твори проникнуті поетикою та чарівністю, вирізняються особливим тяжінням до світу високого мистецтва – балету. Красою і витонченістю представлені на виставці твори "Баядера" та "Кульбаби". У творчому доробку художника мають місце і пейзажі, і картини на тему театру. До експозиції увійшли твори: "Танок з горіхами", "Лебедине озеро", "Фокусники", "Яблуко розбрату", "Вечір у Гурзуфі", "Тиша. Спокій" і графічна робота "Кармен".

 

Величчю і красою зачаровують художників Кримські гори. О.В. Кожеков неодноразово був учасником симпозіумів у Криму. Свої враження він відобразив на полотнах: "Освітлена гора", "Тінь над хмарами", "Осінь в горах". Твори написані на пленері в реалістичному напрямку.
На виставці експонуються дві роботи В.Є. Чушкова, на яких він відтворив куточки Криму-Гурзуфа, пов’язаних з життям художника К.О. Коровіна: "Будинок Коровіна" та письменника А.П. Чехова "Будинок Чехова". У творах художника прослідковується тяжіння до декоративності. Роботи митця сповнені емоцій та імпульсивності.

 

Наймолодша із експонентів виставки К.В. Ходаківська. У 1990 році закінчила майстерню вільної графіки професора А.В. Чебикіна. У своїй творчості вона залишається вірною традиціям графічних технік, багато уваги приділяє роботі над офортами. Експонуються на виставці її кольорові офорти "Театр – 1", "Театр – 2". Твори майстрині "У пошуках втраченої ночі", "У пошуках втраченого дня", "У пошуках втраченого ранку" виконані у авторській техніці з використанням чорно-коричневих та зеленкуватих тонів. Це її своєрідні філософські шукання, роздуми.

 

На виставці відображена спадкоємність поколінь, різноманітність художніх стилів майстрів Київської художньої школи кінця ХХ початку ХХІ століть.

 

У майбутньому музеєм планується експонування виставок цього циклу, де будуть представлені Харківська та Львівська художні школи.

 

Завітайте до МОХМ ім. В.В. Верещагіна і ви познайомитеся з оригінальними витворами та неординарними експонатами Київської художньої школи.

 

Л.І. САМСОНОВА,
науковий співробітник
науково-освітнього відділу МОХМ
ім. В.В. Верещагіна
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ