А зима не за горами

Новости, Экономика

  15 Сен , 2009

Красне літечко минуло, отож слід готуватися до похолодання, а затим і до морозів. Звичайно, дбайливий господар готується до опалювального сезону заздалегідь. Тим, хто опалює своє житло вугіллям, варто потурбуватися про його придбання, знову ж таки бажано – заздалегідь, та ще й за помірними цінами. Як відомо, постачанням вугілля в нашому регіоні займається Миколаївське обласне державне комунальне підприємство "Облпаливо", директором якого ось уже 6 років поспіль є Олег Петрович Ткачик. Саме у нього й беремо це інтерв’ю, цікавлячись багатьма питаннями, що стосуються ситуації з постачанням вугілля, його якістю, яким чином можна придбати це паливо і де саме…

 

Довідка. Олег Петрович Ткачик після закінчення інституту став працювати на посаді головного бухгалтера "Облпалива". Саме звідси розпочалась його трудова біографія. У його трудовій книжці запис з одного лише підприємства. Інші записи стосуються лише росту його кар’єри. Від головного бухгалтера до заступника директора, а затим і очолив це підприємство. У свої 33 роки це досить серйозна, енергійна, висококваліфікована людина, яка добре розуміється на справі, якою займається.

 

– Олеже Петровичу, звичайно, Вашим основним завданням є забезпечення населення області вугіллям.

 

– Так, і не лише населення, а й бюджетних організацій згідно з угодами, укладеними за підсумками виграних тендерів. Для нас настав час бути більш маневреними, далекоглядними, оцінювати ситуацію, відкривати при необхідності додаткові паливні склади в тих чи інших районах області. Це все для зручності населення.

 

 

– Є якісь неузгодження з іншими підприємствами, що беруть участь у тендерних закупівлях і виграють їх?

 

– Звичайно. Часто-густо їх виграють підприємства, що не мають ні складів, ні спеціальної техніки, обладнання, у тому числі і вагового господарства. Та навіть досвіду цієї, я б сказав, досить серйозної, копіткої справи. І взагалі, це люди здебільшого з інших регіонів країни. Вони ж працюють так, якби було вигідно лише їм, всупереч встановленим правилам. Особливо, що стосується вартості вугілля. Виграє такий собі підприємець тендер, укладе угоду з бюджетною установою, а потім починається найцікавіше. Вимагає перегляду цін на вугілля для споживача у бік збільшення. У результаті поставка вугілля проводиться з порушенням всіх існуючих на це правил. Та й якість вугілля частіше не відповідає тому, що вказано в договорі. Не так давно ми разом із правоохоронними органами провели лабораторне обстеження вугілля в семи школах в одному з районів області, яке постачають підприємці з інших областей. Результат виявився таким. При допустимій зольності вугілля рядового – 33 відсотки, фактично вона становила 50-60 відсотків. Отож, як кажуть, коментарі зайві. Страждають від такої якості вугілля люди, які його придбали і які ним користуються.

 

– Щодо цього якісь заходи вживаються?

 

– Для запобігання таким, досить неприємним випадкам, на противагу їм, ми разом з Головним управлінням економіки облдержадміністрації розробили рекомендації для бюджетних установ районів і міст нашої області – типову методику оцінки тендерних пропозицій на поставку вугільної продукції. Упевнений, що коли тендерні комітети області будуть користуватися цими рекомендаціями, це піде на благо населення. Тобто дасть можливість захистити їх від порушень договірних зобов’язань постачальників вугілля і більш кваліфіковано обирати переможця тендера.

 

– Цікаво, чи вплинула економічна криза на ціни на вугілля? Чи не стало воно дорожчим?

 

– Навпаки, починаючи з четвертого кварталу 2008 і до 1 серпня поточного року ціни на вугілля на шахтах і збагачувальних комбінатах знизились на 30 відсотків. Це пов’язано із зменшенням потреб в ньому металургійних комбінатів, при загальному спаді виробництва в галузі. А також із традиційним сезонним фактором. Так, протягом літа для населення ціни на сортове вугілля на наших паливних складах становили від 650 до 740 гривень за тонну. З 1 серпня ціни у виробників почали зростати. Відповідно із цим і у нас, до 800-845 гривень за тонну. При цьому слід зауважити, що за результатами моніторингу цін як у нашій, так і сусідніх областях, ціни на наших складах нижчі на 10-15 відсотків. Хотів би попередити тих людей, які купують вугілля в першого-ліпшого, не знаючи про точну його вагу, справжню ціну, і, звичайно ж, якість. Лише коли розпочинається опалювальний сезон, розуміють, що їх ошукано, та знайти продавців вугілля вже неможливо. Вони, як правило, з інших регіонів країни. Отож шукай вітру в полі. Хочу звернутися до всіх жителів області, які користуються вугіллям, щоб не купували його без сертифікатів якості, не знаючи його ваги. Користуйтеся паливними складами (нижче вказаними), що існують на території області. Там є гарантія, що вас не обдурять. І в разі якихось неприємностей є на кого поскаржитись, з кого запитати. Кожного року ми нагадуємо населенню області, де воно може без проблем придбати якісне, за помірними цінами вугілля. Отож:

 

м. Миколаїв, вул. Енгельса, 51а,
тел. 8(0512) 23-70-35;
Вознесенський район, ст. Трикрати,
8(234) 9-63-97;
смт Врадіївка, вул. Привокзальна, 1а,
8(235) 9-16-83;
Первомайський район, ст. Кам’яний міст,
8(261) 6-23-73;
м. Снігурівка, вул. Інгульська, 14,
8(262) 3-11-95;
Братський район, с. Людмилівка,
8(231) 9-31-35;
Головний офіс "Облпаливо", м. Миколаїв,
8(0512) 35-04-41.

 

Не існує жодних проблем і для людей, які живуть у віддаленій місцевості. За номером телефону нашого офісу можна зробити замовлення на будь-який сорт вугілля, що буде доставлено нашим транспортом. За цим же телефоном можна отримати будь-яку довідку, інформацію.

 

– Олеже Петровичу, не думаю, що не маєте проблем у такій досить важливій сфері діяльності, як обслуговування населення паливом?

 

– У кого їх зараз немає. Вважай, кожен день приносить нові проблеми. Але найбільше, що турбує мене і моїх колег, це дефіцит обігових коштів. Залучити кредити комерційних банків з посильними умовами зараз неможливо за всім відомими причинами. У той же час, при наявності достатньої кількості коштів, підприємство мало б можливість у періоди досягнення цін найнижчого рівня, закуповувати його в достатній кількості на паливні склади. Тобто, робити необхідні запаси для області перед початком опалювального сезону. Бо іноді коливання цін сягає до 300 гривень за тонну. У результаті змогли б зекономити значні кошти міських бюджетів. Сьогодні, разом з управлінням з питань майна комунальної власності облдержадміністрації, ми і шукаємо шляхи вирішення цього питання. А взагалі, користуючись нагодою, хочу подякувати всій своїй команді, що працює поруч зі мною – професійній і добре обізнаній у своїй справі. І, в першу чергу, хотілося б подякувати за підтримку, розуміння наших проблем облдержадміністрацію, депутатів обласної ради, які також не минають нагоди поцікавитись, як опалюють свої оселі мешканці області, які не мають природного газу, соціальна сфера – ФАПи, дитячі садки, школи… Якщо виникають з приводу цього якісь зауваження до нас, ми намагаємось зреагувати на це, розібратись і миттєво виправити ситуацію.

 

– Ну що ж, Олеже Петровичу, ситуація, яку ви висвітлили в нашій розмові, стала доступна і зрозуміла кожному читачеві. Дякую за змістовну розмову, розумію, що на Вас і Ваших колег чекає важлива робота, яка пов’язана із теплом в оселях наших земляків. Думаю, що в цьому "Облпаливо" їх не підведе.

 

Вела розмову
Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Комментарии:

 1. Лиза:

  Это здесь, если я не ошибаюсь.

 2. Федор:

  И я с этим столкнулся.

 3. Валера:

  Выложите еще че нибудь.

 4. Петро:

  Номер не пройдет!

Сообщение:

*

НОВОСТИ