Були різні думки, однак рішення виважене

Официально

  17 Сен , 2009

15 вересня 2009 року відбулася ХХХІ позачергова сесія Миколаївської обласної ради п’ятого скликання. Голова  обласної ради Т.В. Демченко проінформувала депутатський корпус про те, чим викликана необхідність проведення позачергової сесії у такий короткий після чергової сесії термін (ще немає і місяця, як провела свою роботу ХХХ чергова сесія обласної ради). Зокрема, процесуальні причини, через які виник привід для нинішнього засідання.

 

На позачергову сесію обласної ради було винесено такі основні питання: «Про ситуацію, що склалася з доопрацюванням рішення обласної ради від 26 серпня 2009 року № 8 «Про  внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік»; «Про внесення змін та доповнень до Регламенту обласної ради п’ятого скликання»; «Про внесення змін та доповнень до Бюджетного регламенту обласної ради» тощо.

 

У сесійній залі розглядалася ситуація непроста. Однак у результаті напруженої, конструктивної роботи депутати проголосували за цілий ряд змін та доповнень, прийняли об’єктивні рішення.

 

Облдержадміністрація, на жаль, не відпрацювала рішення сесії, за яке депутатський корпус проголосував 26 серпня 2009 року, посилаючись на Регламент обласної ради.

 

Згідно з цим документом до сих пір передбачалося відпрацювання того чи іншого проекту рішення (у випадку, якщо по ньому були внесені зміни і доповнення) обласною радою.

 

З такою проблемою депутати зіткнулися вперше. З одного боку, оскільки рішення вступає в силу з моменту його прийняття, – то зміни до бюджету Миколаївської області 2009 року вважаються прийняті. З іншого боку, вони не дійсні з тієї причини, що вони  недоопрацьовані.

 

Тому була підтримана пропозиція профільної комісії обласної ради – з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій – відносно того, що потрібно провести позачергову сесію і ситуацію вивести з тупика.
Крім цього, на позачергову сесію обласної ради було винесене питання щодо змін до Регламенту обласної ради, Бюджетного регламенту обласної ради. Цими змінами чітко зазначалося, що:

 

у зв’язку з тим, що питання, які стосуються бюджету, змін до бюджету, доопрацьовуються облдержадміністрацією протягом семи днів з моменту прийняття рішення.
Важливо наголосити, що повноваження відносно формування бюджету, виконання бюджету, внесення змін до бюджету, –  обласна рада передала облдержадміністрації ще у 2000 році. Зокрема, фахівцями з бюджетних питань є працівники головного фінансового управління облдержадміністрації.

 

Тому рішенням позачергової сесії насамперед  затверджено зміни до Регламенту обласної ради.

 

Депутати відмінили рішення чергової сесії, і врахували ті зауваження, які надала облдержадміністрація до прийнятих ними змін до бюджету 2009 року. У результаті голосування депутати по-новому розглянули зміни до бюджету, які ще 31.07.2009 року подавала на розгляд облдержадміністрація.

 

На сесії підкреслювалось, що облдержадміністрація все-таки самоусунулась від доопрацювання змін до бюджету, оскільки хоча вказані зауваження і мають місце, але вони не настільки суттєві, щоб блокувати вкрай важливе рішення. Таке пояснення напрошується тому, що зауваження від облдержадміністрації з відмовою щодо доопрацювання рішення зі змінами до бюджету надійшли в обласну раду в останній день законодавчо установленого терміну.

 

На позачерговій сесії депутати підтримали пропозиції, які озвучувалися у постійних комісіях. Відповідну підтримку вони знайшли і під час нинішньої процедури голосування. А це, фінансування таких заходів, як обласний конкурс «Людина року Миколаївщини» (50 тис.грн.); Миколаївському художньому російському драматичному театру у зв’язку з його 75-річчям на капітальні видатки , в тому числі на придбання автотранспорту (300 тис. грн.); на щорічну премію кращим педагогічним працівникам згідно

 

з обласною Програмою «Вчитель»
(150 тис. грн.); фінансування видання
книги Ю.І. Макарова «Авіаносець»
(39 тис. грн..); місту Миколаєву у зв’язку з ювілейною датою 220-річчя – на придбання медичного обладнання для двох міських лікарень: Швидкої медичної допомоги і №3 (хірургічний центр «Дубки»).

 

Суттєві розбіжності виявилися лише з двох позицій. Зокрема, при виділенні фінансового ресурсу на проведення звітного концерту у м. Києві.
Попереднього разу на цей захід була зазначена більша сума, ніж мільйон гривень. На позачерговій сесії 15 вересня депутати проголосували за 416 тис. грн. Однак, було зазначено, що обласна рада готова переглянути цю суму у разі подання від облдержадміністрації відносно залучення додаткового фінансового ресурсу за рахунок вільних залишків обласного бюджету (які мали і мають місце станом на 01.01.09).

 

Загалом, були різні думки, але рішення були прийняті виважені і конструктивні.

 

Сесія також розглянула ряд заяв та прийняла звернення (про що детальніше читайте у наступному номері «РП»).
Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ