Два університети – дві щасливі долі

Новости, Репортер

  3 Сен , 2009

 

Свято Першого вересня – Дня знань, без сумнівів є всенародним святом. Адже кожен із нас вчився у школі, технікумі, училищі чи вищому навчальному закладі.

Святкові урочистості пройшли в цей день у всіх навчальних закладах нашої області від сільських шкіл і до поважних університетів, у яких навчаються тисячі студентів.

 

 

Одним з таких вищих навчальних закладів на Миколаївщині є, без сумніву, Миколаївський державний аграрний університет. Нині цей вищий навчальний заклад є, так би мовити, потужною освітянською інфраструктурою, чимось на зразок нашого регіонального Оксфорду або Кембріджу. За рейтинговими оцінками на сьогодні МДАУ – один з кращих ключових вузів аграрної освіти не лише у нашій області, а й всій Україні.
Саме тому  поздоровити освітян-аграріїв мав приїхати міністр аграрної політики України, але, напевно, у нього знайшлися і більш невідкладні справи. Приїхав його перший заступник Юрій Лузан.

 

Також зі святом студентів та викладачів Миколаївського державного аграрного університету прийшли поздоровити голова обласної ради Тетяна Демченко, голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша, Миколаївський міський голова Володимир Чайка.

 

Перше вересня 2009 року для МДАУ – свято подвійне. Тому, що незважаючи на економічну скруту та усілякі державницькі негаразди, аграрний університет побудував прекрасний навчальний корпус, розрахований на дві тисячі студентів. Саме його відкриття і відбулося в День знань.

 

На мою думку, подія  ця – безпрецедентна. У нашій країні, де у переважній більшості все руйнується, з’явився іще один приклад праці, яка спрямована на створення чогось гарного, чогось доброго для майбутніх поколінь.

 

Прикладом такої праці є новий навчальний корпус МДАУ, побудований за останнім словом сучасного будівництва, облаштований для максимальної зручності студентського та викладацького складу.

 

Слід зауважити, що все зроблено якісно і професійно: світлі просторі аудиторії, прекрасні холи, сучасна сантехніка, дорогі та гарні меблі тощо.

 

Це все відбулося завдяки, в першу чергу, зусиллям ректора Миколаївського державного аграрного університету, доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента Академії аграрних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України В’ячеслава Шебаніна.

 

Свято новосілля стало можливим завдяки його невтомній праці, ректорському та господарському хисту. Депутатський корпус Миколаївської обласної ради повірив В’ячеславу Сергійовичу, віддавши «аграрці» стару недобудовану будівлю обласної типографії – довгобуд радянських часів.

 

Депутати повірили у Шебаніна і не промахнулися.

 

Сьогодні цей новенький навчальний корпус є чи не найкращим серед усіх вищих навчальних закладів Миколаївської області.

 

Людина невтомної праці – В’ячеслав Сергійович Шебанін – разом зі своїм трудовим колективом та будівельним підрядником – ЗАТ «Промбуд-2», керівник Віктор Загоруй, збудували прекрасний сучасний навчальний корпус.

 

Мало кому з керівників сьогодні по силам  винести на своїх плечах таку махину, як МДАУ, а В’ячеславу Сергійовичу та всім, хто йому допомагав, це вдається, незважаючи ні на що. Сьогодні, під час так званої економічної кризи, багато підприємств, установ та організацій ледве виживають. «Аграрці» вдається не лише виживати, а ще й розвиватися.

 

І правильно сказала голова обласної ради Тетяна Василівна Демченко, звертаючись з добрим словом до першокурсників:

 

– Ви зробили правильний вибір, вступивши до одного з кращих вищих навчальних закладів України, який у цей святковий осінній День знань підтвердив свою турботу про студентсько-викладацький склад на ділі, подарувавши їм чудовий навчальний корпус.

 

Я ж від себе додам: кращі – вони кращі в усьому. Це було підтверджено і святковим концертом – танцями та співом студентів аграрного університету.

 

Без сумнівів можна сказати, що Миколаївський державний аграрний університет – це флагман аграрної освіти Півдня України.

 

Але не всім бути великими та численними як Миколаївський державний аграрний університет. Є у нашій області вищий навчальний заклад, котрий поступається своєю масштабністю «аграрці» та не поступається якістю освіти. Освіта там на дуже високому рівні.

 

Я кажу про Південнослов’янський інститут Київського славістичного університету.

 

Освіта там на дуже високому рівні, на мій погляд, ще й тому, що «Слов’янка» – це камерний навчальний заклад. Там невеличкі групи. Кожен студент як на долоні. І з кожним ведеться індивідуальна поглиблена навчальна робота.

 

Можливо, саме тому із  нього виходять добрі фахівці. Бо Південнослов’янський інститут живе однією сім’єю, у якій з любов’ю та повагою ставляться до всіх її членів.

 

Слід також зауважити, що першокурсник – це вчорашня дитина, як тільки-но відірвалася від батьківської оселі. Вона робить перші кроки у своєму дорослому житті.

 

Потрапляючи ж у вищезгаданий навчальний заклад, вчорашній школяр нібито знову потрапляє до сім’ї. Таким чином цей своєрідний кризовий перехідний період проходить майже непомітно, безболісно.

 

А для будь-якої людини, особливо для молодої, чуйність і уважність надзвичайно важливі…

 

Саме тому ми радо побували на урочистостях на честь Першого вересня, які пройшли у Південнослов’янському інституті Київського славістичного університету.

 

Першокурсників поздоровили ректор інституту Вадим Скороходов, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Кириченко, інші почесні гості.

 

Свято пройшло у теплій та затишній, майже домашній атмосфері.

 

Ці два вищих навчальних заклади з такими різними долями та напрямками все ж таки роблять одну важливу справу – несуть світло в серця прийдешніх поколінь. Адже слово «освіта» є похідним від слова «світло». А  вищезгадані заклади – Миколаївський державний аграрний університет та Південнослов’янський інститут Київського славістичного університету – достойно несуть запалену освітянську свічу крізь час.

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІН

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ