І знову – дитсадки, водопостачання, дороги…

Официально

  15 Сен , 2009

Десятого вересня у Новобузькій районній раді Миколаївської області відбувся виїзний особистий прийом голови обласної ради Тетяни Демченко. Безпосередню участь у ньому також взяли голова районної ради Валентина Терзієва та міський голова Нового Бугу Валентина Остапенко.

 

Лідія Романенко, мешканка Нового Бугу, звернулася з приводу проблем свого зятя В.Г. Коблика за місцем роботи. Лідія Романенко стверджує, що В.Г. Коблик завжди сумлінно виконував свої обов’язки, але головний лікар Центральної районної лікарні прийняв рішення його звільнити. Справу розглядав суд, який постановив виплатити матеріальну та моральну шкоду незаконно звільненому працівнику. До сьогодні рішення апеляційного суду з питання виплати коштів не виконано. Викладені факти потребують перевірки, тож наразі голова обласної ради завірила заявницю, що поза увагою дане звернення не залишиться.

 

Ганна Стасієнко звернулася із проханням у вирішенні спірного питання з сусідом стосовно визначення межі присадибної ділянки. Мало того, що сусіди не можуть дійти порозуміння в територіальному аспекті, так ще бабуся обурюється тим, що сусід то її яблуню облив шкідливою речовиною, то курей потруїв. Заявниці було роз’яснено, що розгляд подібних ситуацій – у компетенції суду, оскільки кожен з них має державні акти на землю. Межі присадибної ділянки неможливо змінити без наявності судового рішення.

 

Іван Мілько та Іван Бобрович звернулися з не менш вагомим питанням. Воно полягає у необхідності виділення коштів на відновлення каналізаційної мережі у місті Новий Буг, що потребує ремонту. Частина стоків потрапляє до ставка. Реконструкція очисних споруд проводилася ще у 2002 році, а ті мотори, що їх було замінено, виявилися малопотужними. Внаслідок цього з каналізаційної мережі самоплинно течуть водостоки у ставок. Тетяна Демченко погодилася з тим, що проблема дуже серйозна, й  порадила представникам місцевої влади терміново звернутися із клопотанням  до обласної ради та облдержадміністрації відносно включення цієї проблеми в Програму охорони навколишнього середовища. Голова обласної ради поінформувала, що після офіційного звернення до обласної ради профільна комісія вивчить ситуацію із зазначеним об’єктом та винесе фахові рекомендації з метою вирішення проблеми.

 

Повсякчас залишаються вкрай актуальними питання щодо соціальної сфери. Так, вчителька школи села Новополтавка Новобузького району Галина Зуб подякувала від усіх мешканців за сільську медичну амбулаторію, яка має всі умови для надання медичної допомоги пацієнтам. Проте вона зазначила, що наразі дитячий садок потребує значного ремонту, враховуючи підлогу, меблі та систему опалення. Всього у селі – 85 дітей віком до трьох років, а тому виникає необхідність створення ще однієї групи, адже в дитячому садку є лише одна група на 22 дитини.

 

Окремо порушила заявниця проблему водопостачання, яка існує в Новополтавці. Не стануть депутати обласної ради осторонь і соціальних проблем жителів Новополтавки. Тетяна Демченко зазначила, що обласна рада приділяє максимум зусиль для вирішення на Миколаївщині цих питань.

 

У селі Шевченкове, як зазначила Марія Пихтіна, також існує проблема з водопостачанням. У 2007 році там було споруджено свердловину, а у 2008 – здійснено додаткову комплектацію. Попри це, вода є технічною, тобто не призначена для споживання. Також у селі потребує заміни вікон, підлоги та даху дитячий садок. Той факт, що всього у селі 83 дитини віком до шести років, а ходить до дитсадка лише 23, свідчить про потребу розширення дитячого дошкільного навчального закладу. Зі слів заявниці, багато проблем є і у селі Богомази. Як стверджує Марія Пихтіна, землі соціальної приналежності використовуються Новобузьким виправним центром без необхідного на те дозволу; у школі села Богомази необхідний ремонт підлоги та спортивного залу; гостро постає питання відсутності спеціалістів, які б працювали у сільському фельдшерсько-акушерському пункті; мешканці села Богомази занепокоєні тим, що деякі хворі на туберкульоз ухиляються від лікування, тим самим наражаючи інших на небезпеку; і, нарешті, транспортне сполучення у селі протягом двох років теж відсутнє.

 

І ці питання поза увагою голови обласної ради не залишаться. Та оскільки кожна порушена проблема задавнена і тому складна, то Т.В. Демченко роз’яснила заявниці, що одразу  після їх предметного вивчення фахівцями, буде змога накреслити подальші шляхи їх розв’язання.

 

Наталя Брагіна із села Майорівка Новобузького району розповіла про те, що головне питання, від вирішення якого залежить зручність перевезень жителів, це – ремонт доріг та мосту через річку Інгул по трасі Новий Буг – Ганівка.

 

На прийом до голови обласної ради також завітали жителі сіл Максимівка та Новоюр’ївка, які подякували за допомогу у газифікації й подарували букет троянд.
Як відгукнулась про прийом Тетяна Демченко, багато осіб звернулися не зі своїх особистих питань. Навпаки, заяви, висловлені на прийомі, говорили про питання сільських громад.

 

Тетяна Демченко зазначила: «Це говорить про те, що влада часто-густо не зав-

 

жди оперативно відгукується, але водночас і про те, що мешканці опікуються сільськими проблемами і їм не байдуже їх вирішення. Кожне питання з боку обласної ради ми відпрацюємо і будемо намагатися допомогти, адже спільними зусиллями ми просто зобов’язані вирішити ці питання».

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ