Інформація про хід та результати роботи Антимонопольного комітету України та Миколаївського територіального відділення на ринку цукру

Новости, Экономика

  8 Сен , 2009

Як відомо, з початку цього року темпи зростання цін на цукор перевищили середні темпи росту споживчих цін майже в 1,2 раза.

 

Як повідомив в.о. голови Анти-монопольного комітету України

 

 

О. Мельниченко, проведений Анти-монопольним комітетом аналіз стану ринку дозволяє зробити висновок, що економічне підгрунтя для такого зростання відсутнє. Адже перехідні запаси цукру у цей час здатні забезпечити більше ніж чотиримісячне споживання. Враховуючи прогнозований обсяг виробництва цукру з урожаю 2009 року, річна потреба України в цьому продукті буде забезпечена. Отже, підстав казати про дефіцит цукру в нашій країні у цей час немає. Відповідно, зростання цін на цукор з великою ймовірністю пояснюється суб’єктивними діями окремих учасників ринку, зокрема, оптових торгівців та роздрібних реалізаторів.

 

Оскільки підстав для дефіциту цукру в державі у цей час немає, Антимонопольний комітет України порушив справу за фактом порушення конкуренційного законодавства у вигляді встановлення завищених цін на цукор.

 

З метою стабілізації ринку цукру регіональним відділенням АМКУ доручено надати рекомендації оптовим торговцям та роздрібним реалізаторам цукру щодо зниження цін на цукор до економічно обґрунтованого рівня.

 

Миколаївським територіальним відділенням такі рекомендації надані одному з найкрупніших оптових постачальників Миколаївської області. Також відділенням проводиться дослідження діяльності суб’єктів господарювання на ринку цукру, оптової та роздрібної реалізації цукру в регіоні, зокрема в частині формування зазначеними суб’єктами господарювання цін на цукор та причин їх підвищення. Якщо за результатами такого дослідження буде встановлено відсутність об’єктивних причин для підвищення цін на цукор, територіальному відділенню дана вказівка Антимонопольним комітетом України застосовувати засоби дер-жавного примусу, прийнявши рішення щодо застосування конкуренційно-фінансових санкцій до тих підприємств, які без законних на те підстав гальмують процес врегулювання цінової ситуації на ринку цукру та затягують з адекватним зниженням цін.

 

Виконуючи вимоги АМКУ, суб’єкти господарювання, що працють на ринку цукру, почали знижувати ціни. Зокрема, ціни на цукор вже знижено в 21 області. Найбільше зниження цін оптовими постачальниками відбулося в Київській та Вінницькій областях – до 10%, в Кіровоградській – до 8,8%, в Сумській – до 7%, в Луганській – до 6,6%, Донецькій – до 5,2%, у Волинській – до 5,1% та в Херсонській – 5%. Також зафіксовано зниження роздрібних цін і з боку торговельних мереж. Зокрема, в Полтавській області – до 7,5%, в Луганській – до 7,1%, в Донецькій – до 7%, в Івано-Франківській – до 5,6% та в Запорізькій – до 5,3%.

 

О. Мельниченко також повідомив, що Антимонопольний комітет України має досвід протидії спробам завищення цін на ринку цукру. Комітетом вже було притягнуто до відповідальності сімох оптових операторів ринку цукру за антиконкурентні узгоджені дії, внаслідок яких відбулося різке зростання цін на цукор улітку 2005 року, Тоді на порушників було накладено штрафи у розмірі понад 17 мільйонів гривень. Вищий господарський суд України, до якого звернулись підприємства за оскарженням рішення Комітету, відмовив їм у задоволенні касаційних скарг. Підтвердивши правомірність дій Комітету, Верховний суд України залишив рішення Комітету без змін.

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ