Інтелігент від агрономії

Новости, Экономика

  10 Сен , 2009

Землю треба любити. Лише тоді вона буде давати добрі врожаї.

Ми, українці, хлібороби-гречкосії з діда-прадіда. Ми завжди любили землю і вміли її обробляти. І, Слава Богу, що ця сільськогосподарська традиція, попри усілякі державницькі негаразди, множиться та передається у часі.

 

Тому живим підтвердженням є директор ТОВ «Новосілля» Микола Дерев’янко. Ця людина – інтелігент від агрономії, яка усе своє життя присвятила вирощуванню хліба та інших сільськогосподарських культур.

 

У свій час він закінчив Уманський аграрний університет. За фахом – агроном. По закінченні тридцять один рік пропрацював у сільському господар-стві. Працював за професією на благо рідної Казанківщини. До 2000 року був головним агрономом КСП «Шлях до комунізму». Цей колгосп займав десять відсотків території всіх посівних площ Казанківського району.

 

Після розвалу підприємства, Микола Дерев’янко став біля штурвала хліборобського корабля ТОВ «Новосілля», яке по праву можна назвати одним із лідерів сільського господарства на теренах Казанківщини.

 

Сказати про те, що підприємство процвітає, це нічого не сказати. Його голов-на база та більшість посівних площ знаходяться поблизу села Новосілля. Скажу відверто, проїжджаючи цим селом, ми, журналісти, бачили сумні картини. Новосілля занепадає: дуже багато зруйнованих та покинутих хат. Але те, що залишилось, і ті люди, які залишились, мають змогу виживати в умовах нашого непростого сьогодення завдячуючи зусиллям Миколи Дерев’янка.
Річ у тім, що створивши ТОВ «Новосілля», він, у першу чергу, забезпечив роботою усіх працездатних сільчан. Їх налічувалося дванадцять осіб, і всіх він взяв до себе на роботу. Усього трудовий колектив складається більш ніж з тридцяти чоловік. Середній вік працівників – тридцять шість років. Отже надія на відродження села є, бо є кому на нашій плодючій землі працювати. Серед таких справжніх трудівників можна назвати і механізаторів-комбайнерів Сергія Мартіна, Михайла Ананьєва, тракториста Сергія Долгорученка, шоферів Олександра Бабаєва і Олександра Алєксєєва та інших. Цікаво і те, що члени трудового колективу ТОВ «Новосілля» отримують стабільну та досить непогану для села заробітну плату –  середньомісячна заробітна плата за 2008 рік по всіх категоріях працюючих становила

 

1311 гривень. Є тут і їдальня. А для особистих потреб трудового колективу підприємство утримує маленьке підсобне господарство: свиней, гусей тощо.

 

Підприємство стабільно розвивається. Сьогодні воно має 1600 гектарів ріллі. «Новосілля» у переважній більшості займається вирощуванням рослинних сільськогосподарських культур: пшениця, соняшник, ячмінь, ріпак, гірчиця. Так, до прикладу, у цьому році на круг отримали від сорока одного до сорока п’яти центнерів зернових. 

 

Про високу культуру землеробства ми мали змогу пересвідчитися на власні очі. Микола Дерев’янко запросив нас проїхатися по полях. Більшість з них уже підготовлено до зими. Вони виглядали дуже акуратно: рівненько забороновані, стерня передискована і залишена у землі, як органічне добриво. Соняшник гнув свої важкі, налиті зернятком голови до землі. Усюди тут відчувалася добра та дбайлива, турботлива рука справжнього господаря, який розуміється на землі, який її любить та дуже тонко відчуває.

 

Це – Микола Дерев’янко. До речі, про свою улюблену сільськогосподарську працю він каже так:

 

– Земля, що тарілка. Якщо ти щось поклав у неї – від добрив до власних зусиль та праці, то щось добре від неї і візьмеш, а якщо нічого не вклав, то нічого і не отримаєш.

 

І, мабуть, таки він правий, і свою правоту доводить на ділі своєю невтомною працею, своїм підприємством, яке не лише розвивається, але ще й займається благодійництвом.

 

Так, до прикладу, Микола Дерев’янко усіляко підтримує новоселівців. Допомагає у підвезенні дров, води, відвозить до лікарні тощо. Окрім того, ТОВ «Новосілля» матеріально підтримує Володимирівську загальноосвітню середню школу та лікарню.
Як розмірковує сам Микола Дерев’янко:

 

– Живи і роби так, щоб жили люди. Адже руйнувати легше за все, а треба створювати. Я так і живу. Хай руйнує хтось інший, тільки не я…
А ще він каже, що досвід – це сума знань, помножена на власні помилки.

 

Мабуть, у житті керівника ТОВ «Ново-сілля» помилок було не так  багато, а з тих, що були, Микола Дерев’янко зробив правильні висновки. Саме тому його праця спрямована на створення, на процвітання, на добро для Казанківської землі…

 

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото Олександра СЕМАШКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ