Коли громада господар

Новости

  24 Сен , 2009

Радісна довгождана подія відбулася 18 вересня у селі Вавилове Снігурівського району. Після капітального ремонту та реконструкції будівлі тут відбулося урочисте відкриття дитячого  комплексу – Вавилівський дошкільний навчальний заклад «Янголятко». У чудовій двоповерховій будівлі відтепер разом з Вавилівською ЗОШ І ступеня працюватиме і сільський дитсадок.

 

На свято з подарунками прибуло чимало шанованих гостей – друзів дітвори. Вітання від депутатського корпусу обласної ради, солодощі та іграшки малюкам привезли голова обласної ради Т.В. Демченко, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту, охорони здоров`я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку В.О. Відяпін, депутати обласної ради О.О. Омельченко, В.П. Долина. Разом з громадою села щасливі хвилини свята розділили районне керівництво, сільські голови сусідніх населених пунктів, спонсори, меценати…

 

Вавилове – нечисленне село, хоч і відноситься до Центральної сільської ради. Тут проживає майже 800 чоловік. За останні роки помітно зросла народжуваність населення. І хоч малята поки що  виховуються у сім`ях, але вже незабаром відсутність у селі дитсадка була б серйозною проблемою для молодих родин.

 

Тому на свято з нагоди відкриття дошкільного закладу прийшли не лише батьки діток, які відтепер будуть відвідувати дитсадок, а й немало матерів з малюками у колясках, молоді жінки, які найближчим часом мають стати матерями.

 

Ставши свідком такої родинної радості громади, надзвичайне хвилювання відчував кожен із гостей… Перше, про що хотілося захоплено висловитись уголос: «Як  багато у селі молодих  сімей!»

 

З гучномовців на все село лине весела музика, повітряні барвисті кульки погойдує лагідний вітер, радіють святково одягнуті діти… І дихає  працею і злагодою   прозоре осіннє небо. Так у село повертається надія. Що ще потрібно у таку мить для щастя?

 

Центральний сільський голова Петро Миколайович Іваніна розповів, що сільська рада і громада вавилівців роками билися як риба об лід, поки люди дочекалися цієї важливої події. Дитсадок закрився ще з півтора десятка років тому. Капітальна будівля, де він розташовувався, прийшла у занедбаний стан. Та ще й демографічна ситуація на той час не кращим чином вплинула на його долю.

 

Нині у село знову повертається молодь. Молоді родини займаються сільгосптоваровиробництвом, підприємництвом, малим бізнесом, знаходять свою нішу у сфері виробництва. Тому уже років зо два проблема відкриття у селі дошкільного дитячого закладу стала першочерговим завданням депутатів сільської та районної рад.
Центральний сільський голова та громада писали листи про допомогу куди тільки можна: у вищі владні структури, бізнесменам, політикам. Та усі вони поверталися знову у сільську раду. Щоправда з «порадою» звернути увагу на проблему, знайти можливість для її вирішення…

 

– І першою, хто запропонував реальну допомогу, – була обласна рада, – розповідає голова Снігурівської районної ради В.Г. Козирєв. – Завдяки дії обласної «Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості» з обласного бюджету було виділено на дитсадок у Вавилове 35 тисяч гривень. Та оскільки проектувальники затягували з виготовленням документації, а така вже була готова на дошкільний заклад у селищі Центральне, ми ці кошти змушені були використати на той заклад (бо він вже ремонтувався, а коштів районного бюджету не вистачало  – загалом разом зі  спонсорськими там затрачено 83 тисячі гривень). Тому як тільки була готова проектно-кошторисна документація на Вавилівський ДНЗ, районний бюджет фактично повернув на його відновлення попередню суму, збільшивши її до 56-ти тисяч гривень, у яких виявилася нагальна потреба.

 

Цей приклад ще раз підтверджує відому народну мудрість: «Допомагають тим, хто цього добивається».

 

Керівник Вавилівської школи І ступеня, завідуюча ДНЗ «Янголятко» Марія Ярославівна Канівець вдячна кожному своєму земляку за посильний внесок у  відкриття дошкільного закладу.

 

– Як тільки закінчилися основні роботи, на наше подвір`я з самісінького ранку приходили односельці на гуртові роботи. Хто мив вікна, хто вивозив будівельне сміття, хто білив бордюри, садив кущі, заносив і розставляв меблі. Повірите, я нікого нічого не заставляла, самі просили дати щось підсобить у спільній справі… А тепер тішимось усією громадою, що маємо свій дитсадок у селі. Ще й назву гуртом придумали – «Янголятко». Правда, красива назва?!

 

Відновлення дитсадка на попері коштувало 56 тис. грн., а реальна сума значно більша. Особливий внесок (як відзначив сільський голова П.М. Іваніна) – місцевих підприємців-меценатів. Це депутат районної ради Сергій Дмитрович Гошва, Гурген Симонович  Казарян, Володимир Вікторович Кравченко (який не лише виділив облицювальну плитку та матеріали, а й сам її укладав), Микола Ярославович Ардеха, Віктор Сергійович Лисенко, Світлана Володимирівна Нестерчук, Людмила Анатоліївна Грицишина, Марія Миколаївна Кривохежа та інші.

 

Попередниця Марії Ярославівни – Олена Семенівна Ткаченко за той час, поки ремонтувався дитячий садок вишила український рушник і портрет Тараса Шевченка. Ця чудова робота народної майстрині за своїм високим професійним рівнем могла б прикрасити найвишуканіший столичний салон. Приймаючи цей  подарунок, земляки дякували бурхливими оплесками. А Олена Семенівна не могла стримати сліз… Більше 25 років вона очолювала дошкільний заклад у селі. Пригадує першу групу діток у 1961 році. Їх було менше, ніж зараз – 25. Пам’ятає радість, коли переїжджали  у нове приміщення, будівлю якого зараз відремонтували. В садок тоді пішло більше ста малюків. Олена Семенівна давно на заслуженому відпочинку, і те, що у селі знову відкрито ДНЗ, вважає для себе найдорожчою, найжаданішою мрією, що збулася.

 

Ряд Почесних грамот і Подяк вручено на святі працьовитим вавилівцям. У тому числі і Тетяною Демченко –  від обласної ради.

 

Але найважливішою нагородою нашим сучасникам – усім, хто причетний до цієї благородної справи, – стане вдячність від їх нащадків – за щасливе дитинство! За те, що у них було «Янголятко».

 

Прес-служба обласної ради
Фото Олександри Ментель

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ