Обласна рада інформує

Официально

  24 Сен , 2009

21 вересня голова обласної ради Т.В. Демченко зустрілася з ветеранами ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект» у Будинку культури турбомашинобудівників. Подібні зустрічі Тетяна Василівна проводить традиційно. Їх мета – проінформувати ветеранів потужного промислового підприємства про соціально-економічний стан області, діяльність депутатського корпусу обласної ради, роботу закладів освіти, охорони здоров`я тощо.

 

Розмова з ветеранами перейшла у відвертий діалог, в ході якого порушувались також і злободенні проблеми сьогодення, особисте ставлення ветеранів до подій політичного життя тощо.

 

Головним лейтмотивом зустрічі була занепокоєність представників ветеранської організації про подальшу долю свого підприємства, стабільність життя в регіоні та країні. Вони не приховували того, що незважаючи на пенсійний вік та хвороби, залишаються в душі палкими патріотами свого трудового колективу, людьми з активною громадянською позицією.

 

Голова ради ветеранів ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» А.Д. Алексєєв зазначив, що ветеранська організація налічує нині 5,5 тисячі чоловік. Це люди, які присвятили усе своє трудове життя турбобудуванню, прославляючи нашу країну на світовій арені.
Голова обласної ради Т.В. Демченко також відповіла на численні запитання ветеранів. Ряд проблемних питань взяла під особистий контроль, оскільки від обласної ради з проханням розглянути конкретне питання та вжити відповідних заходів, – того ж дня направлені листи у компетентні інстанції.
Зокрема, голови правління ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» Б.В. Соркіна стосується порушена на зустрічі проблема щодо перебоїв з енергопостачанням у житловому масиві «Харчатівка» Жовтневого району.

 

Керівництво Березанського району та Коблівського сільського голову поінформовано про занепокоєння ветеранів забудовою прибережної морської зони біля бази відпочинку «Зоря». Тетяна Демченко доручила розібратися у ситуації, що склалася, та проінформувати обласну раду про підстави забудови відповідної території.

 

Також ветерани порушували питання щодо надання державою матеріальної допомоги учасникам Великої Вітчизняної війни до 65-річчя визволення України від фашистських загарбників та 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 

На обласному рівні депутати двічі на сесії обласної ради приймали рішення про надання одноразової допомоги учасникам бойових дій. З проханням проінформувати обласну раду про хід їх виконання в розрізі районів та міст лист направлено начальнику Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

 

Декілька учасників зустрічі порушували перед головою обласної ради одне й те ж питання. Воно стосується виплати у 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державних казначейських зобов’язань СРСР і сертифікатів Ощадного банку СРСР, придбаних на території Української РСР.

 

Компетентне роз’яснення щодо подальшої перспективи цих виплат уповноважений надати нашим громадянам ВАТ «Державний ощадний банк України» та уряд, куди й надіслано з обласної ради офіційні звернення.

 

* * *

 

22 вересня у музеї “Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” відбулися урочистості, присвячені Дню партизанської слави. Участь у заході взяла голова обласної ради Т.В. Демченко, яка тепло привітала ветеранів Великої Вітчизняної війни – учасників підпільно-партизанського руху на Миколаївщині.

 

Тетяна Василівна також зазначила, що депутатський корпус обласної ради завжди тримає у центрі уваги проблеми ветеранів та докладає зусиль для їх вирішення. Так, у цьому році з обласного бюджету рішенням обласної ради до 65-ї річниці визволення Миколаївської області від фашистських загарбників виділено та вручено 200 тис. грн. для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни.

 

До того ж рішенням обласної ради передбачено суму 500 тис. грн. для одноразової допомоги ветеранам до 65-ї річниці визволення України – зараз ці кошти вручаються учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни.

 

Крім цього, при формуванні обласного бюджету на 2010 рік депутати обласної ради запропонували облдержадміністрації передбачити встановлення щомісячної доплати до пенсії учасникам визволення Миколаївської області від фашистських загарбників.

 

Також Т.В. Демченко взяла участь у покладанні квітів до пам’ятника Герою Радянського Союзу В. Лягіну. У вітальному слові з нагоди Дня партизанської слави Тетяна Василівна висловила на адресу учасників підпільно-партизанського руху на Миколаївщині слова глибокої подяки за мужність і героїзм та побажала їм міцного здоров’я та довгих років життя.

 

Під час проведення заходів до голови обласної ради звернулися ветерани-підпільники із рядом проблемних питань, серед яких – допомога у виданні книжки “Віктор Лягін. Подвиг розвідника” до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу В. Лягіна, встановлення пам’ятника членам підпільної групи С.Є. Бокова у Варварівці.

 

Тетяна Василівна дала відповідні доручення щодо вивчення даних питань та допомоги ветеранам.

 

Березнегуватський район

 

За участю голови районної ради М.І. Ковальчука відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань законності, приватизації і оренди комунальної власності, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господадства та будівництва, підприємницької діяльності, торговельного і побутового обслуговування населення.

 

 

Члени постійної комісії захлухали інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації М.І. Саржана про хід виконання районної Програми соціальної адаптації бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, на 2007-2010 роки, затвердженої рішенням районної ради від 31 жовтня 2007 року.

 

До того ж депутати розглянули таке важливе питання, як стан боротьби із самогоноварінням на території району. Після обговорення питання було рекомендовано Березнегуватському РВ УМВС України в Миколаївській області активізувати роботу дільничних інспекторів щодо виявлення фактів самогоноваріння в районі, а селищному, сільським головам спільно з РВ УМВС України в Миколаївській області необхідно проводити роз’яснювальну та профілактичну роботу серед населення щодо заборони виготовлення, зберігання та реалізації спиртних напоїв домашнього виготовлення.

 

Снігурівський район

 

На засіданні районної ради ветеранів було визначено конкретні завдання місцевих ветеранських організацій. Головна увага повинна бути зосереджена на підвищенні ролі первинних організацій по підготовці до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. З цією метою поставлено завдання активізувати патріотичну роботу з виховання підростаючого покоління.

 

 

 

З цього приводу на засіданні президії було заслухано голову первинної організації села Афанасіївка, депутата районної ради Ніну Іванівну Шапір.
Крім цього, було порушено питання стану пам’ятників та догляду за ними.

 

* * *

 

Після капітального ремонту відбулося урочисте відкриття дитячого садка в селі Вавилове. У цій святковій події взяла участь голова обласної ради
Т.В. Демченко, керівники району та сільські голови прилеглих сільських рад.

 

У селі Новокиївка Тетяна Василівна провела нараду з питання газифікації цього населеного пункту. Було розглянуто також стан доріг та шляхи фінансування їх ремонту, розв’язання санітарно-екологічних проблем Снігурівської виправної колонії.

 

* * *

 

20 вересня в районі проведено марш Миру, в якому взяли участь керівники району, ветерани Великої Вітчизняної війни, школярі та представники підприємств, громада Снігурівки.

 

Після покладання квітів до пам’ятника загиблим землякам урочиста хода відбулася до площі районного Будинку культури, де перед присутніми виступили три покоління снігурівчан, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Василь Дмитрович Гоцуля. Подія закінчилась святковим концертом місцевих талантів.

 

 

Новобузький район

 

На черговій XXVIII сесії 5 скликання Новобузької районної ради затверджено районну Програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, яка має за мету забезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду та підтримки хворих на СНІД. Також було заслухано інформацію щодо виконання ряду районних програм, зокрема стосовно розвитку і функціонування української мови, розвитку комунальних електронних засобів масової інформації, розвитку військово-патріотичного виховання, протидії захворюванню на туберкульоз та інші.

 

У центрі уваги депутатів були бюджетів питання: внесення змін і доповнень до районного бюджету та розгляд проекту районного та зведеного бюджетів на 2010 рік, які попередньо досить активно обговорювались на засіданнях усіх профільних комісій.

 

Зокрема з районного бюджету планується виділити 30 тис. грн. на реконструкцію опалення Розанівської школи, 60 тис. грн. – на забезпечення роботи засобів масової інформації, 10 тис.грн. – на виплату одноразової допомоги учасникам бойових дій з нагоди 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ