Обласна рада інформує

Официально

  28 Сен , 2009

21 вересня в Українському академічному театрі драми та музичної комедії відбулися урочисті заходи, присвячені 72-й річниці від дня заснування Миколаївської області та офіційна церемонія нагородження переможців обласного конкурсу “Людина року Миколаївщини”.

 

Під час свята співголови конкурсного комітету – голова обласної ради Т.В. Демченко та голова облдержадміністрації О.М. Гаркуша – вручили переможцям відзнаки.

 

Для визначення переможців під головуванням Т.В. Демченко відбулися три засідання конкурсного комітету з визначенням кращих представників Миколаївської області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області з присвоєнням звання «Людина року Миколаївщини». У результаті серед достойних кандидатур претендентів визначено найвидатніших наших земляків.

 

Рішенням конкурсного комітету переможцями у 12 номінаціях стали:
– “Промисловість” – генеральний директор ТОВ ВТФ «Велам» Михайло Хоменко;
– “Сільське господарство і промисли” – президент ВАТ «Зелений Гай» Вознесенського району Петро Лівік;
– “Транспорт та зв’язок” – голова правління ВАТ «Оріон-Авто» Валерій Буркун;
– “Місцеве самоврядування” – Мико-
лаївський міський голова Володимир Чайка;
– “Охорона здоров’я і соціальна допомога” – головний лікар Вознесенської центральної районної лікарні Микола Гоменюк;
– “Освіта і наука” – ректор Миколаївського державного аграрного університету В’ячеслав Шебанін;
– “Правоохоронні органи” – начальник головного управління МНС в Миколаївській області Микола Поступальський;
– “Культура та мистецтво” – миколаївський поет, заступник редактора газети «Рідне Прибужжя» Дмитро Кремінь;
– “Фізична культура і спорт” – олімпійська чемпіонка Ольга Харлан;
– “Благодійність” – генеральний директор ВАТ «Вадан Ярдс Океан», депутат обласної ради, Герой України Микола Романчук;
– “Торгівля” – голова правління Первомайського районного споживчого товариства Володимир Бойчук;
– “Журналістика та видавнича справа” – головний редактор газети «Николаевские новости» Анатолій Білоножко.
Принагідно сказати, що конкурс заснований рішенням обласної ради від
26 червня 2007 року №8 “Про відзначення кращих представників Миколаївської області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області з присвоєнням звання “Людина року Миколаївщини” з метою відзначення та стимулювання осіб, які досягли високого рівня професіоналізму і значних успіхів у виробничій, науковій, державній, творчій та інших сферах діяльності.

 

*  *  *

 

21 вересня відбулося виїзне засідання робочої групи з числа депутатів обласної ради, під час якого вивчалося питання функціонування комунального підприємства “Громада Доманівщини”.

 

Нагадаємо, що під час “прямої лінії” в редакції газети “Рідне Прибужжя” депутат Доманівської районної ради
В.М. Іванченко звернувся до голови обласної ради Т.В. Демченко з проханням щодо діяльності КП “Громада Доманівщини”, яке, на його думку, не виконує покладені на нього функції щодо забезпечення соціальних об’єктів району (шкіл та дошкільних закладів) продуктами.
Голова обласної ради Тетяна Демченко своїм розпорядженням створила робочу групу з метою розгляду звернення. До складу робочої групи увійшли заступник голови обласної ради В.В. Пащенко, депутати обласної ради В.В. Бутко, С.С. Панський, С.С. Грабовський, Н.А. Дурачевська, Т.О. Шмакова, а також представники відділу розслідувань обласного територіального відділення Антимонопольного комітету і контрольно-ревізійного відділу у Доманівському районі.

 

За результатами розгляду у членів робочої групи виникло чимало запитань щодо:
– закупки підприємством продуктів харчування у виробників з подальшою реалізацією їх бюджетним установам;
– проведення тендерної процедури для постачання товарів навчальним закладам та лікарням, як це передбачено законодавством України;
– здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства.

 

Робоча група внесла пропозиції запропонувати:
– контрольно-ревізійному управлінню в Миколаївській області – провести перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства;
– прокуратурі Миколаївської області – провести перевірку фактів відмови з боку керівництва підприємства в наданні депутату районної ради В.М. Іванченку інформації стосовно своєї діяльності;
– обласній санітарно-епідеміологічній станції – перевірити дотримання КП “Громада Доманівщини” чинного законодавства під час своєї діяльності;
– рекомендувати Доманівській районній раді – розглянути питання діяльності підприємства на засіданні постійної комісії районної ради та заслухати звіт директора про результати діяльності, а в разі продовження постачання продуктів харчування в навчальні заклади району – ініціювати внесення відповідних змін та доповнень до статуту підприємства.

 

*  *  *

 

Хід виконання рішення обласної ради стосовно комунального підприємства “Міжнародний аеропорт «Миколаїв» став темою обговорення учасниками наради, яку 23 вересня 2009 року провів заступник голови облдержадміністрації В.І. Топіха.
Участь у нараді взяли заступник голови обласної ради В.В. Пащенко та депутати обласної ради – члени профільної постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності О.М. Зубко (голова постійної комісії), О.О. Криничний (заступник голови постійної комісії) і Г.В. Ташлик (член постійної комісії).

 

Зокрема розглядалися два питання: щодо ходу виконання рішення обласної ради від 12.06.09 №5 “Про перетворення комунального підприємства “Міжнародний аеропорт «Миколаїв» у публічне акціонерне товариство” та стосовно переукладання КП “Міжнародний аеропорт «Миколаїв» договорів оренди майна підприємства з метою їх приведення у відповідність до “Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області” та “Типового договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області”, затверджених обласною радою.

 

Зазначалося, що наразі гострою є проблема, пов’язана із виконанням прийнятого обласною радою рішення: затягується процес реєстрації нової юридичної особи та статуту публічного акціонерного товариства, та не здійснюється ряд інших процедур, визначених чинним законодавством.

 

Усе це певною мірою гальмує приватизацію аеропорту та призводить до зволікання з виконанням рішення обласної ради від 27 квітня 2007 року №9.
Водночас посадові особи облдержадміністрації зауважили, що керівництвом підприємства не вживається дієвих заходів щодо переукладання укладених договорів оренди майна. Перегляд орендної плати збільшив би надходження до обласного бюджету.

 

Депутати обласної ради відповідно до делегованих повноважень запропонували облдержадміністрації безпосередньо звернутися до орендарів (яких більше 10 суб’єктів) з пропозицією переукласти договори оренди або самостійно вирішити питання у порядку, не забороненому чинним законодавством.
У цілому депутати зазначили, що питання є надзвичайно складним і потребує чіткого юридичного обґрунтування, після чого є необхідність щодо його повторного розгляду на розширеній нараді.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ