Обласна рада інформує

Официально

  7 Сен , 2009

Першого вересня в усіх навчальних закладах Миколаївської області пролунав „перший дзвоник”. Радість від початку нового навчального року із учнями та вчителями розділили батьки та представники влади усіх рівнів.

 

Голова обласної ради Тетяна Демченко взяла участь у Святі знань у Миколаївському державному аграрному університеті. Тетяна Василівна тепло привітала першокурсників, професорсько-викладацький колектив університету із початком нового навчального року та відкриттям нового навчального корпусу.

 

Голова обласної ради підкреслила важливість саме аграрного університету для економіки області, адже Миколаївщина не тільки промислово розвинений регіон, а й одна з провідних сільськогосподарських областей України. Зокрема, вона відзначила, що сільське господарство Миколаївщини з нетерпінням чекає дипломованих аграріїв.

 

Високий статус університету підтверджує і те, що на відкриття нового навчального корпусу, разом з керівництвом області та міста завітав і перший заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан. Він також побажав наснаги в навчанні студентам Миколаївщини та наголосив на високому загальному рівні освіти в регіоні.

 

Цього року 865 студентів-аграріїв уперше зайшли в навчальні аудиторії.

 

Разом із ректором В’ячеславом Шебаніним почесні гості ознайомились із сучасними комп’ютерними технологіями, найновішим обладнанням, завдяки якому студенти університету будуть із легкістю отримувати якісну освіту, необхідну людині ХХІ століття.

 

* * *

 

Цього ж дня з початком нового навчального року учнів Миколаївщини вітали депутати обласної ради незалежно від партійних кольорів.

 

На Святі знань у Богданівській ЗОШ Доманівського району побував заступник голови обласної ради Володимир Пащенко. Вітаючи педагогічний колектив та учнів школи, Володимир Валентинович проінформував присутніх про діяльність депутатського корпусу обласної ради щодо підтримки галузі освіти за умов складної соціально-економічної ситуації. Також він підкреслив велику роль народного депутата України Миколи Петровича Круглова у реконструкції корпусу школи, що ведеться саме зараз.

 

Студентів Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв та Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” привітала радник голови обласної ради Таміла Бугаєнко. Таміла Іванівна побажала студентам успішного навчання та відмінних знань.

 

* * *

 

3 вересня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності, під час якого розглядалось декілька питань.

 

Одним із питань був розгляд звернення директора Миколаївської обласної філармонії М. Фалька щодо ситуації, яка склалася з Будинком офіцерів флоту.

 

У голови обласної ради Тетяни Демченко керівник Миколаївської обласної філармонії просить допомоги у вирішенні питання, від якого залежить подальше існування будівлі Будинку офіцерів флоту. За словами М. Фалька, після неодноразових звернень до управління культури ОДА не було вжито ніяких заходів стосовно пошуку необхідних коштів для термінового ремонту даху БОФу. Він в аварійному стані, що загрожує існуванню будівлі взагалі.

 

Після обговорення депутати обласної ради дійшли висновку, що детальним розглядом цього питання займеться створена на засіданні комісії депутатська робоча група, до складу якої увійшли О.М. Зубко, М.В. Жук, О.О. Криничний, М.Г. Машкін, С.Є. Пучков, Л.В. Шеслер. 

 

До 17 вересня представники робочої групи мають вивчити всі деталі та винести питання по Будинку офіцерів флоту на розгляд наступного засідання комісії.

 

Комісія обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності також розглянула питання про можливе надання в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.

 

* * *

 

Того ж дня відбулася нарада голови обласної ради з головами районних рад та міськими головами Миколаївщини.

 

Як і під час ХХХ сесії обласної ради 5-го скликання, головним на нараді стало питання, пов’язане зі змінами обласного бюджету поточного року, а саме – “Про використання коштів субвенцій з обласного бюджету у 2009 році”.

 

У своєму виступі голова обласної ради Тетяна Демченко наголосила на тому, що саме представницька влада має здійснювати контроль за тим, як використовуються бюджетні кошти.

 

Також Тетяна Василівна порушила питання безпідставного завищення вартості робіт та послуг, яке зараз, під час кризи, треба вирішувати. Було названо декілька прикладів, коли на районні соціально-економічні проблеми було витрачено з обласного бюджету достатньо коштів, згідно з пропозиціями з місць, а проблема до цих пір не вирішена, до того ж приходять запити, щоб було виділено ще грошей.

 

Щоб таких ситуацій не виникало, треба просто діяти по-хазяйськи та рахувати кожну копійку. Подекуди поняття кризи слугує ще й причиною того, що виконавець завищує вартість виконаних робіт. Водночас, зважаючи на те, що будівельна галузь області майже зупинилась, неважко знайти виконавця, який виконає ці ж роботи, але за меншу вартість.

 

Голова депутатського корпусу дала доручення головам районних рад та міським головам до 1 жовтня проінформувати обласну раду щодо використання коштів субвенцій з обласного та державного бюджетів. Голові постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександру Смирнову доручено розглянути питання виконання місцевих бюджетів на засіданні профільної комісії.

 

Крім бюджетного, важливим було й питання “Про підготовку до відзначення 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні”.

 

У своєму виступі голова постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко звернула увагу присутніх на те, що вже є розподіл на надання одноразової допомоги ветеранам, а райони мають ще раз уточнити списки та власноруч передати гроші ветеранам.

 

* * *

 

Для розгляду конфліктної ситуації, яка склалася у смт Арбузинка, одразу ж після проведення наради з головами районних рад та міськими головами голова обласної ради відбула на місце для вирішення цього питання.

 

Причиною того, що з 13 серпня більше 200 абонентів райцентру не отримують газ, була примха місцевого підприємця Олексія Щербини, який за власним бажанням перекрив доступ до блакитного палива.

 

Що ж мотивувало Олексія Олексійовича?

 

Під час зустрічі з Тетяною Демченко, депутатами обласної ради Миколою Машкіним та Олександром Усенком, представником Антимонопольного комітету України, місцевою владою та жителями підприємець не приховував того, що хоче отримати гроші за відрізок газопроводу, який будувався за його кошти. «Або ці гроші заплатять жителі, або держава, – заявив Олексій Олексійович, – лише тоді буде відновлено у газопроводі перекритий газ».

 

До того ж, на думку арбузинців, незрозумілу позицію займає райдержадміністрація, яка нічого не робить для зняття напруги.

 

За висновком юристів, підприємець порушив нормативні акти Держгірпромнагляду, власноруч “закрутивши кран”, бо такі дії може виконувати лише спеціалізована обслуговуюча організація (“Миколаївгаз”). Цим Щербина створив загрозу виникнення аварійної ситуації – висновок Держгірпромнагляду.

 

Після детального аналізу всіх правових аспектів цієї складної ситуації депутати обласної ради звернуться до правоохоронних органів та КРУ, які уповноважені зробити фахові висновки по даній ситуації.

 

Питання залишається на контролі у голови обласної ради.

 

* * *

 

4 вересня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики, у роботі якого взяла участь голова обласної ради Т.В. Демченко.

 

Серед розглянутих питань була й конфліктна ситуація у смт Арбузинка. Члени профільної комісії підтримали думку робочої групи щодо звернення у правоохоронні органи для оцінки дій підприємця Щербини; також депутати вирішили підтримати позови жителів районного центру проти ВАТ “Миколаївгаз”, яке через свою бездіяльність дозволило залишити без газу біля 1000 жителів.

 

* * *

 

4 вересня у сесійній залі Миколаївської обласної ради відбулися обласні урочисті збори з нагоди професійного свята – Дня підприємця.
Радник голови обласної ради, голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко тепло привітала кращих підприємців області та вручила Почесні грамоти обласної ради.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ