Первомайську – 333!

Новости, Репортер

  22 Сен , 2009

Нинішній рік для Первомайська видався рясним на значущі дати: у першому півріччі відзначали 90 років об’єднання його трьох частин – Голти, Богополя і Ольвіополя – в єдине місто, назване на честь Першого Травня, а в другому – 333-тя його річниця, яка припала на суботу, 19 вересня.

 Заздалегідь керівництвом міста було підготовлено досить чітку та змістовну програму відзначення 333-ї річниці заснування міста Первомайська із загальною назвою «Ти у серці моїм, Первомайськ!»

 

Суботнього дня 19 вересня урочистості розпочалися о восьмій годині святковим молебнем та передзвонами у всіх церквах міста. А ще за півгодини відбулася Хресна хода від Свято-Покровської церкви до пам’ятного знака, встановленого з нагоди відзначення 2000-річчя Різдва Христового. Рівно о дев’ятій по міському радіо та телебаченню транслювалося звернення міського голови Людмили Григорівни Дромашко до первомайських городян, після чого у місцевому міському Будинку культури імені Є. Зарницької депутати міської ради зібралися на своє засідання урочистої сесії.

 

 

До Дня міста у кольоровому форматі вийшов спеціальний святковий випуск місцевої громадсько-політичної газети «Прибузький вісник».

 

 

Та повернемося до святкових урочистостей у Первомайську, які тривали не лише з самого ранку і впродовж усього світлового дня, але й закінчилися рівно опівночі святковою дискотекою, народними гуляннями у різних мікрорайонах міста, на Центральній площі, у парку імені Г. Петровського, на оновленому міському стадіоні. А ось про стадіон – віднині гордість кожного первомайця – розповімо детальніше.

 

Відверто кажучи, у мене, миколаївця, душа боліла, коли восени навідувався в це чудове місто та бачив, у якому захаращеному, непривабному вигляді перебувала спортивна споруда. Не дивно, що і футбольна команда Первомайська серед своїх партнерів довгі роки у першості області з футболу пасла задніх, поступаючись навіть маловідомим сільським клубам. Мінялись мери, а справа з обладнанням стадіону аж ніяк не могла зрушити з місця. Плани оновлення стадіону і досі залишились би лише на папері… Якби не ініціатива та наполегливість, воля і далекоглядність нинішнього міського голови Людмили Дромашко та її дружної команди. За порівняно короткий час міський стадіон було не впізнати. І це у Первомайську у День міста могли засвідчити не лише місцеві мешканці, яких зібралося кілька тисяч на стадіоні, але й багато приїжджих з різних куточків нашої країни. Як завжди, дорогим і бажаним гостем у  найпівнічнішому місті Миколаївщини була голова обласної ради Тетяна Василівна Демченко.

 

 

На гарно вбраній центральній трибуні стадіону разом з мером міста Л.Г. Дромашко були голова Первомайської райдержадміністрації В.М. Михнюк та їх заступники, начальники управлінь та працівники міськвиконкому, представники громадських організацій міста, району, області. Були і гості з інших областей.

 

 

А на стадіоні проходило майстерно зрежисоване справжнє театральне дійство. Розчищеними, впорядкованими доріжками цієї величної спортивної споруди злагодженими колонами проходили первомайські спортсмени – чемпіони і призери обласних та республіканських змагань. Дружніми оплесками зустріли присутні появу «Міс Первомайськ» різних періодів за останні роки, виїзд мотоциклістів, а особливо привернули увагу автомобілі, за кермом яких були сучасні бізнес-леді. Зворушливою була поява на стадіоні першого загальноміського хореографічного шоу за участю кращих танцювальних колективів міста. Та найбільш масовим став виступ наймолодших городян – тих, хто навчається і виховується у шкільних і дошкільних закладах освіти Первомайська.

 

 

На святковій трибуні – начальник управління освіти міськвиконкому, заслужений працівник освіти України, депутат міськради Галина Феліксівна Остапенко. Цілком зрозуміла була її гордість за тих, хто демонстрував перед усім містом свою художню або спортивну майстерність. Адже під її керівництвом (а її управління освітянським відомством збігається за часом з початком нового століття і тисячоліття) сьогодні численна мережа системи освіти, у якій 37 закладів усіх типів: 17 дошкільних, 15 загальноосвітніх та 4 позашкільних.

 

 

У Первомайську 7 вищих навчальних закладів, студенти яких цього дня теж гідно являли своє художнє мистецтво і спортивні досягнення.

 

 

Погодьмося, що місто з таким потужним молодим духовним і фізичним потенціалом має не лише своє життєдайне майбутнє,  а невдовзі поверне собі і демографічну славу колишнього дев’яностотисячного міста.

 

 

Коли дивишся на красу і велич оновленого стадіону, розумієш, скільки фізичних і моральних зусиль потрачено на те, щоб так добротно, а головне вчасно було підготовлено до ладу цю спортивну споруду. Недарма керівник міста Людмила Григорівна Дромашко, яка завжди відчувала і відчуває відповідальність за доручену справу, у серпні перервала свою  відпустку, щоб тримати щодня і щогодини стан будівельних робіт на стадіоні під особистим контролем.

 

 

А у місті впродовж дня святкові урочистості набирали все більших обертів. Місцем багатьох цікавих значущих подій стала Центральна площа Первомайська як-от: масовий легкоатлетичний пробіг, крос зі спортивного орієнтування по місту, святкова виставка-продаж продукції місцевих товаровиробників, а у сквері Перемоги успішно проходила презентація традиційної виставки виробів народних майстрів. Там же учні та вчителі дитячої художної школи презентували свої творчі роботи.

 

 

Перед приміщенням Дитячо-юнацького центру національного відродження (далі – ДЮЦНВ) було організовано виставку-продаж саморобних іграшок та виробів декоративно-ужиткового мистецтва, а опівдні творчий колектив ДЮЦНВ виступив перед городянами з концертом художньої самодіяльності.

 

«З Днем народження, улюблене місто!» – під таким девізом демонструвалися радіокеровані моделі в парку імені Г. Петровського. У цьому ж парку проходила виставка-конкурс домашніх тварин та екзотичних квітів, а діти вправно змагалися у зображенні різноманітних малюнків на асфальті.

 

 

Надзвичайно видовищною була урочиста демонстрація церемонії укла-дання шлюбів біля кінотеатру «Україна», яких цього дня було чимало.

 

Ми назвали лише частину цікавих заходів, які проходили у Первомайську третьої вересневої суботи, коли місто відзначало свій 333-й День народження. Урочистості завершилися пізно увечері концертом за участю кращих виконавців та колективів художньої самодіяльності міста, а о 22.30 на міському стадіоні салютував святковий феєрверк.

 

 

І на завершення додам, що на стадіоні експонувався Герб міста Первомайська, який урочисто пронесли кращі учні міста. Нагадаємо, що за три тижні до цього свята рішенням міської ради було ухвалено Положення про Прапор і Гімн міста Первомайська. Приємо відзначити, що слова і музика гімну належить первомайцям – поетові Олегу Антоновичу Каніфольському і композиторові Анатолію Володимировичу Коцубі, синові відомого ветерана війни і музичної освіти Первомайська Володимира Васильовича Коцуби, який нещодавно відзначив свій 85-ий день народження.

 

 

А тому і закінчимо наш репортаж останніми рядками Первомайського гімну:

 

 

Дух козацький в віках зберігай,
Зір милуй, мов калиновий гай.
Славний наш Первомайськ
розквітай,
Степовою перлиною сяй.
Земля пам’ятає кордони
Туреччини, Польщі, Вкраїни.
Та час подолав перепони,
З’єднавши у місто єдине.
Навчатись наукам до тебе
Злітається юність крилата.
Хай мирне всміхається небо,
Ми будем щасливі й багаті.

 

Семен Тупайло,
спецкор по місту Первомайську

 Фото Олександра Семашкa

 

 Первомайський міський голова Людмила Дромашко:

 – Жителі нашого міста усвідомлюють свою історичну місію не тільки по збереженню традицій, – сказала у своєму зверненні до глядачів культурно – мистецького святкового шоу з нагоди Дня міста Первомайський міський голова Людмила Дромашко, – але і в своєму прагненні до гідного майбутнього, до відродження економіки і науки, культури та духовності. У ці святкові дні націленість на виконання нелегкого завдання для всієї територіальної громади є ще однією нагодою освідчитись місту в щирій любові й подякувати за щастя жити і творити тут.
Зі святом, місто моєї надії, місто нашої мрії! Зі святом справжньої єдності, дружби й запоруки подальшої спільної праці! Хочу висловити слова глибокої подяки всім первомайцям, які доклали максимальних зусиль, уміння і любові, щоб подарувати місту таке чудове свято. Щиро бажаю  здоров’я, гарного настрою, щасливої долі, затишку жителям і гостям міста.

Голова обласної ради  Тетяна Демченко:

– Влада області добре знає, як ви, шановні первомайці, любите своє чудове місто, скільки гарних справ робите, щоб воно було привабливим, затишним, зручним для проживання і відпочинку. Це свято на оновленому, за всіма ознаками сучасному  стадіоні є підтвердженням цього. Я впевнена в світлому, доброму майбутньому Первомайська: прекрасні молодь і  діти у яскравому і доброму святковому виступі переконливо свідчать про це. Бажаю вам усім добра, миру та процвітання місту, щоб кожен з вас жив у достатку, був впевнений у завтрашньому дні.
* * *
Голова обласної ради Тетяна Демченко нагородила грамотою обласної ради Первомайського міського голову Людмилу Дромашко – за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, багаторічну віддану працю із забезпечення всебічної діяльності територіальної громади й активну громадську позицію та із нагоди дня міста. Також грамотами облради були відзначені голова правління ВАТ «Первомайськавтотранс» Леонід Шисько, член виконавчого комітету Первомайської міської ради Леонід Медведенко та голова наглядової ради ВАТ «Первомайська міжгосподарська пересувна механізована колона» Олександр Кукурудза.
Зазначимо, що на вирішення нагальних проблем міста неодноразово рішеннями обласної ради Первомайщині й самому районному центру надавалася допомога з обласного бюджету:
400 тис. грн. на реконструкцію житлового будинку по вул. Гвардійця Родимцева; 1,5 млн. грн. по Ташлицькій програмі, в т.ч. 865 тис. грн. на реконструкцію очисних споруд водовідведення
м. Первомайська; 360 тис. – на будівництво напірного колектора з насосною станцією й каналізацією від будинку по вул. Марії Демченко й 300 тис. грн.
на аналогічне будівництво по вул. Радянській, 1. Також при внесенні змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік передбачені кошти на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автодоріг комунальної власності –
545 тис. грн.  
А з бюджету міста до його 333-ї річниці були закінчені роботи з освітлення 6 міських вулиць (Радянська, Київська, Одеська та ін.) та мікрорайону Фрегат – це відзначалося на урочистій сесії міськради. Ну і звичайно міський стадіон (покриття поля натуральним дерном, заміна крісел тощо) – справжня перлина серед підношень улюбленому місту у день його народження.

 Олександр СЕМАШКО

 

Комментарии:

  1. Грай:

    Де ж Ви були коли людей бив “Бєркут” не шановна ви наша?

Сообщение:

*

НОВОСТИ