Щодо створення Антифашистського форуму

Новости, Политика

  8 Сен , 2009

3-4 вересня  у Харкові відбулася  міжнародна науково-практична конференція: «Друга світова війна: уроки і значення для України», організована Гуманітарною україно-російською радою і Союзом слов`янських народів Білорусії, Росії, України. У її роботі взяв участь заступник голови обласної ради В.В. Пащенко.

 

У центрі уваги  учасників конференції поставлені питання історичного значення перемоги антигітлерівської коаліції над фашистською Німеччиною, ролі і значення цієї  перемоги в історії України, сучасного осмислення підсумків Другої світової війни, а також трагічних наслідків однієї із найсумніших сторінок Великої Вітчизняної війни – Барвенківсько–Лозівської операції.

 

Учасники конференції – відомі історики України, Росії, Білорусії, Ізраїлю, депутати Верховної Ради України і Державної Думи Російської Федерації, представники громадсько-політичних і релігійних організацій.

 

Під час конференції відбувся «круглий стіл»-презентація книг, присвячених історії Другої світової війни: «Пакт Молотова – Ріббентропа у питаннях і відповідях», «Партитура Другої світової війни: хто і коли почав війну», «Світ без України».

 

Принагідно сказати, що у пам’ять про загиблих під час Барвенківсько–Лозівської операції (Барвенківський котел) учасники заходу поклали  квіти.

 

Конференція прийняла ряд документів. Зокрема, «Підсумкову резолюцію» та «Декларацію про створення Антифашистського форуму».

 

Учасники Харківської конференції з тривогою констатували, що у 65-у річницю визволення України від фашистських окупантів у країні різко набирає обертів політика щодо спотворення історичної правди про Велику Вітчизняну війну, спрямована на заохочення реваншистських і націонал-екстремістських сил.

 

Учасники конференції переконані, що при активній владній підтримці  у ЗМІ, у підручниках шкіл і ВНЗ хлинув брудний потік різного роду псевдоісторичних досліджень, у яких здійснюється перелицювання історичної правди про Велику Вітчизняну війну і роль українського народу у Перемозі над фашистськими окупантами. Справа доходить до спроб поставити на одну дошку Воїна-визволителя і нацистського колабораціоніста ОУН-УПА, прирівняти останнього за соціальним статусом до учасника Великої Вітчизняної війни. Робиться все, щоб лишити нас героїчного минулого, внести смуту та зіштовхнути братні народи, що боролися пліч-о-пліч з фашизмом.

 

Як переконані учасники конференції, історія не повинна бути знаряддям розбрату, розколу, зіштовхування народів. Історія повинна об’єднувати, згуртовувати людей в інтересах миру, співробітництва і процвітання.

 

Вони звернулися до парламентів і урядів країн Європи, США і Канади, до міжнародної громадськості з тим, щоб  привернути увагу до тривожних тенденцій розвитку сьогоднішнього громадсько-політичного життя в Україні.

 

Учасники конференції вважають, що підтримка реваншистських, ультранаціоналістичних організацій і партій набула загрозливого для України характеру. Це небезпечні ігри з історією.

 

У країні-переможниці фашизму напередодні 65-ї річниці Великої Перемоги відкрито проводяться паради фашистських недобитків з дивізії СС «Галичина», намагаються відмінити святкування Дня Перемоги, а націонал-фашистська ідеологія стає мало не складовою частиною  «державної ідеології».
Конференція ініціювала  створення антифашистського форуму. Його завдання – протидіяти подібним фактам, добиватися відсторонення від влади всіх політиків, що скомпрометували себе проявами ксенофобії, расизму, фашизму.

 

У «Декларації про створення Антифашистського форуму» проголошено заклик до всіх людей доброї волі, які люблять Україну та розділяють погляди учасників конференції, приєднатися до Антифашистського  форуму України.

 

Влас. інформ.

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ