Славетні імена Миколаївщини

Новости

  24 Сен , 2009

Перша незвичайна церемонія публічного відзначення неординарних особистостей відбулася в Україні чотирнадцять років тому. Сьогодні проект, в якому визначають непересічних українців, має статус загальнонаціональної програми «Людина року».

 

Наші миколаївські землі, як і будь-який край, виростили багато достойних людей. Людей простих і щирих, таких, які б мали не лише хист у професійному плані, а й неодмінно відчували порух живих незримих струн, де є місце теплу й людяності. А тим часом було визначено кращих працівників Миколаївської області, які стали уособленням відданості певним сферам діяльності.

 

21 вересня в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулася урочиста церемонія «Людина року Миколаївщини-2008». Розпочалось святкове дійство привітаннями голови обласної ради Тетяни Демченко та голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші. На урочисте зібрання з нагоди 72-ї річниці утворення нашої області завітали видатні миколаївці та гості міста.

 

Людей, чия громадська та професійна діяльність є новою сходинкою до творення новітньої історії України, завжди помічають. Захоплення або сперечання довкола відомих особистостей властиві завжди. Ось і цього разу за успіхи та внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області нашим землякам було присвоєно державні звання. За самовідданість з питань сім’ї та материнства Мотроні Лавринець, Еммі Коновальчук, Тетяні Свідерській та Валентині Москаленко присвоїли звання «Мати-героїня». Голова виробничого сільськогосподарського кооперативу «Лиманський» Очаківського району Петро Корнієнко отримав почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства», а мер міста Володимир Чайка – звання «Заслужений працівник соціальної сфери». Окрім цього, видатних жителів області нагороджено орденами «За заслуги» та почесними грамотами.

 

Церемонія нагородження переможців «Людина року Миколаївщини–2008» стала завершальним етапом конкурсу. Після декількох етапів – подання кандидатур та таємного голосування, конкурсний комітет обрав кращих працівників області. У дванадцяти номінаціях змагалися миколаївці за звання «Людина року Миколаївщини–2008». У номінації «Промисловість» почесне звання отримав генеральний директор підприємства «Велам» Михайло Хоменко. Президент ВАТ «Зелений гай» Петро Лівік був відзначений званням у номінації «Сільське господарство». У наступній номінації «Транспорт і зв’язок» переміг голова правління ВАТ «Оріон-Авто» Валерій Буркун. Звання у номінації «Міське самоврядування» дісталося меру міста Володимиру Чайці.

 

Далі звання розподілилися наступним чином: у номінації «Охорона здоров’я та соціальна допомога» переміг головний лікар Вознесенської центральної районної лікарні Микола Гоменюк, «Освіта та наука» – ректор Миколаївського державного аграрного університету В’ячеслав Шебанін, «Культура і мистецтво» – поет, публіцист, громадський діяч, заступник редактора газети «Рідне Прибужжя» Дмитро Кремінь, «Фізична культура і спорт» – олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан. Звання «Людина року Миколаївщини–2008» у номінації «Правоохоронні органи» отримав начальник Головного управління МНС України в Миколаївській області, генерал-майор служби цивільного захисту Микола Поступальський, а в номінації «Благодійність» – генеральний директор «Вадан Ярдс Океан» Микола Романчук. Кращим у номінації «Журналістика та видавнича справа» цього року став головний редактор газети «Николаевские новости» Анатолій Білоножко.

 

Упродовж усієї церемонії всіх гостей та переможців тішили своїми виступами актори театру. Що ж, зі славетними іменами Миколаївська область цього року визначилася. Тепер залишається думати, що ці люди творять і продовжуватимуть творити самобутню Україну, зокрема Миколаївщину, а це, в свою чергу, будитиме у людях не менш добрі прагнення. 

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ