Ветеранам і дітям – найбільшу увагу

Официально

  7 Сен , 2009

Третього вересня у залі засідань Миколаївської обласної ради відбулася нарада з головами районних рад та міськими головами. Її проводила голова обласної ради Тетяна Демченко.

 

На початку засідання радник голови обласної ради, голова постійної комісії з питань культури, освіти і науки, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко проінформувала усіх присутніх про те, як виконується рішення сесії стосовно відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

Таміла Іванівна закликала свої колег повернутися обличчям до ветеранів та уважніше ставитися до них.
Рішенням сесії встановлено надання ветеранам одноразової матеріальної допомоги у розмірі ста п’ятдесяти гривень. Також був чітко окреслений порядок, за яким ці гроші потрібно видавати. Представники районної влади повинні поіменно обходити кожного ветерана та вручати їм гроші у готівковій формі з відповідними вітальними листівками. Доповідач зауважила, що гроші потрібно роздати до першого жовтня, бо двадцять восьмого жовтня, як відомо, вся країна буде відзначати День визволення України від фашистських загарбників.

 

Крім того, потрібно відновити обеліски та пам’ятні знаки, присвячені перемозі нашого народу у Великій Вітчизняній війні. Зробити інші необхідні речі, щоб достойно відсвяткувати і День визволення України від фашистських загарбників, і  День Перемоги.

 

Також на нараді було порушено питання стосовно ефективного використання надр та корисних копалин, які складають природну скарбничку нашої області. 
Потрібно ретельно та уважно ставитися до тих підприємців, котрим той чи інший орган місцевого самоврядування збирається надавати погодження на розробку корисних копалин. Адже бувають випадки, коли люди обіцяють золоті гори для місцевої громади, а насправді, не збираються в кар’єрі нічного видобувати, бо мають на меті його перепродаж або здавання в суборенду.

 

Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Віктор Кравченко поінформував голів районних та міських рад про необхідність відзначення кращих педагогічних працівників Миколаївської області відповідно до рішення облради від 19 вересня 2008 року №9 «Про внесення змін та доповнень до обласної Програми «Вчитель».

 

Тетяна Демченко попросила своїх колег ставитися до відбору кращих педагогів з-поміж освітян кожного району дуже відповідально і відбирати тих, «хто дійсно достойний, хто має високі професійні якості та турбується з любов’ю про наших дітей».

 

Було порушено на нараді і питання стосовно харчування учнів у школах.

 

Так, до прикладу, по цій темі були наведені висновки деяких лікарів, що сьогодні до школи потрапляють до сімдесяти відсотків здорових дітей, а виходять здоровими зі шкіл… до семи відсотків. І все це пов’язано з неякісним харчуванням. Бо харчуються у навчальних закладах більш ніж на дев’яносто відсотків лише учні молодших класів, серед старшокласників області таких «щасливчиків» менше половини. Особливо гостро проблема стоїть у сільських школах, куди підвозяться діти на автобусах, і де їх тримають з восьмої ранку і до сімнадцятої, а то і вісімнадцятої години вечора.

 

Така ситуація не може не турбувати.

 

Окрім того, великі сумніви викликає і якість шкільного харчування. У переважній своїй більшості – це фарш невідомого походження, м’ясо генетично модифікованих курей, соки, серед яких зараз надзвичайно мало натуральних.

 

А найстрашніше у цій ситуації те, що директори деяких шкіл І НЕ ХОЧУТЬ піклуватися про харчування дітей. Їх абсолютно влаштовує дана ситуація, у якій діти харчуються невідомо чим, а потім хворіють.

 

«Не моє, як-то кажуть, не шкода».

 

Це дуже незрозуміла позиція. Адже Україна, її майбутнє починається не з парламенту чи обласної ради, воно починається із школи, з дитячого садочка, з сім’ї. І до дитини треба ставитися з усією мірою відповідальності і турботи.

 

Голова обласної ради Тетяна Демченко закликала всіх членів наради більш уважно ставитися до так званих освітянських тендерних договорів, укладання яких часто-густо має на меті не вирішення дитячих проблем, а особисте збагачення, як би це прикро не звучало.

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ