Заробітна плата працівників Миколаївської області у липні 2009 року

Новости, Экономика

  2 Сен , 2009

 У липні 2009 р. чисельність штатних працівників підприємств, установ, організацій без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у громадян-підприємців становила 253 тис. осіб.
Середній розмір номінальної заробітної плати цієї категорії працюючих в економіці області становив 1893 грн. Порівняно з червнем п.р. розмір заробітної плати збільшився на 2%, а відносно липня 2008р. – на 11%.
Розмір заробітної плати працівників у ключових ланках економіки області становив: у промисловості – 2326 грн., сільському господарстві – 1469 грн. Співвідношення рівнів заробітної плати у цих видах діяльності склало 1,6 раза.

 

Суттєве зростання рівня заробітної плати за липень п.р. спостерігалось у працівників:
фінансової діяльності – на 9%, або на 239 грн.;
сільського господарства – на 7%, або на 102 грн.
Водночас зменшення її за місяць зафіксовано у працівників:
рибальства, рибництва – на 4%, або на 27 грн.;
освіти – на 2%, або на 33 грн.

 

Найвищий рівень оплати праці незмінно залишається у працівників металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, фінансової діяльності, трубопровідного транспорту, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, де заробітна плата працівників в 1,5-2,2 раза перевищила середній показник, який склався в економіці області.

 

На противагу, вкрай низькою продовжує залишатись оплата праці у виробництві гумових та пластмасових виробів, рибальстві, рибництві, текстильному виробництві; виробництві одягу, хутра та виробів з хутра, торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, готельному і ресторанному бізнесі. Розмір заробітної плати в цих видах діяльності не перевищував 67% від середньообласного показника.

 

Заробітна плата працівників області від загальнодержавного її рівня становила 94%, або була меншою на 116 грн.

 

Серед регіонів України за рівнем заробітної плати область у липні посідала

9 місце після Донецької, Київської, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Харківської областей та міст Києва і Севастополя.

 

Реальна заробітна плата найманих працівників у липні 2009 р. порівняно з червнем збільшилась на 1%, а проти липня 2008 р. зменшилась на 6%.

 

Станом на 1 серпня п.р. 6,2 тис. працівників підприємств області потерпали від невчасного отримання заробітної плати. Кожному з них в середньому не було виплачено по 2358,74 грн., що майже на чверть більше за розмір середньої заробітної плати, нарахованої у липні одному штатному працівнику.

 

Сума невиплаченої заробітної плати на 1 серпня 2009 р. склала 27,3 млн. грн. і порівняно з 1 липня зменшилась на 21%, або на 7,3 млн. грн.

 

У структурі загальної суми заборгованості 3,1 млн. грн., або 11,2% припадає на економічно неактивні підприємства, тобто ті, які призупинили свою виробничо-господарську діяльність у 2008 та попередніх роках; 7,9 млн. грн., або 29% – на підприємства, щодо яких здійснюється процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; 16,3 млн. грн., або 59,8% – на економічно активні підприємства.

 

Серед економічно активних підприємств 43,9% боргу із заробітної плати зосереджено на підприємствах промисловості, 22,2% – будівництва, 16,1% – транспорту та зв`язку, 4,7% – торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, 4,4% – організацій, які здійснюють операції з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та надають послуги підприємцям, 3,9% – сільського господарства.

 

Головне управління статистики у Миколаївській області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ