ЗАЯВА

Официально

  22 Сен , 2009

Президенту України,
Верховній Раді України,
обласним радам,
Дрогобицькій міській раді
Львівської області

 

депутатів Миколаївської обласної ради у відповідь на звернення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області щодо спорудження в м. Києві  Пантеону Слави Героїв

 

Ми, депутати Миколаївської обласної ради, глибоко обурені зверненням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області з приводу ініціативи щодо спорудження в м. Києві Пантеону Слави Героїв, у якому першим і під номером «один» буде поховано Степана Бандеру.
На території Миколаївської області ніколи не шанували і не шануватимуть злочинців, які разом з фашистськими загарбниками несли горе і смерть нашому народові.

 

З Миколаївщини у повоєнні роки для допомоги західним областям України були направлені сотні лікарів, учителів, працівників культури. Сьогодні ще живі свідки цих сімей, члени яких загинули від рук бандерівців.

 

У той же час, за період з 1945-го до 1954-го року на Миколаївщину переселилися тисячі українських сімей із Західної України, яким були створені всі умови для роботи та проживання. Не було ніякого протистояння.

 

Вважаємо, що справжніми символами України є Т. Шевченко, Л. Українка, генерал М. Ватутін, хірург М. Амосов, а не С. Бандера.
Ця акція стане не «першим кроком на шляху становлення Української держави», а останнім кроком існування її цілісності. Гасло «Україна – для українців» роз’єднує багатонаціональну Україну.

 

Такі звернення напередодні виборів Президента України є провокаційними і не чим іншим, як підступною піар-акцією. Наші нащадки дійсно не вибачать нам цього.

 

Депутати Миколаївської обласної ради закликають утримуватися від подібних «патріотичних» ініціатив, які вносять розкол в українське суспільство та не сприяють подальшому об’єднанню української нації.

 

Ми засуджуємо наміри возвеличування С. Бандери та Р. Шухевича в національні герої. Саме вони були організаторами злочинних нацистських дій проти мирного населення.

 

Закликаємо жителів і посадовців міст Західної України, Президента України, представників усіх політичних сил припинити ці руйнівні дії. Це єдиний шлях до дійсного об’єднання України.

 

Заяву прийнято на XXXІ позачерговій сесії Миколаївської обласної ради
п’ятого скликання 15 вересня 2009 року

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ