Зміни до бюджету: камінь спотикання чи початок порозуміння?

Новости, Официально

  17 Сен , 2009

15 вересня під головуванням голови обласної ради Тетяни Демченко відбулася ХХХІ позачергова сесія Миколаївської обласної ради, яка була присвячена ситуації, що склалася з доопрацюванням рішення сесії від 26 серпня 2009 року №8 «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік». Зі ста двадцяти депутатів у роботі взяли участь вісімдесят шість обранців обласної громади.

 

Зміни стосувалися наступних пунктів:

 

– виділення трьохсот тисяч гривень Миколаївському художньому російському драматичному театру на покращання його матеріально-технічної бази та придбання автобусу. Ця фінансова допомога з обласного бюджету пов’язана з відкриттям ювілейного сімдесят п’ятого театрального сезону 2009 року;
– виділення двохсот п’ятдесяти тисяч гривень Миколаївській міській лікарні №3 та п’ятдесяти тисяч гривень лікарні швидкої медичної допомоги. Кошти планувалося надати до 220-ї річниці міста Миколаєва;

 

– виділення ста п’ятдесяти тисяч гривень на проведення конкурсу «Вчитель року» з метою нагородження кращих педагогів області;

 

– виділення п’ятдесяти тисяч гривень на проведення обласного конкурсу «Людина року»;

 

– виділення одного мільйона вісімсот сорока двох тисяч гривень на покращання матеріально-технічного стану установ освіти, культури тощо у різних районах Миколаївської області;

 

– виділення коштів на обласний психіатричний диспансер,  обласний туберкульозний диспансер, обласну дитячу лікарню, інші фінансові заходи.

 

Як повідомила присутніх голова обласної ради Тетяна Демченко, виконавчий апарат обласної ради вже двадцять восьмого серпня надав усю необхідну інформацію облдержадміністрації з тим, щоб остання відпрацювала рішення сесії. Потім рішення повинно бути опубліковано у засобах масової інформації в десятиденний термін з дня його прийняття. Але ОДА не зробило цього. У результаті, як кажуть, рішення «зависло у повітрі».

 

А розпорядники коштів (лікарні, заклади культури та освіти у районах, інші установи медичної і соціально-культурної сфери) досі чекають таких необхідних для них фінансів.

 

Для того, щоб розв’язати непросту ситуацію, постійна комісія обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій  ініціювала проведення ХХХІ позачергової сесії обласної ради.

 

За словами голови планово-бюджетної комісії Олександра Смирнова, це було зроблено «для того, аби рішення сесії довести до конкретних виконавців, щоб воно працювало на благо соціально-економічного розвитку Миколаївщини. Адже через процедурні колізії гроші не доходять до тих, хто їх чекає і потребує».
В результаті депутати у сесійному порядку проголосували ще раз за кожен пункт, котрий передбачав надання коштів чи то театру, чи то медичним закладам, чи то закладам освіти тощо.

 

Суттєвих змін зазнав лише пункт, котрий стосувався участі митців Миколаївщини у Всеукраїнському конкурсі «Фестиваль мистецтв». За підсумками голосування на тридцятій сесії облради, яка відбулася двадцять шостого серпня, на поїздку наших талантів до Києва передбачалося виділити один мільйон двісті п’ятдесят тисяч гривень. На тридцять першій сесії вартість питання впала до чотирьохсот тисяч гривень. Обласній державній адміністрації депутатським корпусом було запропоновано збільшити цю суму за рахунок вільних залишків. Але таких пропозицій від ОДА так і не надійшло.

 

Як зазначила Тетяна Демченко, «обласна рада готова переглянути цю суму у разі надання пропозицій з боку облдержадміністрації».

 

Окрім того, на сесії було прийнято рішення про внесення змін та доповнень до Бюджетного регламенту та Регламенту обласної ради п’ятого скликання, відповідно до яких облдержадміністрація у семиденний термін з дня прийняття сесійного рішення має його відпрацювати з урахуванням результатів голосування та з подальшим опублікуванням цього нормативно-правового акта у засобах масової інформації.

 

Слід також зауважити, що ані районні, ані міські, селищні та сільські ради не можуть провести свої сесії, чекаючи від обласної ради та обласної державної адміністрації розподілення коштів. Таким чином, нинішня тридцять перша сесія мала на меті відновити нормальний хід фінансового життя області, яке начебто завмерло з того часу, відколи постала проблема невиконання рішення тридцятої сесії обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2009 рік».

 

Будемо сподіватися, що спільними зусиллями обласної ради та обласної державної адміністрації це процедурне непорозуміння буде подолано і кошти отримають усі, хто їх так потребує.

 

Загалом же сесія пройшла хоч темпераментно, але продуктивно.

 

Як сказала голова Миколаївської обласної ради Тетяна Демченко, «на високому професійному рівні».

 

Андрій ЧИЖЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

 

Слово – депутатам

Олександр Смирнов:
– Рішення тридцятої сесії не працює. Ми повинні вирішити це питання у найкоротший термін з тим, щоб усі розпорядники коштів, які цього потребують, змогли вчасно їх отримати і розпорядитися ними на благо соціальної сфери Миколаївщини. Саме для того, щоб розібратися у  ситуації та вирішити проблему, нарешті «поставивши  всі крапки над «і», проводиться тридцять перша позачергова сесія обласної ради.
Таміла Бугаєнко:
– Депутати облради остаточно визначилися відносно фінансування деяких об’єктів освіти, культури та охорони здоров’я.
Відкритим залишається питання фінансування участі Миколаївщини у Всеукраїнському конкурсі «Фестиваль мистецтв». Безумовно, сума близько чотириста тисяч гривень є недостатньою.  Треба спільними зусиллями обласної ради та адміністрації довести цю суму бодай до одного мільйона гривень, щоб наші митці достойно виступили на головній загальнонаціональній сцені країни…
Микола Жук:
– Є надія, що після прийнятих змін до Бюджетного регламенту та Регламенту обласної ради п’ятого скликання облдержадміністрація зробить крок назустріч депутатському корпусу і відпрацює рішення обл-ради стосовно внесення змін до бюджету. Адже від цього залежить багато потрібних речей, які розраховані і впроваджуються у життя депутатами лише задля добробуту Миколаївщини.

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ