Знайомтесь: Мєліхов Микола…

Новости, Экономика

  17 Сен , 2009

… – директор фермерського господарства «Мєліхов». Я з ним особисто не познайомився. Не судилося. Жалію, і в той же час корюся долі і дякую їй, бо затвердив за життя: все, що трапляється з нами, виходить на краще.Не маючи можливості дивитися йому у вічі, я, так би мовити, побачив хазяйську постать 44-річного керівника очима оцих людей, яких ви бачите на знімку – працівників фермерського господарства, яких ми потурбували в обідню пору погожого вересневого дня. Своїм вагомим словом збагатила незвичний портрет господарника Володимирівський сільський голова Олена Капуста. «Не мовчали» й стіни скромної контори на бригаді Мєліхова: 2006 рік – грамота голови райдержадміністрації «За активну професійну діяльність», почесний знак «Кращий роботодавець року»; 2009 рік – «За нарощування обсягів виробництва»; 2009 р. від 30 липня – Подяка голови ОДА «За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток АПК Миколаївської області». Красномовно й як тільки можна переконливо відрапортували за відсутнього господаря його хазяйство й земля. Був би на моєму місці, приміром, Нечуй-Левицький, він би написав: «Світ Божий наче сміявся чепурними полями, синім небом та чистим степовим повітрям». Що казати, вміє людина догледіти землю і людей згуртувати навколо доброго діла.

 

Мєліхови – родина з господарськими коренями. Якийсь десяток років тому на території Володимирівської сільради і навіть за її межі вільно простягалися землі колгоспу «Шлях до комунізму». На одній з його ферм працювало подружжя Мєліхових – скотар і доярка, там же, біля матері й батька, теж Миколи, виростав синок. Ріс собі та й виріс у… чабана. Й у гарного чабана! «У тебе що, хребет із гуми?» – заз-дрили колеги, дивлячись, як вправно та без упину стриже Микола овець, й через оцю наполегливість і талант має найбільший настриг, а на змаганнях – переможні призи.
Сьогодні шлях до комунізму вперся у глухий кут, розтікся десятками рукавів: 4 ТОВ, 35 фермерських господарств, 12 приватних підприємств, 68 господарств одноосібників. ФГ«Мєліхов» займає

 

1,5 тис. га, з яких у цьому році 500 га під соняшником, 460 – під ярим та озимим ячменем, 150 – під пшеницею, 170 – під рапсом, а ще льон, гірчиця, горох, овес. Одними з перших на Казанківщині вийшов у поле мєліховський «флот» – «Дон-1500», «Джон Дір-9660» – на збирання ранніх зернових, й одразу по закінченні робіт працьовиті казанківські землероби дискують стерню, тюкують солому, а незабаром перейдуть до обмолоту ріпаку.

 

За десятки років сільгоспвиробницт-во зазнає небагато змін. Відомо, праця землероба дещо консервативна, але такі принципові керівники, як Микола Миколайович, без науки своєї діяльності не уявляють. Він дуже прискіпливо ставиться до вибору сорту культур. 62 ц з гектара цього року сипав у нього ячмінь 2-ї репродукції «Михайло», не підвели й інші елітні сорти, в т. ч. озимої пшениці – Мєліхов свідомо «ставив» на них. А скільки уваги підживленню добривами, боротьбі зі шкідниками! І що важливо: мєліховська нива «вміє» не тільки працювати, а й відпочивати, бо хазяїн дбає про родючість грунтів. «Сьогодні хапнеш – завтра прогориш» – цитує директора «Голос Казанківщини» в одній зі своїх публікацій про нього. І ще «з голосу» Мєліхова: «Я довіряю, раджуся з колективом і він мені відповідає довірою: буду я добре жити, краще житиметься й кожному». Його команда – Ігор Шандер, Петро Кошуба, Володимир Кубіков, Олександр Фурсов, Олександр Пігарьов, Олександр Саглаєв, Сергій Насон, Григорій М’ясоєдов, Андрій Алексєєв… Та, може, в першу чергу, слід було б назвати дружину – Вікторію Володимирівну, хазяйку на базі, а також сина Дмитра – «праву» руку батька, зокрема, у жнива? Й улюбленицю батька, першокласницю Марійку? Без сумніву – вони запорука його успіху. Щасти вам, красиві і працьовиті люди славного загону сільських трудівників Казанківщини!

 

Олександр СЕМАШКО

 

P.S. Є серед угідь ФГ «Мєліхов» так званий Бабаковий Став, власне, балка, де як ніде краще почувають себе фермерські… вівці, 150 голів. Пам’ятає таки Микола Мєліхов, яка справа дала йому путівку до трудових звершень!

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ